Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Mastercook lt-130

19 Paź 2011 21:55 5254 9
 • Poziom 16  
  Czy to normalne że w zamrażalce owej lodówki temperatura spada do -27st. gdy termostat ustawiony jest na 1. jest to lodówka z 1 agregatem. Temperatura w komorze chłodzenia ok. 9st. A dzienne zużycie prądu wynosi 1,65KWh.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 35  
  Parametry chłodzenia jak również mrożenia są w normie.Temperatura na dolnej półce chłodziarki powinna wynosić 8 st C Temperatura w komorze chłodzenia przy ustawionym pokrętle w pozycji 1 utrzymuje się około - 27 st C
 • Poziom 16  
  A jaka powinna być temperatura w pozycji 5 w zamrażalce i chłodziarce.?
 • Poziom 35  
  Parametry Twojej lodówkozamrażarki są w normie i zupełnie wystarczające dla Twoich potrzeb.W normie jest też zużycie energii elektrycznej.Jeżeli zmienisz parametry pracy podkręcając termostat w kierunku większych cyfr znacząco wzrośnie zużycie energii elektrycznej gdyż sprężarka będzie się częściej załączała utrzymując niższe temperatury w w komorach chłodniczych.Posiadam Polara 2 agregatowego maxymalnej temperatury w chłodziarce nie sprawdzałem, natomiast przy maxymalnym ustawieniu termostatu dla zamrażarki na mrożenie temperatura w komorze wynosiła - 36 st C
 • Poziom 16  
  kierbedz4 napisał:
  wystarczające dla Twoich potrzeb


  własnie wydaje mi się że temperatura jest za wysoka.

  kierbedz4 napisał:
  W normie jest też zużycie energii elektrycznej


  na jakiej podstawie tak twierdzisz. Nominalne żuzycie energi powinno wynosić 0,9KWh.
  Kiedyś zdecydowanie brała mniej.
 • Poziom 15  
  Słuchaj dobrze obserwujesz, ważnych jest kilka spraw podczas pracy lodówki z jednym agregatem.
  1)szczelnośc drzwi
  2)częstość odmrażania zamrażarki
  3)temperatura otoczenia
  4)Ilość jednorazowego wsadu ciepłych produktów do chłodziarki lub zamrażarki
  5)czy też częstość otwierania drzwi
  Analizując przy nieszczelnych drzwiach chłodziarki duże straty ciepła , dłuższa praca agregatu =niższa temperatura w zamrażarce.
  Częste otwieranie drzwi chłodziarki , duże straty ciepła , dłuższa praca agregatu =niższa temperatura w zamrazarce.
  Duzy wsad ciepłych produktów do chłodziarki , dłuzsza praca agregatu =niższa temperatura w zamrazarce
  Musisz pamiętać ,iż termostat sterujący zainstalowany z reguly w takich lodówkach jest w komorze chłodziarki i reaguje na temperature płyty chłodziarki. I tak kiedy chłodziarka będzie nieprawidłowo pracować lub mieć straty energi to agregat będzie pracowal dłużej i doprowadzi do niższej temperatury w zamrażarce.
  Lecz ja przypuszczam, iż dochodzi u ciebie do powolnego wycieku czynnika z ukladu co harakteryzuje się wydlużeniem czasu pracy agregatu czasu postoju (pierwszy wtrysk czynnika idzie na zamrażarkę powrót z zamrażarki wychładza chłodziarkę, więc jak jest za mala iliość czynnika wydłuża się proces wychlodzenia chłodziarki, co pociąga za sobą większe zużycie energi czli dłuższą pracę agregatu).
  Reasumując sprawdź jaki jest czas pracy a jaki postoju .
 • Poziom 16  
  RC-BOY dziękuje za cenne uwagi.
  Zamrażalka jest rzadko odmrażana.
  Zużycie prądu na 24h wynosi 1,65KW. Podczas pracy agregatu pobiera ok. 120 KW. Czyli jakieś 13h agregat jest w pracy. Zdarzało się i tak że jak pracował agregat i wyłączyłem lodówkę z gniazdka to po ponownym włączenie agregat nie włączał się.

  Dodam że w kuchni jest raczej ciepło ok. 25st. co zapewne też ma niekorzystny wpływ tylko jak bardzo.?
 • Poziom 12  
  Musisz poczekać 15 min i ponownie włożyć wtyczkę do gniazdka i dopiero sprężarka załączy się
 • Poziom 35  
  Częściej odmrażaj komorę zamrażarki w przeciwnym razie głęboko zaszronione powierzchnie blokują rozkład temperatury w szafie co powoduje znacznie dłuszszą pracę sprężarki i stąd podwyższone zużycie prądu.Najlepiej widać to na lodówko zamrażarce dwu agregatowej jak jest komora bardzo zaszroniona to sprężarka zamrażarki pracuje nieprzerwanie nawet kilka godzin bez przerwy. W kuchni temperatura 25 stopni wskutek takiej temperatury otoczenia agregat musi się częściej załączać aby utrzymać zadaną przez termostat temperaturę w komorach lodówki.Po wyłączeniu lodówki z sieci wtyczką a nawet termostatem na ponowne załączenie musisz odczekać do 20 minut gdyż pracująca sprężarka wytworzyła pewne ciśnienie które nie pozwala na jej ponowne załączenie.Po prostu silnik ma za ciężko i nie może ruszyć i musi spaść ciśnienie w agregacie.Silnik agregatu jest zabezpieczony termikiem zabudowanym na obudowie agregatu i w takich okolicznościach gdy silnik nie rusza odłącza silnik od sieci aby nie uległ spaleniu.
 • Poziom 1  
  Witam,
  Niedawno zakupiłem taką lodówkę do akademika. W piątek została przetransportowana, w niedziele dopiero odpalona. Po kilku godzinach pracy zostały wsadzone do niej rzeczy, z poprzedniej dopiero co wyłączonej lodówki.
  Problem jest taki iż agregat pracuje praktycznie non stop. Chyba ze sam zmniejszę temperaturę z 4 na np. 3. Wtedy przestaje pracować. Jednak po paru godzinach znów się załącza i pracuje, pracuje, pracuje. Temperatury w zamrażarce i chłodziarce są odpowiednie.
  Dodam jeszcze, że agregat został przez poprzedniego właściciela wymieniony na agregat elektroluxa z klasa energetyczna A. <oryginalnie zamontowany był agregat z klasa B>.

  Gdzie może być problem? Lodówka nie jest umieszczona ani w słońcu, ani koło kaloryfera, z jednego boku ma ścianę, z drugiego szafkę. Z tyłu ma ponad 10 cm luzu. Słychać w niej przelewanie. Uciążliwy dla mnie nie jest pobór prądu - bo w akademiku jest w cenie pokoju :D nie przeszkadza za bardzo odgłos "przelewania się", jednak w nocy dyskomfortem jest praca agregatu. Poprzednia lodówka stary Predom Polar była głośniejsza, jednak w obecnej niepokoi mnie ciągła praca agregatu i jego ciągły odgłos.
  <<Pokoje w akademikach nie są duże>> :)
  Z góry dzięki za odpowiedz!!!