Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PDN 1085 - nie wirowała- teraz nie odpompowuje wody

m.zdun 19 Paź 2011 20:45 2319 5
  • #1 19 Paź 2011 20:45
    m.zdun
    Poziom 2  

Przeczytałem temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...rk=topic&sid=c88e09b9f71aedd16d3a09cbbe6e4bb8

Początkowo moja pralka miała problemy z wirowaniem- wirowała jak chciała, trzeba było po kilka razy nastawiać na wirowanie aby raczyła tego dokonać.
    Obecnie jak nastawie na wirowanie to troszkę buczy i kończy program wogóle nie odpompowując wody. Sprawdziłem hydrostaty - wydają się ok. W tej chwili moje podejrzenia padły na pompkę - czy słusznie?

Nie mogę się doszukać pompy do tej pralki - Plaset 61873 -zna ktoś może zamiennik?

1 5
  • #2 19 Paź 2011 21:08
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Jeśli podejrzewasz pompkę,to ją sprawdź,a przy okazji sprawdź czystość przewodów odpływowych.

0
  • #3 22 Paź 2011 11:50
    markis
    Poziom 15  

Pompa do tej pralki jest powszechnie dostępna w sklepach z częściami AGD. Wystarczy wymontować starą pompę, iść z nią do sklepu i kupić pasującą do tej pralki. A może wystarczy wymienić sam silnik pompy, będzie znacznie taniej.
    Ale najpierw sprawdź czy pompa faktycznie jest niesprawna, bo może wystarczy oczyścić filtr :D

0
  • #4 31 Paź 2011 07:10
    m.zdun
    Poziom 2  

Wszystko wyczyszczone i sprawdzone. Pralka ruszyła, niestety nie na długo...
    Pompę wymontowałem i sprawdziłem- działała, jednak miała lekkie bicie jak przekręcałem ją w różne strony.
    W tej chwili pralka znów nie wypompowuje wody, słychać jak buczy pompa. I nie wiem czy to wina pompy czy nie? Dziś lub jutro znów wyjmę pompę i zobaczymy. Macie jakieś pomysły?

1
  • Pomocny post
    #5 31 Paź 2011 07:25
    ROBSON33
    Moderator AGD

m.zdun napisał:
    W tej chwili pralka znów nie wypompowuje wody, słychać jak buczy pompa.

Silnik pompy do wymiany.

0
  • #6 31 Paź 2011 07:56
    m.zdun
    Poziom 2  

A znasz jakieś zamienniki? Szukam w sklepach on-line i nic nie mogę znaleźć :(

0