Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dialnet i problem z routerem TP-LINK TD-W8901G

galica01 21 Paź 2011 10:48 7032 35
  • #1 21 Paź 2011 10:48
    galica01
    Poziom 10  

witam
    Mam problem z TP-LINK TD-W8901G zakupiłem go do dialnetu (dialog) zmieniłem w nim annex na b ale router nie widzi linii adsl. Nie miga żadna dioda adsl ani internet. Internet jest na kablach dialogowskich.

Ma ktoś jakieś pomysły.

0 29
  • #2 21 Paź 2011 13:43
    Loligo
    Poziom 18  

Jeśli nie świecie się dioda ADSL to znaczy, że nie ma synchronizacji.
    Możesz spróbować przez dołączony konfigurator (na płytce) ustawić parametry dla tej usługi i zobacz co będzie.

0
  • #3 21 Paź 2011 14:06
    galica01
    Poziom 10  

Próbowałem ustawić parametry które dostałem na infolinij w routerze przez www ale to nic nie zmienia dalej brak synchronizacji. Dodam że na sprzęcie od nich internet działa.

0
  • #4 21 Paź 2011 14:08
    Loligo
    Poziom 18  

OK, spróbuj wgrać najnowsze oprogramowanie dla routera, następnie włóż dołączoną płytę do napędu i postępuj wg. wskazówek.

0
  • #5 21 Paź 2011 14:36
    galica01
    Poziom 10  

Firmware już zaktualizowałem wcześnie do najnowszej wersji TD-W8901G_V3_100901 ale to nic nie dało.

Dioda adsl ani nie myśli mrugnąć.

Jeszcze jakieś pomysły

0
  • #6 30 Lis 2011 20:45
    gzyms68
    Poziom 18  

Nie znam routera który ma możliwość przełączenia anexu a na b ,a zwłaszcza TD 8901 który mam 5 latek ,pozostaje ci zkup czegoś innego z anexem B .

0
  • #7 30 Lis 2011 23:50
    galica01
    Poziom 10  

gzyms68 napisał:
    Nie znam routera który ma możliwość przełączenia anexu a na b ,a zwłaszcza TD 8901 który mam 5 latek ,pozostaje ci zkup czegoś innego z anexem B .

I tu się mylisz router ruszył w anexie b i śmiga fajnie

0
  • #8 01 Gru 2011 19:33
    gzyms68
    Poziom 18  

Może kolego "galica01"podasz rozwiązanie swojego problemu może się przydać innym a mi możesz podpowiedzieć jak zmieniłeś na anex B.W tej zakładce jak na zdjęciu ? jak tak to na który ?

0
  • #9 01 Gru 2011 21:17
    Bródka
    Poziom 39  

gzyms68 napisał:

No to kolego jeszcze mało wiesz o routerach, są dwie wersje tego 8901, stara i nowa, oba reagują na telnet
    gzyms68 napisał:
    Może kolego "galica01"podasz rozwiązanie swojego problemu może się przydać innym a mi możesz podpowiedzieć jak zmieniłeś na anex B.W tej zakładce jak na zdjęciu ? jak tak to na który ?

Zmienia się z poziomu telnetu

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10024342#10024342

0
  • #10 02 Gru 2011 11:56
    gzyms68
    Poziom 18  

Człowiek się uczy całe życie dzięki za podpowiedz i wyjaśnienie :D

0
  • #11 02 Gru 2011 23:33
    galica01
    Poziom 10  

Tak jak kolega wspomniał zmieniłem anex przez telnet

0
  • #12 08 Lut 2012 16:22
    Dawid276
    Poziom 1  

galica01 napisał:
    witam
    Mam problem z TP-LINK TD-W8901G zakupiłem go do dialnetu (dialog) zmieniłem w nim annex na b ale router nie widzi linii adsl. Nie miga żadna dioda adsl ani internet. Internet jest na kablach dialogowskich.

Ma ktoś jakieś pomysły.

Mam ten sam problem.Zna ktos jakies rozwiazanie na to ??

0
  • #13 08 Lut 2012 17:33
    Bródka
    Poziom 39  

Ustawienia linii prawidłowe ?

