Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Philips DVP-3042 dziwnie się zachowuje

21 Paź 2011 10:53 1733 2
  • Poziom 12  
    Witam!
    Dostałem za free DVD Philips dvp3042 od sąsiada .
    Usterka nie czyta , nie reaguje. Po moich oględzinach jest tak.
    1. Pierwsze włączenie świeci standby , po naciśnięciu tego przycisku na wyśw. napis STANDBY i nic się nie dzieje ( lub po naciśnięciu OPEN , jest na wyśw. Open i też się nic nie dzieje)można czekać do nieskończoności.Wyłączenie z 230V i włączenie DVD rusza tj. można otworzyć tackę i załadować płytę , potem Load i No disc ( silnik płyty ani laser nie rusza), znów wył. i włączenie ( niby wszystko działa , silniki kręcą , laser świeci i ogniskuje ale NO DISC, trzeci raz i z reguły już zaskakuje wszystko i każdą podaną płytkę czyta. Sprawdzałem kilkanaście razy i to się powtarza. Gdy już działa , używałem schładzacza do lokalizcji ew. uszk. Schładzanie sterownika silników i driverów nic nie zmienia jest OK; schłodzenie procesora ( nie mam pilota , więc nie wiem jaki jest ma 256 pinów, napisy zakryte radiatorem)powoduje jakby zwiększenie obrotów silnika płyty , poten OPEN i brak hamulca ; tacka wychodzi i płyta się jeszcze obraca, potem ponowny brak reakcji jak powyżej. Co ciekawe , przed włączeniem położyłem na radiatorze procesora na kilka minut lutownicę ( grot) i włączyłem , wszystko jest od razu w porządku.
    Koledzy pomóżcie , co może być ubite procesor , czy da sie to jakoś naprawić , HOT Aira nie mam
  • Serwisant
    W tych modelach tak uszkadzały się termicznie procesory.Doklejali potem radiator.Wymiana procka nieopłacalna (chyba,że znajdziesz dawcę)
  • Poziom 12  
    Radiogaga twierdzi ,że ubity procesor , czyli nic się nie da zrobić ( bo wymieniać 256 pinowy układ -to bez sensu). Od wczoraj działa poprawnie , bo stoi na dekoderze UPC ( nawet w stanby się grzeje) i temperatura procka po nocy 32*C i to wystarczy aby działał. Zastanawiałem się czy w tym układzie nie ma jakiegoś sprzętowego resetu ( kondensatorr z rezystorem) ale przeglądając Manual i schemat nic takiego nie znalazłem. To pierwsze włączenie to ewidentny zwis procka , bo ponowne przejście w Stanby ( nie gaśnie Stanby i nie przełącza Scarta -nie przełącza telewizora)
    Myśle ,że jest tam proc Mediateka (tak jest w Service Manual) , znalazłem aplikację Zorana i tam występuje układ resetu procka jak w pliku. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6335391#6335391
    Czy w Mediateku występuje RESET?