Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel astra 1.6 ciężkie ponowne odpalenie silnika

Pol_Silver 20 Oct 2011 01:01 2194 4
    Pol_Silver
    Level 2  
    Witam!
    Mam problem z ponownym odpaleniem silnika w Opel Astra 1.6 tzn. odpalam na benzynie, przełączy na gaz przejadę do 1km zgaszę i ponowne uruchomienie to długie kręcenie silnikiem. Dodam że to zapłon elektroniczny. A jak silnik pochodzi trochę to tego problemu nie ma, normalnie odpala za strzałem. Proszę o radę co może być powodem. :|
    ancus
    Level 17  
    Mam to samo tylko w C16NZ...jest sposób...ten 1km nie jechać na gazie tylko na benzynie, nic nie zaoszczędzisz. Troszkę rozgrzać silnik i wtedy na gaz przerzucaj i problemu nie będzie lub odpalaj wtedy z benzyny nie z automatu jeśli tak masz.
    User removed account
    User removed account  
    ancus
    Level 17  
    W poprzednim aucie miałem nową instalację, przejechane zaledwie na LPG 20kkm i było to samo więc nie sądzę by była to jakaś usterka poważna parownika, obecnie na astrze na LPG około 150kkm, w obydwu instalacja Lovato mieszalnikowa.
    Na pewno zalewa sie gazem jak piszesz ponieważ u mnie wtedy gaz śmierdzi okropnie.
    Pol_Silver
    Level 2  
    Dokładnie czuć gaz w somochodzie, ale dziękii za informacje. Czyli muszę wyregulować gaz żeby nie było problemu?