Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konwersja skryptów do bibliotek Eagle

szel 20 Oct 2011 20:22 1893 2
    szel
    Level 20  
    W jaki sposób w Eagle ze skryptu biblioteki .scr otrzymać bibliotekę .lbr ?
    User removed account
    User removed account  
    szel
    Level 20  
    Zapytałem jak przekonwertować bibliotekę - a nie narzędzie na bibliotekę.
    Można modyfikować orginalne biblioteki binarne, ale możliwości są tu ograniczone. Pliki tekstowe za to łatwiej podejrzeć i modyfikować. Przy odrobinie wprawy można zrobić z nimi co tylko chcemy (żadnych ograniczeń).

Są dwa lub więcej rodzajów plików skryptowych w Eagle. Jedne to te skrypty konfiguracyjne i narzędziowe. Drugie to pliki z danymi w postaci skryptu (tekstu) - tekstowe pliki projektów i bibliotek . Wszystko to jako pliki z jednakowym rozszerzeniem (.scr).
    Eagle pozwala zapisać biblioteki w postaci skryptu o rozszerzeniu .scr . Z opisów narzędzi i konwerterów wynika, że za pomocą niektórych narzędzi (plików .ulp) Eagle pozwala wykonywać operacje na bibliotekach zapisanych tylko w postaci skryptowej (np. kopiować fragmenty biblioteki do innej bibloteki). Otrzymujemy w ten sposób nowe lub zmodyfikowane biblioteki w postaci znów skryptowej (tekstowej) jako np. plik.scr . Mamy więc nową bibliotekę, trzeba tylko zapisać ją w postaci binarnej, jako np. plik.lbr aby korzystać z niej w Eagle.
    Jak to wykonać? Szukałem i znalazłem.
    1. Utworzyć nową pustą bibliotekę (Control Panel->New->Library)
    2. W oknie nowo utworzonej biblioteki wybrać skrypt biblioteki (File->Script...)
    3. Zapisać nowoutworzoną bibliotekę jako .lbr (File->Save as...)

No i mamy konwersję biblioteki z postaci skryptowej (.scr) do binarnej (.lbr) .
pcbway logo