Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq nw8240. Po zalaniu, brak reakcji. Schemat

19 Paź 2011 23:01 1386 3
  • Poziom 24  
    Witam, laptop jak w temacie, uszkodzeniu uległa płyta główna na wskutek zalania okolic układu PS51020. Laptop nie reaguje na podłączenie ładowarki ani niczego innego. Podejrzewam uszkodzenie przelotek w miejscu zalania (widoczne gołym okiem), dlatego zwracam się z prośbą do osób posiadających schemat o jego udostępnienie. Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 24  
    Witam, chciałbym odświeżyć temat. Udało mi się znaleźć schemat do tej płyty głównej. Okazało się, że po zalaniu nastąpiła przerwa w przelotce na zasilaniu układu PS51020. Po doprowadzeniu poprawnego napięcia laptop zachowuje się dość dziwnie a mianowicie. Po podłączeniu zasilacza zaświeca się na ok 2 sekundy pomarańczowa kontrolka ładowania po czym gaśnie i dalej brak reakcji.

Napięcia na cewkach:

L21 (+V3A) - 3.557V
    L19 (+V5A) - 5.26V
    L4000 (+V1.5A) - 1.540V
    L4014 (+VCCP) - 0V
    L4058 (+V1.8) - 0V
    L4059 (+V2.5L) - 2.543V

Chwile po włączeniu zasilacza układ U8 nagrzewa się dość mocno. Brak napięć na cewkach L11, L4072, L4071, L4073, L4013.

Inna sytuacja dzieje się gdy podłączona jest tylko bateria. W momencie podłączenia samej baterii również zaświeca się na chwilę pomarańczowa kontrolka po chwili gaśnie ale laptop wtedy reaguje na przycisk ON ale tylko na włącznie, nie chce się wyłączyć. Pojawiają się wtedy napięcia na L4014 - 1.074V i na L4013 - 1.296V oraz napięcie 1.8V. Układ U8 także w szybkim tempie osiąga znaczną temperaturę. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki.

Link pod którym jest schemat:
    Link
  • Poziom 26  
    Tak z ciekawości, czym go zalałeś i ile tego było? :p

A na temat:
    myśle że zalanego laptopa nie ma co wskrzeszać, bo i tak nic z niego nie będzie - możesz spróbować go sprzedać jako uszkodzonego na allegro, albo na części...
  • Poziom 24  
    Mi się nigdy nie udało zalać laptopa ;) Więc nie wiem czym ale zalane były okolice układu PS51020. Co do zalanego laptopa to nie zgodzę się z Tobą bo już nie jednego wskrzesiłem i działa po dziś dzień a to już dość długo ;)