0
  • #14 10 Lut 2012 16:56
    pawełkarpl
    Poziom 10  

Dołączam się do tematu, również mam w/w ruter na linii Dialog i problem z ustawieniem. Dzwoniłem na infolinie ale nie uzyskałem w zasadzie żadnych informacji poza tymi jakie zamieszczają na swojej stronie odnośnie konfiguracji ruterów

0
  • #15 10 Lut 2012 17:51
    Bródka
    Poziom 39  

pawełkarpl napisał:
    nie uzyskałem w zasadzie żadnych informacji poza tymi jakie zamieszczają na swojej stronie odnośnie konfiguracji ruterów

A jakie zamieszczają ?
    Co zmieniałeś w routerze, annex, vci, vpi ?

0
  • #16 10 Lut 2012 18:14
    pawełkarpl
    Poziom 10  

Cytat ze strony Dialogu:

"Czy mogę korzystać z własnego modemu DSLowego?

Tak, jest to możliwe.

Należy zwrócić uwagę na to, że w przypadku dostępu w zakresie sieci DialNet modem ten musi pracować w standardzie Annex B.

Potrzebne dane do konfiguracji własnego modemu to:

VPI (Virtual Path Identifier) identyfikator ścieżki wirtualnej: 1
    VCI (Virtual Channel Identifier) identyfikator kanału wirtualnego: 32
    Enkapsulacja: RFC 1483 Bridge
    Multiplexing: LLC
    Natomiast w przypadku dostępu w zakresie sieci TP S.A. - usługa DialNet Global - modem ten musi pracować w standardzie Annex A.

Potrzebne dane do konfiguracji własnego modemu to:

VPI (Virtual Path Identifier) identyfikator ścieżki wirtualnej: 0
    VCI (Virtual Channel Identifier) identyfikator kanału wirtualnego: 35
    Enkapsulacja (over ATM): VcMUX/PPPoA lub LLC SNAP/PPPoE
    ATM class: UBR

Możliwe jest także zastosowanie własnego routera, pozwalającego na podłączenie kilku komputerów domowych lub zapewniającego komunikację bezprzewodową WLAN.

W zależności od typu usługi, wyróżnia się następujące konfiguracje routera:

z portem WAN ADSL Annex B dla sieci Dialog, podłączanego w miejsce istniejącego modemu ADSL;
    router musi obsługiwać protokół PPPoE,

z portem WAN ADSL Annex A dla sieci TP w usłudze DialNet Global, podłączanego w miejsce istniejącego modemu ADSL;
    router musi obsługiwać protokół PPPoE lub PPPoA,

z portem WAN Ethernet 10/100Mbps, podłączonego do istniejącego modemu ADSL;
    router musi obsługiwać protokół PPPoE.

Wykorzystanie routera nie wymaga stosowania oprogramowania klienta PPPoE na komputerze. Login i hasło dostępowe należy wprowadzić do konfiguracji protokołu PPPoE/PPPoA routera.

Dla poprawnej pracy kilku komputerów domowych na jednej linii ADSL, router powinien wspierać także translację adresów IP (NAT).
    "

Więc zmieniłem annex z A na B, przetestowałem wszystkie opcje ADSL mode, ustawiłem VPI/VCI odpowiednio 1/32, wybrałem typ połączenia ISP: PPPoE/PPPoA, podaje login i hasło, connection type PPPoE LLC (wypróbowałem wszystkie opcje z tego pola). Wgrałem też nowy firmware ale i tak ciągle jest w diagnostyce rutera błąd synchronizacji ADSL.

Dodam jeszcze że na infolinni mówili o ustawieniu enkapsulacji na RFC 1483 Bridge ale wtedy nie ma jak wpisać hała i loginu i odwrotnie, jeśli wybierzemy opcje PPPoE i podamy hasło/login to nie ma opcji enkapsulacja RFC 1483 Bridge

0
  • #17 10 Lut 2012 18:35
    Bródka
    Poziom 39  

pawełkarpl napisał:
    Dodam jeszcze że na infolinni mówili o ustawieniu enkapsulacji na RFC 1483 Bridge ale wtedy nie ma jak wpisać hała i loginu i odwrotnie, jeśli wybierzemy opcje PPPoE i podamy hasło/login to nie ma opcji enkapsulacja RFC 1483 Bridge

To sie stosuje gdy router pracuje w trybie modemu, wiec zle doradzili
    pawełkarpl napisał:
    Więc zmieniłem annex z A na B, przetestowałem wszystkie opcje ADSL mode, ustawiłem VPI/VCI odpowiednio 1/32, wybrałem typ połączenia ISP: PPPoE/PPPoA, podaje login i hasło, connection type PPPoE LLC (wypróbowałem wszystkie opcje z tego pola). Wgrałem też nowy firmware ale i tak ciągle jest w diagnostyce rutera błąd synchronizacji ADSL.

