Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce GTS 450 - PC podłączony do TV Samsung przez HDMI

Asia.T 20 Paź 2011 21:55 6847 25
 • #1 20 Paź 2011 21:55
  Asia.T
  Poziom 8  

  Hejka,

  Ostatnio stwierdziłam, że podłączę swój komputer do telewizora kablem HDMI, jednak chciałabym aby dźwięk doprowadzony został osobno z karty dźwiękowej, niestety po wielu próbach mi się nie udało. Prosiłam też jednego znajomego - również poległ.

  Tak więc sprawa wygląda tak:

  - mój telewizor to : Samsung LE40A615A3FXXH [chociaż domyślam się, że z większością Samsungów może być podobny problem]
  - karta graficzna to : GTS 450

  - Kabel HDMI jest podłączony do wejścia HDMI 2/DVI w telewizorze
  - Kabel typu cinch wychodzi z karty dźwiękowej i jest podłączony do wejścia DVI IN 2 - zgodnie z instrukcją powiązanego z wejściem HDMI 2 jako dodatkowe wejście na dźwięk

  W komputerze
  - obraz jest skonfigurowany i działa poprawnie, wszystko wyświetla się bardzo dobrze
  - dźwięk wychodzi z komputera na pewno - sprawdziłam na słuchawkach
  - w panelu sterowania Nvidia ustawiłam HDTV (dźwięk wyłączony) - jest taka możliwość na ekranie 'Zmiana rozdzielczości'

  W telewizorze:
  - zmieniłam imię (opcja 'Edit Name') na 'PC' zgodnie z tym co sugeruje instrukcja i inne osoby które miały problemy - w momencie kiedy nadaję to imię obraz tak jakby odświeża się i zostają przeniesione ustawienia obrazu z komputera (rozciągnięcie do rozmiarów telewizora itp) co utwierdza mnie w przekonaniu, że połączenie jest poprawne i jest użyte poprawne wejście HDMI (przy innych wejściach nie ma tego efektu)

  Niestety mimo to dźwięk dalej nie pojawia się w telewizorze - czy ktoś może mi powiedzieć o czym zapomniałam ? Może ktoś miał podobny problem ? Co zrobiłam źle ?

  Wcześniej komputer podłączony był wejściem VGA/PC a dźwięk powiązanym z nim gniazdem typu JACK - wówczas zarówno obraz jak i dźwięk działały prawidłowo.

  0 25
 • Mitronik
 • #2 20 Paź 2011 22:03
  Anonymous
  Użytkownik usunął konto  
 • #3 20 Paź 2011 22:15
  Asia.T
  Poziom 8  

  I tak jak napisałam tak właśnie jest:

  Kabel jest HDMI - HDMI i jest podłączony do wejścia HDMI 2/DVI
  Kabel typu Jack - CINCH jest podłączony do wyjścia dźwięku karty w komputerze oraz wejścia typu Audio/CINCH o nazwie DVI Audio IN 2 w telewizorze, które daje możliwośc podłączenia dźwięku analogowego.

  Chcę kablem HDMI przesłać tylko i wyłącznie obraz, a dodatkowym kablem z karty muzycznej - dźwięk.

  0
 • Mitronik
 • #4 20 Paź 2011 22:16
  Anonymous
  Użytkownik usunął konto  
 • #5 20 Paź 2011 22:19
  Asia.T
  Poziom 8  

  Bo korzystam z komputera również na monitorze i wówczas potrzebuję dźwięku na głośnikach komputerowych. Tak więc potrzebuję aby dźwięk wychodził z karty muzycznej i był rozdzielany na telewizor oraz dodatkowe głośniki.

  0
 • #6 20 Paź 2011 22:22
  Anonymous
  Użytkownik usunął konto  
 • #7 20 Paź 2011 22:29
  Asia.T
  Poziom 8  

  Czyli jeżeli podłączę kablem SPDIF dźwięk z karty muzycznej do graficznej to mogę bez konieczności edycji jakichkolwiek ustawień korzystać z dźwięku zarówno na głośnikach z karty muzycznej jak i na telewizorze - mam na myśli korzystanie w tym samym czasie.

  0
 • Pomocny post
  #8 20 Paź 2011 22:30
  Anonymous
  Użytkownik usunął konto  
 • #9 20 Paź 2011 22:31
  Asia.T
  Poziom 8  

  To by rozwiązało problem.

  Dziękuję za pomoc! Jutro przetestuję.

  Asia.

