Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Tonsil ZgN 50-6-511 własnej konstrukcji.

trickboi 20 Paź 2011 22:17 2608 3
  • Witam wszystkich forumowiczów.

Skonstruowałem własnymi siłami subwoofer tonsil z serii ZgN :)
    Jest to dopiero moja druga konstrukcja ale za to w pełni skończona. Pierwszą był subwoofer tonsil serii ZgN 200-8-594, który jest widoczny na zdjęciach, lecz nie został skończony gdyż znalazłem wymiary mniejszego o podobnych parametrach jakim jest dziś prezentowany przeze mnie ZgN 50-6-511 :D
    Proszę o Wasze opinie co o nim sądzicie. W razie pytań postaram się udzielić szybkich i dość wyczerpujących odpowiedzi ;)

Subwoofer Tonsil ZgN 50-6-511 własnej konstrukcji. Subwoofer Tonsil ZgN 50-6-511 własnej konstrukcji. Subwoofer Tonsil ZgN 50-6-511 własnej konstrukcji. Subwoofer Tonsil ZgN 50-6-511 własnej konstrukcji. Subwoofer Tonsil ZgN 50-6-511 własnej konstrukcji. Subwoofer Tonsil ZgN 50-6-511 własnej konstrukcji.

Niestety usunęły mi się zdjęcia z samej konstrukcji ale wszystko mogę opisać
    Posiadam także zdjęcia z konstrukcji ZgN 200-8-594 dla zainteresowanych mogę udzielić informacji.
    Pozdrawiam! :D

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    trickboi
    Poziom 9  
    Specjalizuje się w: elektronika/informatyka
    trickboi napisał 8 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2010 roku.
    zimix
    Poziom 10  
    Witam. Subwoofer to konstrukcja która wymaga dobrego i starannego wykonania do prawidłowej pracy natomiast ja widzę na załączonych fotografiach, że kolega zupełnie się nie przyłożył. Uszczelniłeś go ? nic nie świszczy ani nie wpada w rezonans ? Może się mylę ale według mnie nie wygląda to za solidnie. Zastosowałeś takie same przetworniki jak w oryginale, czy posiada w środku wzmacniacz tak jak oryginał ?
    Wybacz jeśli to ostre słowa ale konstruktywna krytyka motywuje w dążeniu do perfekcji :)

PS. Jeśli zastosowałeś narożniki z plastiku to chociaż oklej go materiałem bo teraz średnio pasują do okleiny drewnopodobnej (wygląda trochę jak kufer na klamoty)
    mkpl
    Poziom 37  
    Daj więcej danych. Schemat budowy litraż itp. Chętnie bym sobie coś takiego zdziałał
    trickboi
    Poziom 9  
    Kolego zimix, napisałem wyżej że to jest moja pierwsza ukończona konstrukcja i może dlatego wygląda jak wygląda :) lecz muszę powiedzieć że dla mnie jest on wystarczający wizualnie gdyż chciałem mieć go pod kolor mebli i kolumienek które stoją koło niego na zdjęciu ;) . Druga sprawa to to że nawet jeśli pierwszy raz coś zbiłem z płyt to nie znaczy że nie zastosowałem się do podstaw jakim jest uszczelnienie, ponieważ ta konstrukcja (z resztą jak każde inne) wymaga bardzo rygorystycznego uszczelnienia. Są w nim dwa głośniki wystarczająco dużej mocy i powstaje wewnątrz bardzo duże ciśnienie także nawet najmniejsza dziurka nie wchodzi w rachubę gdyż to od razu jest słyszalne ;) . Ogólnie jestem bardzo z niego zadowolony (i tym samym z siebie :D ), ponieważ brat kupił sobie oryginalny subwoofer tej serii i po porównaniu mój wypadł lepiej :D . Osiąga szerszą "paletę" basów. Sama oryginalna konstrukcja jest super ale zauważyliśmy z bratem że moja konstrukcja przy wytwarzaniu głębszego basu rzędu ok 10Hz jest bardziej słyszalny ;) . Zaznaczam także że jest to subwoofer pasywny, więc w nim oryginalnie nie ma żadnego wbudowanego wzmacniacza.
    Słowa wcale nie są ostre i dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Pozdrawiam! ;)