Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie silnik 1,5kw 3fazowy (trójkąt) z wyłącznikiem ciśnieniowym

21 Paź 2011 14:25 4294 1
  • Poziom 10  
    Witam, nie wiem w jaki sposób połączyć silnik 1,5kw 3fazowy z wyłącznikiem ciśnieniowym i wtyczką do gniazdka. Zwróćcie uwagę, że na tabliczce znamionowej na zdjęciu widać tylko symbol trójkąta. Z góry mówie, że schematy nic mi nie mówią bo ja i tak nic z nich nie rozumiem. Niżej zamieszczam zdjęcia
    połączenie silnik 1,5kw 3fazowy (trójkąt) z wyłącznikiem ciśnieniowym połączenie silnik 1,5kw 3fazowy (trójkąt) z wyłącznikiem ciśnieniowym połączenie silnik 1,5kw 3fazowy (trójkąt) z wyłącznikiem ciśnieniowym połączenie silnik 1,5kw 3fazowy (trójkąt) z wyłącznikiem ciśnieniowym połączenie silnik 1,5kw 3fazowy (trójkąt) z wyłącznikiem ciśnieniowym połączenie silnik 1,5kw 3fazowy (trójkąt) z wyłącznikiem ciśnieniowym połączenie silnik 1,5kw 3fazowy (trójkąt) z wyłącznikiem ciśnieniowym połączenie silnik 1,5kw 3fazowy (trójkąt) z wyłącznikiem ciśnieniowym połączenie silnik 1,5kw 3fazowy (trójkąt) z wyłącznikiem ciśnieniowym
    Możecie mi jeszcze powiedzieć czy któryś wyłącznik silnikowy jak na zdjęciach będzie pasował do tego silnika? bardzo prosze o pomoc (model wyłącznika to GV2L08 tylko że chyba on jest na 480V, ale ten drugi może być dobry)
  • Poziom 10  
    Już wiem i sam sobie odpowiem. To dość nietypowy silnik 380V fabrycznie zmostkowany (połaczony) w trójkącie. Należy połączyć trzy fazowe przewody do U1 V1 W1 lub do U2 V2 W2 a przewód niebieski (zerowy) do obudowy silnika, potem tak samo do wyłącznika ciśnieniowego.
    A gdybym chciał połączyć go w gwiazdę to wystarczy wyjąć te 3 blaszki (mostki) i za ich pomocą połączyć U2 V2 i W2, a przewody podłączyć do U1 V1 W1 a niebieski do obudowy.