Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer deh-P7400MP - Jedno wyjście gra cicho

20 Paź 2011 20:16 1970 8
  • Poziom 14  
    Witam,
    Mam problem z popularnym "delfinkiem" jak w temacie, mianowicie jedno z wyjść gra bardzo cicho, prawie wcale w porównaniu do reszty. Czy to końcówka mocy do wymiany?

Drugi problem to taki, że świecił się error12, po rozkręceniu lasera i zożeniu, znowu był error12 ale ręką poruszałem płytą i od tej pory za każdym razem czyta płytki, kończy się laser czy po prostu był przybrudny?

Dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Pierwsza sprawa; trzeba sprawdzić poziomy sygnałów dochodzących do każdego z wejść kości stopnia mocy - logiczne.
    Wtedy będziesz wiedział czy usterka występuje przed czy w stopniu mocy.

Druga sprawa; możliwe, że masz uszkodzony silnik napędu płyty - tak można wnioskować, ale musisz to wszystko sam sprawdzić.
  • Poziom 14  
    Niestety końcówka do wymiany... mam jeszcze tylko pytanie jaka to jest dokłądnie końcówka mocy gdyż naczytałem się kilka wersji, że PAL007A, PAL007 lub zamiennik TDA7560 i TDA7560A?
  • Poziom 34  
    Wstaw 7560, ale bez litery A - inaczej wyprofilowane "kopytka".
  • Poziom 14  
    Po wymianie końcówki grają wszystkie sygnały ale pojawił się nowy problem... gdy da się głośniej zaczyna wszystko charczeć i to już przy volume 25, kiedy na starej końcówce nie zdarzało się to nawet na maxie... :/
  • Poziom 34  
    Albo kupiłeś "zbyt tanią" wersję kości, albo coś uszkodziłeś na płycie podczas montażu (lutowania).

Możesz oglądać na ekranie osc. sygnał audio?

Jeżeli nie masz jak wykonać bardziej skomplikowanych operacji, to kup oryginalną wersję PAL007 - ale faktyczny oryginał kosztuje około lub ponad 100pln.
  • Poziom 14  
    Kość kupiłem dokładnie taką samą jak wylutowałem dlatego też się temu dziwie :/ (tda7560)
    Nie wydaja mi się abym coś uszkodził, jedynie lutowałem na szybko ale czy przez słaby lut aż tak traciło by na mocy?
  • Poziom 34  
    Lut / spoiwo raczej nie musi mieć wpływu na to, co się dzieje. Oczywiście popraw, ale na 90% nic się nie zmieni.

Należy jednak pamiętać, aby nie robić tego typu rzeczy "na szybko".
    Pośpiech podczas serwisowania sprzętu nigdzie nie prowadzi. Jest zbędny.

Cytat:
    Możesz oglądać na ekranie osc. sygnał audio?

Pytałem o to.
    Istotna sprawa.
  • Poziom 14  
    nieaktualne