Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz z głośników powodem zwarcia i wyłączania komputera

20 Paź 2011 19:40 2021 21
  • Poziom 25  
    Otóż mam do was pytanie. Zasilacz z głośników mam podłączony pod listwę oraz inne podzespoły tj. monitor, zasilanie z PC, zasilacz z routera, oraz drukarka.
    Moje podejrzenia padło na zasilacz z głośników ponieważ jak podłączam go pod listwę to dioda przy wyłączniku aż zaczyna przygasać i migać.
    I podczas korzystania z komputera wyłącza się on samoczynnie. Wyłączę też się router ponieważ internet przestaje działać.
    Dodam też go głośniki normalnie działają.

Prosiłbym o pomoc
  • Użytkownik obserwowany
    Podłącz zasilacz do innego gniazda - nie do listwy to się dowiesz czy to jego wina.
  • Poziom 25  
    podłączyłem zasilacz do innego gniazdka i dalej tak samo. A może być to wina zasilacz w PC lub listwy
  • Użytkownik obserwowany
    Więc zasilacz od głośników wyeliminowany.
    Teraz wywal listwę.

W większości przypadków to wina zasilaczy od PC.
  • Poziom 25  
    włączyłem listwę do innego gniazdko i dalej tak samo. Spróbuję podłączyć inną listwą

Proszę poprawić błędy językowe w swoich wypowiedziach![DriverMSG]
  • Poziom 16  
    Podłącz pod zwykły przedłużacz jak nie masz pod ręką innej "listwy". Listwa w cudzysłowiu, ponieważ tylko te lepsze (droższe) spełniają swoje zadanie. Przekonałem się niestety osobiście kilka lat temu.

Podaj konfigurację, model zasilacza PC oraz zmierz napięcia na zasilaczu.
  • Poziom 25  
    Model zasilacz który posiadam to ProComp ATX KY-450 W
    On może być winowajcą tego wszystkiego.
    Sory za opis. Ale mam zwykły przedłużacz, nie listwę przeciw napięciową

Typ procesora QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz (9 x 267)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-N650SLI-DS4L (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

DIMM1: Patriot Memory PSD22G8002 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 400 MHz) (4-4-4-10 @ 266 MHz)
    DIMM2: Patriot Memory PSD22G8002 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 400 MHz) (4-4-4-10 @ 266 MHz)

Karta wideo : NVIDIA GeForce 8800 GT (512 MB)

Dysk fizyczny MAXTOR S TM3500630AS SCSI Disk Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
  • Poziom 16  
    Na 99% wina zasilacza. Możesz podmienić/pożyczyć i sprawdzić?

A napięcia pomierzyłeś?
  • Poziom 31  
    Twoja karta graficzna żre prądu ile wlezie. Mysi być zasilona dobrym zasilaczem.

Zmierz miernikiem napięcia zasilacza i podaj na forum.

Opis jak to zrobić znajdziesz na forum.
  • Poziom 25  
    a dostanę linka. Z góry dzięki
  • Poziom 25  
    A czy wina w wyłączaniu może leżeć w p.głównej?
  • Poziom 31  
    Jankesik napisał:
    A czy wina w wyłączaniu może leżeć w p.głównej?

Może.
    Pomierzyłeś te napięcia?
  • Poziom 25  
    Jak narazie nie. Muszę skombinować miernik
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Q6600 + 8800GT to troszkę za dużo dla ProCompa (linia +12V)

OCCT i test power supply (jednoczesne obciążenie rdzeni CPU i GPU) - jak się wyłączy to do wymiany.
  • Poziom 25  
    OCCT znalazłem ale tego 2 programiku już nie umiałem znaleźć na gooole
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ech,
    OCCT ma kilka trybów testowania, Power Supply - jest jednym z nich (mało przyjemnym dla zasilacza :D)
    Uruchom program i się rozejrzyj po oknie...
  • Spec Overclocking
    Ja bym się bał włączać test Power Supply na TYM zasilaczu na jakimkolwiek sprzęcie nowszym od Pentium3.
  • Poziom 25  
    test owym program działał 5 minut i doszło do wyłączenia komputera. Temp. procesora wzrosła do 65stopni a płyty głównej 60 stopni. Karta graficzna 55stopni
  • Spec Overclocking
    Temperatury nawet niskie były, ale że się wyłączył to wina zasilacza, się ciesz że jeszcze działa :)
    Zmień go czym prędzej na zasilacz normalny, bo ten procomp to pseudozasilacz nazywany czasami KillerPC ;)
  • Poziom 25  
    Temat do zamknięcia