Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparaty Light Field Photography wejdą do sprzedaży na początku 2012

exti 20 Paź 2011 23:00 1077 0
 • Aparaty Light Field Photography wejdą do sprzedaży na początku 2012Zapowiadane w czerwcu rewolucyjne aparaty LFP (Light Field Photography) stały się rzeczywistością i na początku przyszłego roku trafią do sprzedaży.

  Kieszonkowe urządzenie, które w niczym nie przypomina konwencjonalnego aparatu posiada ośmiokrotny zoom optyczny i obiektyw f/2. Ma tylko dwa przyciski: włącznik zasilania i spust migawki oraz dotykowy ekran, na którym można przeglądać i wyostrzać zdjęcia, jako że podczas ich robienia aparat nie ostrzy obrazu - stąd też brak opóźnienia pomiędzy wciśnięciem spustu migawki a faktycznym zrobieniem zdjęcia. Ich jakość jednak nie dorówna wykonanym za pomocą lustrzanek z wyższej półki.

  Zdjęcia zrobione aparatem firmy Lytro można rozpowszechniać w Internecie, gdzie oglądający mogą ustawiać ich ostrość wedle własnej woli. Jak mówi Ren Ng, były student Uniwersytetu Stanforda, przedtem robienie tego typu zdjęć było możliwe tylko za pomocą setki aparatów podłączonych do superkomputera.

  Aparaty Lytro będą dostępne w dwóch wersjach: o pojemności 8 GB (350 zdjęć) za 399 $ i 16 GB (750 zdjęć) za 499 $.

  Źródło:
  http://www.tgdaily.com/hardware-features/59158-lytros-living-pictures-camera-to-ship-early-next-year