Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z telewizja naziemną

19 Paź 2011 20:14 1788 2
  • Poziom 8  
    zamontowałem antenę do telewizji naziemnej i ustawiliśmy na Rzeszów , do tej anteny był jeszcze podłączony zwykły telewizor i chodziło lecz na tym zwykłym telewizorze słabo odbierało programy . więc kupiłem nową antenę i zamontowałem na tym samym słupie i nie odbiera , gubi momentami zasięg , raz jest 80 % raz 50% a nie kiedy nie ma w cale zasięgu . Czy 2 anteny na jednym słupie mogą być ???
    Czy możne są jakieś zakłócenia ??? Jak to podłączyć mam zęby było ok ???

antena siatkowa, z "płytka" w środku.
    A telewizor Thomson od razu jest z tym tunerem więc nie murze kupować dekodera .
    Z góry dzięki .

Regulamin pkt 3.1.17 pkt 3.1.13 .
    Pisaliśmy już o możliwościach odbioru w Mielcu. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic482494.html
    [SP5ANJ]
  • Poziom 43  
    Rozumiem że masz problem z naziemną cyfrówką. Jeżeli odległość pomiędzy antenami jest większa niż 1m mogą być na jednym słupie. Czy sprawdzałeś jak działa cyfra na starej antenie? Przeżyłem lekki szok (pozytywny) gdy próbowałem odebrać naziemną cyfrówkę w Łodzi. Posiadam analogowego Thomsona i dekoder kablówki z wejściem antenowym. Po włożeniu do gniazda kawałka drutu o długosci ok.25 cm i przestawieniu dekodera na telewizję naziemną - znakomity odbiór, nie gorszy niż po kablu.
  • Specjalista Sieci, Internet
    A jaki mux w ogóle w tej chwili odbierasz - i podaj nr kanału / częstotliwość.

Antenę powinieneś mieć ustawioną bardzo precyzyjnie na kierunek Suchej Góry, a nie Rzeszowa. Ustawiamy na max jakości odbieranych mux-ów.

Z Suchej Góry powinieneś odebrać:
    mux-2 - k61 [794MHz]
    mux-3 - k42 [642MHz]

dodatkowo tyłem anteny masz szansę na odbiór ze Świętego Krzyża:
    mux-2 - k36 [594MHz]

dokładne kierunki są tu: Link

Przy próbach antena powinna być połączona bezpośrednio kablem antenowym z TV, na którym odbierasz DVB-T. Zasilacz antenowy masz włączony?