Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5735 nie bootuje z cd i się nie uruchamia (Brak mozliwosci formatu)

21 Paź 2011 18:09 5172 4
  • Poziom 2  
    Witam postaram się w miarę przejrzyście przedstawić mój problem.Mianowicie chodzi o to że na laptopie miałem jakies syfy,wirusy,po przeskanowaniu antywirusem usunąłem infekcje które wykrył mi komputer,pojawił się komunikat o restart po czym laptop już się nie włączył.Na początku po ładowaniu okienka windows wyskakiwał błąd [bluescreen]

"Stop c000021a
    Blad krytyczny Proces systemowy Windows Logon Process zakonczył się niepowodzeniem i nastąpi zamknięcie systemu."

Postanowiłem zrobic formata,jednak komputer nie bootuje z cd.Pojawia sie czarny ekran z migajacym kursorem po czym wyswietla sie menu z wyborem systemu.Nie wyswietla sie zaden komunikat typu "nacisnieie dowolnego przycisku rozpocznie rozruch z plyty cd"Nie ma rowniez mozliwosci wejscia w tryb awaryjny

Czasami podczas wlaczania laptopa gdy przyspamuje jakis przycisk plyta z xp sie zbootuje ale podczas ladowania skladnikow systemu windows znow pojawia sie czarny ekran.

Postaram sie wkrotce dodac z zdjecie z bledu.Prosze o szybka odpowiedz.

Podczas próby uruchomienia systemu w normalny sposob wyswietla się taki komunikat.Przepraszam za slaba jakosc zdjecia ;)
    Acer Aspire 5735 nie bootuje z cd i się nie uruchamia (Brak mozliwosci formatu)

Z GÓRY DZIĘKUJE I POZDRAWIAM
  • Poziom 12  
    zrób sobie płytke boot z win98 .Odpal z uzyciem płytki zrob format z dosa lub jakimś programem do robienia partycji w dosie mam oprogramowanie od starego seagate do 120 gb mi tak nie raz pomogło.

Jeszcze można wziaśc pod uwage uszkodzona płytke win xp lub naped.
    Ale po komunikatach to raczej jakiś szpetny wir.
  • Poziom 39  
    Wejdź w bios i zobacz czy Boot Menu masz na Enabled, jak tak wciśnij zaraz po włączeniu laptopa klawisz F12 i wybierz napęd optyczny, oczywiście w środku ma być płyta z windowsem bootowalnym
    Jak laptop był z windowsem fabrycznie po włączeniu laptopa wciskaj jednocześnie ALT + F10 powinno się odezwać recovery
  • Poziom 2  
    Więc tak w biosie w zakladce boot mam tylko "Boot priority order" gdzie na pierwszej pozycji mam bootowanie z cd.Natomiast w zakladce main mam "F12 boot menu" ktore przestawilem na ENABLED.Po wlaczeniu komputera wciskam f12 na pierwszej pozycji jest bootowanie z cd klikam enter jednak nadal to samo.Orginalnie na tym laptopie byl windows vista ale juz dawno temu zmienilem go na xp i od tamtej pory uzytkuje go na xpeku.Co do plytki to jest bootowalna bo testowalem ją na innym pc.
  • Poziom 39  
    Pobierz z neta np linuxa ubuntu live cd, wypal i przetestuj bo możliwe ze coś nie tak z napędem