Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec gazowy grzeje wode w kominku

pigu1arz 21 Paź 2011 10:33 2739 9
  • #1 21 Paź 2011 10:33
    pigu1arz
    Poziom 10  

witam forumowiczów
    mam problem jak w temacie a mianowicie:
    instalacja piec dwu-funkcyjny połączony wymiennikiem płytowym z kominkiem z płaszczem wodnym i sterownik do niego msk glass. w kominku przed i za wymiennikiem pompy sterowanie przez niego.
    już przy próbie instalacji na wiosnę zauważyłem ze przy grzaniu piecem rury w kominku robiły się cieple.zgłosiłem instalatorowi i założył na wymienniku zawory zwrotne co by tego nie było ale teraz gdy przymroziło to woda grzeje się dość znacznie tak ze nawet włącza się pompa kominka -ma założone odpalanie przy 50 st.
    moje pytanie:
    czy to normalne, jeśli nie gdzie jest błąd i jak go naprawić
    w razie potrzeby mogę wkleić inne zdjęcia inst choć z racji upakowania przejrzystość może być dyskusyjna
    https://obrazki.elektroda.pl/5533833600_1319185975.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/3977635000_1319185975.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/2622017500_1319185976.jpg
    może te będą lepsze
    piec gazowy grzeje wode w kominku piec gazowy grzeje wode w kominku piec gazowy grzeje wode w kominku piec gazowy grzeje wode w kominku
    pzdr

-1 9
  • #2 21 Paź 2011 11:19
    Polon27
    Poziom 16  

Może nie zauważyłem ale nie znalazłem tam zaworu zwrotnego żadnego typu przy wymienniku, natomiast ten niedaleko pompy na pierwszym zdjęciu nie wiem jakie miejsce zajmuje w układzie wymiennika.

Tak mniej więcej powinno być.

0
  • #3 23 Paź 2011 22:24
    pigu1arz
    Poziom 10  

udało mi się znaleźć zdjęcie przed zamknięciem obudowy.
    myślę ze będzie bardziej widoczne -ja nie widzę różnicy miedzy tym co było a jest wiec jeśli ktoś potrafi wskazać miejsce gdzie te zawory powinny być będę bb wdzięczny

0
  • #4 23 Paź 2011 23:21
    deg
    Poziom 15  

Tak przy okazji, to sprawdź czy nie cieknie Ci śrubunek przy wymienniku (ten z zielonym nalotem). Bo kiedyś ciekł na pewno. Sprawdź przy zimnym układzie jak i po rozpaleniu w kominku.

0
  • #5 24 Paź 2011 19:35
    Polon27
    Poziom 16  

Jeśli dolna pompka jest pompką od kominka, to zawór zwrotny powinien się znajdować nad pompka górną. Ja go tam nie widzę. Zobacz mój schemat powyżej.

0
  • #6 26 Paź 2011 21:38
    pigu1arz
    Poziom 10  

zapomniałem opisać zdjęcia:
    kominek jest na górze,widoczny na zdj. "bałagan" jest w piwnicy w pomieszczeniu pod kominkiem.górna pompa kreci obiegiem kominka, dolna c.o.

0
  • #7 26 Paź 2011 21:44
    Polon27
    Poziom 16  

To w takim razie, patrząc na ustawienie pomp, jeżeli pompa dolna pompuje do wymiennika, zawór zwrotny powinieneś mieć na gołej rurze schodzącej w dół (to ta co idzie do instalacji grzejników).

To jest układ zastosowany u Ciebie. I nie ma tam zaworu, chyba ze jest gdzieś bliżej kotła gazowego.

0
  • #8 18 Lis 2011 09:42
    pigu1arz
    Poziom 10  

witam
    ponownie
    w końcu znalazłem czas by się lepiej przyjrzeć i jak widać mam zawór zwrotny w miejscu jak na zdj.
    piec gazowy grzeje wode w kominku piec gazowy grzeje wode w kominku
    czy to miejsce jest dobre , i jaki powinien być kier bo w sklepie oglądałem zawory żeby wiedzieć czego szukać i widzieć ze maja strzałki.
    pojawił się jeszcze jeden problem mianowicie kiedy załącza się pompa kominka losowo buczą mi zawory na grzejnikach-pracują wtedy obie pompy obiegowe i może to dlatego-jak wysterować pompy by przy załączonej kominkowej nie pracowała ta od pieca albo odwrotnie

0
  • #10 19 Sty 2016 23:35
    DAMIO2009
    Poziom 1  

Witam serdecznie.Odnosnie tematu ktory zamiesciłes bo stoje tez przed podobnym problemem i wszystko wydaje sie ze mam dobrze a moj kominek robi za kaloryfer ktory ma w obiegu plaszcza prawie 43 litry co mi nie jest potrzebne do grzania, czy rozwiazałes swoj problem i w jaki sposob bo u mnie jest tak ze powrot z obiegu jest rozgałeziony da powrot do pieca gazowego i kominka a odciac moge kominek tylko zamykajac zawor kulowy czy masz na to jakies rozwiazanie.Pozdrawiam

Moderowany przez mirrzo:

Problem był rozwiązany w tym i innych tematach.

0