Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby odbiór z Radiomagnetofonu SONY-CFD-V30L

21 Paź 2011 12:29 1373 5
  • Poziom 12  
    Odkupiłem Radiomagnetofon typ.SONY CFD-V30L i odbiór stacji radiowych jest nie zadawalający,mieszkam na parterze 4 piętrowego bloku odbiera mi tylko stacja lokalna i trochę czeskie stacje.Czy jest jakaś możliwośc zwiększenia sygnału nadawanego w takiej sytuacji.
  • Poziom 37  
    Wszystko zależy od tego co byś chciał jeszcze odbierać nie podajesz konkretów to i poradzić nic nie można.
  • Poziom 15  
    A antena cała?
    W tego typu radioodbiornikach często spotykam połamane albo o długości nie mającej nic wspólnego z zasadami fizyki (antena 45 cm na pasmo 87,5-108).
  • Poziom 12  
    Generalnie to sprawdzałem antena jest jak najbardziej w porządku.Potrzebuję złapac sygnał UKF 95,3 RMFm i inne,wszystko jest OK na balkonie a jak wejde do mieszkania to jest problem.I podejrzewam że nie wiele chyba będzie można zrobic z tym problemem bo z parteru łapie fatalny sygnał nie umie się przebic przez te płyty betonowe.
  • Poziom 24  
    Witam.

Rozwiązaniem jest kupić np na Allegro.pl używany, dobrej jakości tuner radiowy, do tego dać np głośniki komputerowe jako wzmacniacz, a do tunera kupić lub zrobić antenę kierunkową typu Yagi na pasmo CCIR UKF i połączyć ją w odpowiedni sposób / poprzez symetryzator i przewód antenowy i wtyczkę antenową / z odbiornikiem czyli z tunerem radiowym.

Wtedy sygn. będzie dużo lepszy niż na "radiu przenośnym".

Antenę najlepiej zainstalować nad dachem bloku lub od biedy przy oknie lub na balkonie - ale na zewnątrz.

Kiedyś, gdyby był AZART wystarczyło by tylko wpiąć się do AZART-u a teraz....

Pozdrawiam.

-Adam-
  • Poziom 12  
    Dzięki temat zamykam :D