Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CTY 104 SY nie działa - przygasa programator

alkatraz 20 Paź 2011 20:01 4444 3
  • #1 20 Paź 2011 20:01
    alkatraz
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z pralką Candy CTY 104 ładowaną od góry. Po ustawieniu programu na programatorze pralka włącza się pobiera wodę i zaczyna kręcić bębnem w prawo i lewo, po czym po około minucie diody na panelu przygasają i pralka rozpoczyna sekwencję od nowa. Cały czas wykonuje to samo póki się jej nie przerwie.
    Gdy ustawi się funkcję wirowania pobiera wodę, ale nie kręci.
    Jedynie dobrze działa funkja spuszczania wody.

Myślałem, że problem jest w czujniku NTC, ale ma opór 20kohm, czyli w normie dla 20stopni.
    Programator też jest ok (podłączony był identyczny z takim samym skutkiem).
    Higrostat jest czysty, wężyk również, węże odpływowe oraz pompa wyczyszczone.
    Czy problem jest z modułem czy jakimś elementem na płytce (nie ma na niej nic nadpalonego)?

Proszę o pomoc, bo już 2 tygodnie jestem bez pralki, a z dwoma kobietami w domu to jest ból.

1 3
  • #2 20 Paź 2011 20:12
    Asteroid
    Poziom 20  

Sprawdź grzałkę pod kątem przebicia na masę. Jeżeli grzałka będzie dobra to możesz profilaktycznie wymienić kondensator na module ten duży o ile dobrze pamiętam 1,5 uF. Może ma on zaniżoną pojemność i siada napięcie podczas pracy a wtedy moduł się resetuje i wykonuje dany cykl od nowa.

0
  • #3 27 Paź 2011 21:31
    sumrako
    Poziom 16  

Sprawdź napięcie zasilania z sieci. Co się dzieje z napięciem w gniazdku przy przygasaniu diod. Wina może leżeć w instalacji elektrycznej (najczęściej niedokręcone kable w gnieździe lub puszce)

0
  • #4 28 Paź 2011 07:32
    alkatraz
    Poziom 2  

Witam,
    dzięki za podpowiedzi, okazało się, że padnięty był duży kondensator. Profilaktycznie wymieniłem też triaka. Pralka chodzi elegancko, a żona zadowolona stwierdziła, że w nagrodę mogę sobie kupić telewizor hehe :)
    Pozdrawiam

0