Annex zmieniłeś z poziomu telnetu ?
    A łączę masz na liniach tp czy dialogu ?

0
  • #18 10 Lut 2012 18:49
    pawełkarpl
    Poziom 10  

Tak annex zmieniłem z poziomu telnetu i oczywiście linia z dialogu

0
  • #19 10 Lut 2012 18:55
    Bródka
    Poziom 39  

Zadzwoń do dialogu i zapytaj konsultanta czy na pewno masz sygnał po ich kablach
    Co do ustawień to spróbuj te:

VPI (Virtual Path Identifier) identyfikator ścieżki wirtualnej: 1
    VCI (Virtual Channel Identifier) identyfikator kanału wirtualnego: 32
    Enkapsulacja: PPPoE LLC
    Multiplex: LLC

Oczywiście do tego login i hasło, zapisujesz i restart routera

0
  • #20 10 Lut 2012 19:12
    pawełkarpl
    Poziom 10  

Na pewno mam linie z dialogu (mam dwa gniazdka w domu TP i Dialog), ustawienia mam jak podaje kolega jedynie nie mam ustawionego multiplexu - nie znalazłem takiej opcji. Poniżej zrzut ekranu z ustawień.

0
  • #21 10 Lut 2012 19:27
    Bródka
    Poziom 39  

Multiplex masz wraz z opcja PPPoE LLC
    Ustawienia masz odpowiednie dla linii z dialogu
    Pokaż jeszcze zakładkę Advanced Setup/ADSL i czy tam faktycznie jest ANNEX B
    Upewnij sie także że wszystkie inne profile ustawień (Virtual Cirtuit) ma ustawione w opcji Status - Deactivated

0
  • #22 10 Lut 2012 20:00
    pawełkarpl
    Poziom 10  

Poniżej kilka screenów. Annex B, Virtual Cirtuit (aktywne tylko 0), System Log, Device Info

Dialnet i problem z routerem TP-LINK TD-W8901G Dialnet i problem z routerem TP-LINK TD-W8901G Dialnet i problem z routerem TP-LINK TD-W8901G Dialnet i problem z routerem TP-LINK TD-W8901G

0
  • #23 10 Lut 2012 20:11
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Ewidentny brak synchronizacji? Linię masz podłączoną?
    DialNet Mega

VPI: 1
    VCI: 32
    Protokół: PPPoA
    Enkapsulacja: LLC

DialNet Global

VPI: 0
    VCI: 35
    Protokół: PPPoA
    Enkapsulacja: VC-Mux (w niektórych regionach kraju: LLC)

0
  • #24 10 Lut 2012 20:18
    pawełkarpl
    Poziom 10  

Linię mam podłączoną - aktualnie działam na modemie z dialogu.

0
  • #25 22 Mar 2012 12:52
    panowca
    Poziom 9  

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Udało się znaleźć rozwiązanie? Mam identyczny problem ale na łączach TP

0
  • #26 22 Mar 2012 12:54
    Bródka
    Poziom 39  

Skoro jesteś na liniach TP, to zastosuj takie ustawienia:

Encapsulation: PPPoA (RFC 2364) lub PPPoE
    Multiplex: VC multiplexing (VCmux) lub LLC (w niektórych regionach kraju)
    Virtual Path ID (VPI): 0
    Virtual Circuit ID (VCI): 35
    DSL Modulation: G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode lub ADSL2 lub ADSL2
    Maximum Transmission Unit (MTU): 1492 lub Auto

0
  • #27 22 Mar 2012 12:58
    panowca
    Poziom 9  

Dzięki za szybką odpowiedź, sprawdzę to po południu (piszę z pracy). Dam znać, czy pomogło.

0
  • #28 22 Mar 2012 22:07
    panowca
    Poziom 9  

Udało się skonfigurować z ustawieniami, które podałeś. Wielkie dzięki za pomoc.

0
  • #29 24 Mar 2012 18:41
    froggzor
    Poziom 7  

Mam identyczny nierozwiązany problem na łączach dialogu. Próbowałem już wszystkiego co wyżej napisane. Aktualizowałem Firmware, zmieniłem na annex b w cmd. Vpi i vci i na liniach dialogi i tp. wszystko dosłownie. A adsl na modemie jak nie świeci tak nie świeci. Może ktoś już rozwiązał ten problem?

0
  • #30 24 Mar 2012 18:46
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Wrzuć screen-y z konfiguracji linii twojego router-a.

0