  0
 • #10 20 Paź 2011 22:52
  WojtasJD
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Połączenia masz dobre.
  Zabrakło wersji O/S.
  Sprawdź czy jest dźwięk na wyjściu karty dźwiękowej gdy jest zestawione działające połączenie po HDMI: GTS450 <-> TV (czyli masz obraz)
  (nie jest to sprecyzowane w pierwszym poście)

  Co do łączenia S/PDIF to GTS450 takowego nie potrzebuje i w związku z tym jestem ciekawy czy w ogóle masz na nim owe wejście...

  0
 • #11 21 Paź 2011 08:00
  Asia.T
  Poziom 8  

  Hejka,

  Tak, dźwięk na pewno jest - próbowałam na słuchawki puścić, oraz na głośniki (dźwięk rozdzielam po wyjściu z komputera na dwa) i nie ma najmniejszych problemów.

  Tak właśnie wczoraj sprawdzałam - niestety nie posiada ono wejścia które SPDIF, więc wypadałoby chyba użyć kartę graficzną również jako muzyczną bo chyba jest taka możliwość z tego co zauważyłam. I pewnie w momencie ustawienia Nvidia High Definition Sound (czy jakoś tak :P) jako urządzenia wyjściowego dla dźwięku - takowy by się pojawił na TV (?) - to takie moje poranne przemyślenia w pracy.

  Tylko, że wtedy chyba będę miała sytuację której chcę uniknąć - dźwięk idzie albo na telewizor albo na głośniki i trzeba ręcznie przełączać za każdym razem. Dlatego cały czas próbowałam, żeby jednak dźwięk puścić z karty dźwiękowej.

  WojtasJD - O/S to Win7 64bit Pro

  Dziwna sprawa z tym wszystkim - czy możliwe jest, że pomimo iż ustawiłam w panelu sterowania nvidia aby dźwięk przez HDMI był wyłączony muszę to wyłączyć jeszcze gdzieś indziej ?

  0
 • #12 21 Paź 2011 09:23
  sokar78
  Poziom 18  

  Podstawowe pytanie brzmi jakie wejścia ma telewizor a jakie wyjścia karta graficzna? Możesz zrobić zdjęcia i wkleić na forum? Wcześniej spotkałem się z takim przypadkiem że TV z kompem ( stary Geforce 8600GT)podpięty był kablem HDMI a dźwięk próbowałem podpiąc przez drugi kabel jack- chinch i nie było żadnego dźwięku na kompie ponieważ TV na wyjściu HDMI szukał dźwięku tylko po HDMI i inne źródła sygnału pomijał. Sprawdź, jak podłączysz kablem jack - chinch dźwięk czy jak przełączysz na TV źródło na AVI1 lub inny czy wtedy nie pojawia się dźwięk? Podejrzewam że wtedy będzie przesyłany dźwięk. A w systemie z tego co zauważyłem może być aktywna tylko jedna karta muzyczna więc jak robisz to przez rozdzielacz to i tak na głośnikach w kompie jak i na TV będziesz miała ten sam dźwięk.

  0
 • #13 21 Paź 2011 11:57
  Asia.T
  Poziom 8  

  Podłączenia używam dokładnie w ten sam sposób co na obrazku poniżej, tyle że mój kabel do komputera podłączony jest przez HDMI nie DVI. (No a dźwięk wychodzi z komputera JACKiem nie CINCHem). Tak więc teoretycznie chyba wszystko jest podłączone prawidłowo. Może zapomniałam o czymś oczywistym ?

  GeForce GTS 450 - PC podłączony do TV Samsung przez HDMI

  0
 • #14 21 Paź 2011 12:34
  sokar78
  Poziom 18  

  Jeśli masz podłączone kablem HDMI to wraz z obrazem powinnaś mieć dzwięk beż żadnych dodatkowych kabli. Wejdz w panej sterowania - Dzwięk - i przestaw tam aby domyślnym urządzeniem było coś z HDMI ( ja mam AMD HDMI Output) i wtedy masz dzwięk wraz z obrazem na TV

  0
 • #15 21 Paź 2011 12:54
  Asia.T
  Poziom 8  

  Właśnie na tym to wszystko polega, że chciałabym aby dźwięk nie był wysyłany przez HDMI :P

  Chciałabym aby dźwięk był z karty dźwiękowej.

  0
 • #16 21 Paź 2011 13:13
  Anonymous
  Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  #17 21 Paź 2011 13:36
  sokar78
  Poziom 18  

  Osobiści spotkałem się (pisałem o tym poprzednio) że TV przyjmuje dzięk tylko z HDMI a po dodatkowym kablu to miałem gdy przełączyłem na źródło sygnału z AVI ale tam oczywiście nie miałem obrazu. Co do odpowiedzi kolegi wyżej to jeśli źródłem dzwięku będize karta wbudowana w grafikę to nie będzie dzwięku inaczej niż po HDMI.

