Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Electroluxa 1400 a 1000 obrotów

mail4 04 Gru 2004 00:05 2387 3
  • #1 04 Gru 2004 00:05
    mail4
    Poziom 10  

Zwracam się do Was z pytaniem czy warto wydać troszeczke więcej kasy na 1400 obrotów i jeden kilo więcej mam na myśli Electroluxa 1445 i 10 45 czy warto dołozyć i zamiast 1045 kupić 1445 prosze o pomoc z góry dziękuję

0 3
  • SterControl
  • #2 04 Gru 2004 15:16
    skryn
    Admin grupy AGD

Ja wybrałbym model EWF1045. Po co Ci więcej obrotów? A i pralki w tym przypadku szkoda....(EWF1445). 1400obr/min. to przesada, standard 1000obr/min. w zupełności wystarczy. Nie potrzeba więcej. Im wyższe obroty, tym większe prawdopodobieństwo zużycia podzespołów napędowych sprzętu. To dla oszczędności (ewentualne naprawy pogwarancyjne).

Pozdrawiam. :x-mas:

-1
  • SterControl
  • #3 04 Gru 2004 17:17
    reperator
    Poziom 18  

skryn napisał:
    Ja wybrałbym model EWF1045. Po co Ci więcej obrotów? A i pralki w tym przypadku szkoda....(EWF1445). 1400obr/min. to przesada, standard 1000obr/min. w zupełności wystarczy. Nie potrzeba więcej. Im wyższe obroty, tym większe prawdopodobieństwo zużycia podzespołów napędowych sprzętu. To dla oszczędności (ewentualne naprawy pogwarancyjne).

Pozdrawiam. :x-mas:
    • No z tymi obrotami to jest tak: 800 obrotów jest bez znaczenia dla bawełny większe powodują napewno zmęczenie tkaniny,ale pralki na wyższeobroty od 800 wchodzą tlko w końcowej fazie wirówki. Przy zkupe trzeba liczyć sie z tym ile mamy miejsca na suszenie prania, jak często pierzemy. Napewno jeśli ktoś ma suszarnię tto wystarczy 800 obrotów ale jeśli jest to łazienka w bloku 2x2 to niestety wiróweczka przydałaby sie o większych obrotach. No i jeszcze kasa niestety tym kształtują się ceny pralek. Pozdrowienia i dobrego wyboru.

0
  • #4 04 Gru 2004 23:46
    jacekrybak
    Poziom 18  

Dla porównania-stare polskie pralki Polar Superautomat PS663SBio i ich następczynie, np Luna, miały około 340obr/min. Czeski Tamat oraz rosyjska Wiatka po 500obr/min. Jeszcze niedawno "standardem" były pralki mające 800obr/min. Czy to dużo, czy mało? Czy potrzeba 1000, a może 1400 obrotów. A może za rok dowiemy się , że standard to 2000 obrotów. Otóż wydaje mi się, że nie zauważyliśmy jak producenci zachęcają nas do kupna sprzętu o coraz wyższych parametrach, wmawiając nam, że to właśnie "standard". W jakim celu? Oczywiście, żeby wydoić z nas jak najwięcej kasy. Podam przykład. W jednej z pralek stosowano elektroniczny sterownik prędkości obrotowej silnika komutatorowego. Pralki miały 600, 800 i 1000 obrotów na minutę. Kosztowały odpowiednio 1400, 1600 i prawie 1800zł. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że różnica w cenie wynikała jedynie z wyłamania innego ząbka (przerwanie innego obwodu) na płycie sterującej. Oczywiście każdy kupujący zastanawia się, czy nie lepiej wydać te kilkaset złotych więcej i kupić szbszy sprzęt. Wydaje mi się, że każdemu w zasadzie powinno wystarczyć 800-1000obr/min. Dwa razy większe obroty nie spowodują, ze pralka odwiruje dwa razy więcej wody. W dodatku niezbyt często z nich skorzystamy. Nie wszystko można wirować z prędkością ponad 1000 obrotów. Tkaniny tak się zaginają, że nie można ich potem rozprasować. Owszem, są sytuacje, kiedy musimy kupić taki sprzęt. Gdy mamy osobę obłożnie chorą w domu i musimy prać i suszyć bez przerwy. Wtedy nie ma dla nas znaczenia czy pościel jest wyprasowna, a jedynie czy jest czysta i sucha. Uważam, że 1000 obrotów w zupełności wystarczy większości użytkowników.
    A na margiesie-Elektrolux to dobry sprzęt, ale tez ma prawo się zepsuć. Ceny części zamiennych bywają szokujące, szczególnie przy droższych modelach. Tak jest również w Boschu i Siemensie cena programotora i silnika kupowanych jako części jest wyższa od ceny nowej pralki (w wielu przypadkach). Hm, no to chyba nie ułatwiłem podjęcia decyzji...

0
  Szukaj w 5mln produktów