Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-195c czy DCP-j125

mateusz3939 21 Paź 2011 14:45 6831 5
  • #1 21 Paź 2011 14:45
    mateusz3939
    Poziom 7  

A więc tak jak w tytule chciałbym wiedzieć które urządzenie wielofunkcyjne jest lepsze. Mam do wykorzystania talony w jednym sklepie u chcę kupić urządzenie wielofunkcyjne. Jest nieduży wybór ale spośród dostępnych te są na mój portfel.

DCP-195c kosztuje 360 zł a,
    DCP-j125 kosztuje 355 zł

Wiem że ceny są zawyżone i można je kupić w internecie taniej ale jak juz powiedziałem muszę wykorzystać te talony;)

0 5
  • #2 21 Paź 2011 15:00
    ak6
    Poziom 31  

Bardzo podobne sprzęty.
    Ze względu na większą ilość obsługiwanych formatów papierów i lepszą rozdzielczość skanowania wziąłbym DCP-j125

0
  • #3 21 Paź 2011 19:02
    mateusz3939
    Poziom 7  

Ok też tak myślałem żeby wziąć tą... zresztą J125 ma też kolorowy wyświetlacz. Ale mam też jeszcze jedno pytanie.
    Czy te zamienniki które są dostępne na allegro (10 sztuk za 24,99 w tym 4 czarne i po dwa kolorowe) są, że się tak wyrażę "dobre". Znaczy się czy nie zniszczą mi drukarki, nie rozleją się w środku, bądź czy są chociaż w połowie wydajne tak jak oryginały??

0
  • #4 21 Paź 2011 19:51
    ak6
    Poziom 31  

Z zamiennikami bywa różnie.
    Sam dość długo używałem Brothera na zamiennikach i to bardzo tanich. Na wydajności i jakości nie zauważyłem różnicy. Natomiast po trzech latach zatkała mi się dysza koloru żółtego. Czy przyczyną był tusz...? Tego nie wiem? Na szczęście po zaaplikowaniu kartridża udrażniającego żółty ruszył i drukarka działała jeszcze długo i bez kłopotów. Niestety nie zawsze tak się to kończy. Trafiłem też raz na kartridż, który delikatnie wylał. Więc miałem nieplanowane czyszczenie.
    Mimo wszystko jednak uważam, że zdecydowanie opłacało się używać ją na zamiennikach a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyłem na zakup nowej drukarki. Też Brother :)

Należy jednak pamiętać, że stosując zamienniki traci się gwarancję.

Wybór należy do ciebie.

0
  • #5 21 Paź 2011 20:16
    Bródka
    Poziom 39  

Osobiście używam już dwa lata w swoim brotherze DCP-385c zamienników polskiej firmy inkpol, kartridże nazywają sie ekoink, koszt jednego dla klienta to okolo 15zl brutto, na allegro mogą nie być dostępne bo te tusze sprzedaje bezpośrednio producent za pomocą swoich handlowców i pilnuje aby ceny były sugerowane, te tusze proponuje klientom i nie ma z tym problemu, natomiast activejet to niestety Polskie tusze robione w chinach i miałem pełno drukarek które wracały z uszkodzona tzn zatkana głowicą.

Nie polecam używania bardzo tanich tuszy z allegro bo już miałem kilku klientów którzy przyznawali się że kupowali tanie tusze z allegro i normalnie głowicę zatyka bo czego oczekiwać po tak tanim tuszu, to może być woda z barwnikiem nic więcej.

J125 to model z nowszej serii niz 195c.

0
  • #6 22 Paź 2011 02:41
    mateusz3939
    Poziom 7  

Ok dziękuję za info ;) dzisiaj skocze kupie DCP-J125 :) Pozdrawiam;) Temat uważam za zamknięty ;)

0