  0
 • #18 21 Paź 2011 13:44
  Asia.T
  Poziom 8  

  Dokładnie - tego właśnie chciałabym uniknąć, czyli braku dźwięku na karcie dźwiękowej i ciągłego przełączania źródła wyjścia zależnie od tego czy korzystam z monitora czy telewizora.

  No ale widzę, że chyba inaczej nie da się tego rozwiazać :(.

  Dziękuję za pomoc.

  0
 • #19 21 Paź 2011 14:16
  Cross
  Poziom 14  

  Skoro nie chcesz podłączać dźwięku po łączach cyfrowych, to dlaczego uparłaś się na gniazdo DVI audio, które jest gniazdem wejścia sygnału cyfrowego - tożsame z HDMI , tyle tylko że pozwala na rozdzielenie sygnału Video i Audio, które jak już wspomniano mogą być wysyłany jednym kablem.
  W TV masz dwie możliwości. Potrzebujesz kabla z jedne strony mini jack z drugiej 2Xchinch lub kabel mini jack-mini jack. Pierwszy podłączasz do tylnego gniazda component audio L R audio w TV, końcówkę mini do wyjścia z karty dźwiękowej. Jak nie chcesz w ten sposób to bierzesz kabelek mini jack-mini jack i podłączasz do gniazda PC IN audio W TV (tego poniżej z lewej strony), a druga końcówkę do wyjścia karty dźwiękowej. Jeśli chcesz mieć dodatkowo dźwięk w głośnikach komputerowych. Musisz mieć rozgałęźnik i dopiero z niego ciągniesz kabelki do TV i do głośników.
  Najszybciej to zrobisz kupując rozgałęźnik mini jack=>2x mini jack
  Zobacz tu: Link

  A tak na marginesie . Wszystko jest w instrukcji do ...TV

  0
 • #20 21 Paź 2011 15:11
  Asia.T
  Poziom 8  

  Hej,

  Cross: Właśnie o tym wszystkim pisałam w postach powyżej - zrobiłam dokładnie w ten sposób, który opisujesz: dźwięk wychodzi z karty muzycznej jest rozdzielany na dwa - jeden kabel idzie do głośników, drugi jest podłączony Cinchem do audio L R zgodnie z instrukcją w TV do gniazda z którym powinien być 'zparowany'.

  Obraz wychodzi z karty graficznej wyjściem HDMI i jest podłączony do HDMI 2 tak jak to opisuje instrukcja do TV, i zgodnie z tym co jest w niej napisane wybrałam nazwę 'PC' dla tego wejścia w TV - również o tym pisałam powyżej.

  Także tak na marginesie - proszę czytaj całość tematu.

  Chciałam się dowiedzieć czy ktoś jeszcze miał podobne problemy z Samsungiem, lub może należy zrobić coś jeszcze po stronie komputera o czym być może nie wiem lub zapomniałam.

  0
 • #21 21 Paź 2011 18:06
  Cross
  Poziom 14  

  Asia.T napisał:
  I tak jak napisałam tak właśnie jest:
  Kabel typu Jack - CINCH jest podłączony do wyjścia dźwięku karty w komputerze oraz wejścia typu Audio/CINCH o nazwie DVI Audio IN 2

  To tak na marginesie. Do DVI czyli cyfrowego gniazda podpinasz dziewczyno
  Dowód? Proszę
  Asia.T napisał:
  Podłączenia używam dokładnie w ten sam sposób co na obrazku poniżej,

  Jeśli podłączasz tak jak podałaś na rysunku który wkleiłaś, to podłączasz źle, bo do wejścia cyfrowego DVI (cały czas mówimy tylko o dźwięku) i ...nie czytasz uważnie co napisałem
  Kabelki R i L tak jak napisałem powinnaś podłączyć do tego górnego lewego gniazda gdzie jest napisane Component IN R L, w instrukcji opisane jako gniazdo nr 2. To jest gniazdo wejściowe analogowe i tylko w nim usłyszysz dźwięk taki jak w głośnikach które masz na biurku.
  Tak to musi być podłączone lub jak pisałem jackiem do PC IN -pod gniazdem Component
  GeForce GTS 450 - PC podłączony do TV Samsung przez HDMI

  0
 • Pomocny post
  #22 21 Paź 2011 19:55
  WojtasJD
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Cross - jesteś dobrym przykładem osoby, która wie w temacie mniej od autora wątku - na dokładkę motasz i mieszasz :D

  Piszesz, że "Wszystko jest w instrukcji do ...TV" - no to może pora do niej zajrzeć (z resztą z samej etykiety złącz na TV można się domyśleć co i jak...):

  When connecting an older HDMI cable and there is no sound, connect the HDMI cable to the HDMI IN 2 jack and the audio cables to the DVI IN (HDMI2) [R-AUDIO-L] jacks on the back of the TV. [...]

