Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

De Dietrich MS24 MI ustawienie parametrow?

primo13 20 Paź 2011 13:08 2973 1
  • #1 20 Paź 2011 13:08
    primo13
    Poziom 8  

Witam zainstalowałem piec dwu funkcyjny De Detrich MS24 MI (4xgrzejniki) + sterownik pokojowy Euroster 2006 po 10 dniach uzytkowania stwierdzilem ze trzeba coś przestawić w parametrach gdyż nie wydolę na rachunki za gaz tj. zmniejszyłem temperaturę c.o. z 70 stopni na 50 stopni oraz (F08)max moc w obiegu c.o. ze 100% na 2/3 mocy czyli 64%. proszę o pomoc wyjaśnienie parametru (F4/F5)w instrukcji obsługi jest opisane "ustawienie programowanego przekaźnika 1 i 2 (Patrz instrukcje SERVICE) 00=żadna funkcja nie przypisana" czyli jak rozumiem przekaźnikiem jest mój sterownik pokojowy? Nie wiem jaki parametr mam tam przypisać nie posiadam żadnej instrukcji SERVICE na google tez nic nie znalazlem. Proszę też o wyjaśnienie parametru (F16)"Funkcja anti-legionella" poniżej link do instrukcji obsługi którą posiadam: http://dedietrich.pl/Produkty/Katalog-produkt...tly-wiszace/ZENA-MS-24-BS100-i-MS-24-FF-BS100

2 1
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 20 Paź 2011 21:56
    COOLka5
    Poziom 18  

Funkcja anty legionella ma zastosowanie w kotłach jednofunkcyjnych z zasobnikiem C.W.U chodzi o okresowe przegrzanie wody powyżej 60st.C w zasobniku aby "wygotować" bakterie legionella. W kotłach dwu funkcyjnych przepływowych ta opcja nie działa.
    Co do F4/F5 są to dodatkowe przekaźniki które można zastosować przy rozbudowanej automatyce np podłączenie dodatkowej pompy.

1