Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobor mikrofonu i miksera

20 Paź 2011 16:25 1085 1
  • Poziom 1  
    Chciałbym kupic mikrofon zeby miec mozliwosc nagrywania wokalu w domu (hip-hop). Tak amatorsko na razie zeby zobaczyc czy mam talent Very Happy
    Zastanawiam sie nad:
    Mikrofon Behrigner C-1 + Mikser Behringer Xenyx 802 = razem ok. 350zł
    wiem że potrzebne beda jeszcze dobre sluchawki studyjne do odsluchu nagran ale narazie mam tylko 350zł wiec zakupie je za jakis czas...
    i do tego naturalnie:
    - jakis tani statyw (niezbędny)
    - kabel mxl (niezbędny)
    - pop-filtr (do ochrony mikrofonu przed śliną i nagrań przed dmuchaniem)
    - kosz mikrofonowy (do redukcji wstrzasow i uderzen z ziemi)

I tutaj moje pytania:

Zakupic sprzet podany powyzej czy zastanowic sie nad kupnem mikrofonu usb za ok 200zl (np Behringer C-1U)??

Czy podłączając mikrofon do miksera (phantom+48v) a mikser do komputera, beda potrzebne jeszcze jakies dodatkowe "przedwzmacniacze" etc.??

Do tego prosilbym o jakies porady, zakladalem juz 1 temat gdzie kolega polecil mikrofon usb ale praktycznie kazdy narzeka że ze slaba karta dzwiekowa jest slaba jakosc nagran i szumy, wiec zamiast karty dzwiekowej, wole kupic mikser ktory w przyszlosci sie przyda i ma pare funkcji Smile oczywiscie roznego rodzaju porady mile widziane i nie narzucam tu zadnych pogladow !!!
    Bardzo prosze o pomoc!
  • Poziom 15  
    Poszukaj w necie opinii na temat mikserów behringera i wtedy zastanów się sam, czy wpinanie w tor kolejnego generatora szumu podziała lepiej, niż podpięcie samego majka pod usb.
    Co do reszty pytań... Nic dodatkowego potrzebować nie będziesz przy takiej konfiguracji o jakiej piszesz.
    Przy takim budżecie nie spodziewaj się cudów. Ciężko nawet znaleźć średniej klasy mikrofon w takim przedziale cenowym, a co dopiero kilka "gratów". No i jeszcze na koniec... Nie mxl tylko xlr.