  COMPONENT IN R-Audio-L - to jest wejście dźwięku towarzyszącego dla połączenia wideo po Component (Y+Pb+Pr).
  PC IN Audio - wejście dźwięku towarzyszącego dla połączenia wideo PC (gniazdo DSub15)

  Asia.T - jeśli - tak jak piszesz - dźwięk wychodzi z gniazda MiniJack w czasie gdy masz obraz po HDMI z GTS450 to jeszcze nie potwierdza winy Samsunga.
  GTS450 mimo, że wyłączyłaś mu dźwięk może puszcza jakiś strumień audio po HDMI (cisza) a TV to wykrywa i dlatego nie chce się przełączyć na gniazdko DVI IN (HDMI2) Audio.

  W menedżerze urządzeń w kontrolerach dźwięku, wideo i gier wyłącz nVidia HD Audio (pewnie ze 4 sztuki) a jak to nie pomoże to skombinowałbym adapter DVI -> HDMI - możliwe, że kolejne gniazdo na karcie (DVI) nie 'potrafi wypuścić' audio i TV przełączy się na analog audio (oczywiście pod warunkiem, że nie jest zajęte).

  0
 • #23 22 Paź 2011 12:44
  cibor87
  Poziom 2  

  Witam mam podobny problem a nie jestem szpecem od sprzętu więc myśle że ktoś to po ludzku mi wytłumaczy.Zakupiłem wczoraj Samsunga 40 cali :D i podłaczyłem go kablem HDMI do komputera w telewizorze wszystko jest ok jest dzwięk obraz cacy.Ale z głośników komputerowych Easy Touch et-678 5.1 nie mam dzwięku jak wchodze na panel od realteka i daje te testy te osy co koło głowy latają to dzwięk jest a mp3 filmy i cała reszta nie ma

  0
 • #24 24 Paź 2011 21:48
  cibor87
  Poziom 2  

  Panowie pomoże mi ktoś w mojej sprawie bo nie chce co chwile wyciągać kabla hdmi z kompa by posłuchac muzyka z pc głośników

  0
 • #25 25 Paź 2011 09:57
  Asia.T
  Poziom 8  

  Hejka,

  Musisz zmienić domyślne urządzenie wyjściowe z HDMI na karte dźwiękową.

  U mnie Telewizor pojawił się jako urządzenie wyjściowe dla dźwięku. Teraz w momencie kiedy chcę coś oglądać na telewizorze muszę przełączyć domyślne urządzenie na telewizor, jeżeli chcę dźwięku z głośników - wówczas przełączam na kartę dźwiękową.

  Można to zrobić w: Panel Sterowania/Dźwięki.

  0
 • Pomocny post
  #26 03 Lis 2011 00:16
  hubert.p
  Poziom 9  

  Obserwowałem odpowiedzi w nadziei na treść która i mi pomoże. Podobny problem:
  Telewizor Samsung A551
  GeForce 8600GT (z wejściem SPDIF) (2xDVI-D)
  Realtek zintegrowany (z wyjściem SPDIF)

  Próbowałem podłączyć tv kablem DVI>HDMI, obraz oczywiście był a dźwięk z karty dżwiękowej jack-jack lub jack-2xchinch i głucho przy dowolnych nazwach i wejściach, żadna kombinacja nie działała. Na kabel HDMI musiał być podawany "pusty" sygnał audio i tv nie odbierał audio z żadnego innego wejścia.

  Dziś zakupiłem kabelek SPDIF :D na giełdzie komputerowej za całe 5zł i wszystko działa: Wejscie HDMI2 w tv bez żadnej nazwy (szczególnie "PC", co strasznie obniża jakość filmów, ale pozwala na czytelne czcionki w pozostałych aplikacjach), domyślne urządzenie audio > głośniki (analogowe wyjście jack z karty audio), w programie AllPlayer > Filtry > Wyjście audio > Realtek High Definition Audio. Jeden kabel DVI>HDMI, filmy z dźwiękiem odtwarzane na tv, reszta dźwięków standardowo przez głośniki PC.

  0