Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router D-Link Dl-624+ brak internetu

radas1992 20 Paź 2011 12:56 2858 12
  • #1 20 Paź 2011 12:56
    radas1992
    Poziom 9  

Witam, posiadam router D-Link Dl-624+. Działał bez zarzutu, pół roku temu sam go podłączyłem i skonfigurowałem i wtedy ustawiłem inne hasło dostępu do konfiguracji routera, którego na moje nieszczęście zapomniałem.

Ostatnio chciałem ustawić hasło na sieć W-fi, a że nie znałem hasła do routera to postanowiłem go zresetować i podłączyć od nowa i ponownie skonfigurować i tu zaczął się problem. Jak pierwszy raz, pół roku temu konfigurowałem ten router korzystałem z instrukcji ściągniętej z internetu do tego modelu, wczoraj konfigurowałem też według tej instrukcji, ale tym razem nie ma połączenia z internetem.

Ustawiłem na dynamic IP, nadusiłem clone mac tam modem się zresetował i niby powinno być, a nie mam połączenia. Internet mam w sieci INEA.

Sposób podłączenia: kabel koncentryczny podłączony do modemu z modemu kabel ethernet do routera i z routera na 3 inne komputery + wifi.

Wszystkie lampki święcą się prawidłowo według instrukcji. Po prostu po zresetowaniu i ponownym skonfigurowaniu routera nie ma internetu.

Jak mogę to naprawić proszę o pomoc i wytłumaczenie.

Pozdrawiam.

P.S. Dodam, że na innym routerze broadcom internet działa ale niestety ten router nie ma wifi.

0 12
  • #2 20 Paź 2011 13:05
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Pokaż Status z routera, następnie

Podłącz komputer do modemu aby był net. Start/uruchom: CMD.exe, wpisz

ping onet.pl
    ipconfig /all

pokaż wydruki.

0
  • #3 20 Paź 2011 14:07
    radas1992
    Poziom 9  

Zrobiłem to co napisałeś, zrobiłem screena statusu a co do podłączenia modemu. To jak podłączyłem prosto z modemy do kompa to nie było połączenia. Wyświetlało, że połączenie jest blokowane lub brak połączenia. Więc podłączyłem ponownie ten router na którym net działa (broadcom) i tam wpisałem te komendy przesyłam zdjęcia.
    Router D-Link Dl-624+ brak internetu Router D-Link Dl-624+ brak internetu

Dodano po 12 [minuty]:

Dziwi mnie też czemu na bezpośrednim połączeniu przez modem nie wykrywa mi połączenia... Nic nie przestawiałem nigdzie. Tamten router D-Linka też sam konfigurowałem poprzednio tak samo i działał a teraz po resecie nie działa..

0
  • #4 20 Paź 2011 14:33
    bogiebog

Masz konflikt sieci lan/wan.
    W routerze zmień LAN IP z 192.168.0.1 na 192.168.2.1

0
  • #5 20 Paź 2011 15:03
    radas1992
    Poziom 9  

Niestety nie działa :(. Zamieszczam screen tego miejsca gdzie zmieniłem IP i w razie czego zrobiłem też screena statusu. Jest może jeszcze jakieś rozwiązanie?
    Router D-Link Dl-624+ brak internetu Router D-Link Dl-624+ brak internetu

0
  • Pomocny post
    #6 20 Paź 2011 15:12
    bogiebog

Pokaż ustawienia WAN.

0
  • Pomocny post
    #8 20 Paź 2011 15:37
    bogiebog

Z WAN opcji, usuń hostname.

0
  • #9 20 Paź 2011 15:42
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Czy robisz to z tego samego komputera? Sprawdź podłączając kompa bezpośrednio do modemu który dostałeś o od ISP i zobacz czy będzie internet.

0
  • Pomocny post
    #10 20 Paź 2011 15:58
    bogiebog

radas1992 napisał:
    Więc podłączyłem ponownie ten router na którym net działa (broadcom) i tam wpisałem te komendy przesyłam zdjęcia.

A to przeoczyłem,

Pokaż Status z broadcom-a, chcę widzieć WAN detale, MAC/IP.

0
  • #11 20 Paź 2011 16:22
    radas1992
    Poziom 9  

Wybaczcie, że tak długo odpisuje, ale mam trochę przełączania.
    Internet po samym podłączeniu do modemu od INEA nie działa. Na połączeniu lokalnym mam wtedy żółty trójkącik.

Oto zdjęcia z działającego routera:

Router D-Link Dl-624+ brak internetu Router D-Link Dl-624+ brak internetu Router D-Link Dl-624+ brak internetu Router D-Link Dl-624+ brak internetu

0
  • Pomocny post
    #12 20 Paź 2011 16:40
    bogiebog

Przepisz (sklonuj) MAC adres z ustawień WAN w broadcomie (....-B6) do WAN twojego routera.

0
  • #13 20 Paź 2011 17:06
    radas1992
    Poziom 9  

Przepisałem tamten adres mac i działa. Dzięki wielkie za pomoc do zamknięcia :) Rozwiązane. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc :)!!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo