Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zablokować MAC lub IP w Sagemcom F@ST 3764 po WiFi?

21 Paź 2011 19:17 4989 10
  • Poziom 11  
    Witam,

Może ktoś próbował lub wie jak w tym modemie zablokować konto WiFi po adresie IP lub MAC.... szukałem ale nie mogę sobie sam poradzić
  • Poziom 39  
    Znaczy co chcesz zablokować dostęp do sieci danej karcie sieciowej ?
    To filtrowanie po mac adresie
  • Poziom 11  
    To akurat czaję ale w przypadku tego modemu w konfiguracji stoi:
    Ustawienie parowania WiFi:

Włącz filtrowanie adresów MAC: do wyboru disable, allow i deny.

Jak dam wyłączony to na dwóch lapkach jest WiFi, jak dam zezwól to na obu nie ma, jak zabronię to znowu wszystko jest a chciałbym jeden MAC zablokować.
  • Poziom 39  
    Dajesz deny i wpisujesz tylko mac którego nie chcesz, reszta powinna przejść
  • Poziom 11  
    I własnie nie wiem czemu dając deny i wskazując MAC nic się nie zmienia. Dzięki za rady, później popróbuję.
  • Poziom 39  
    Zobacz czy restart routera coś da i upewnij się ze prawidłowo wpisujesz mac
  • Poziom 11  
    Update:

Zablokować w tym modemie można na razie jedynie tylko po MAC lub poszczególne strony internetowe, nie ma możliwości odłączenia określonego MAC w określonym czasie.
    Żeby całkowicie wyłączyć dany MAC należy:
    1. Włącz filtrowanie adresów MAC: ALLOW;
    2. W sparowanych urządzeniach dodać adresy, które NIE MAJĄ być blokowane.

Niestety nadal nie ma możliwości blokowania poszczególnych MAC lub IP w wybranych godzinach po WiFi.
  • Poziom 39  
    I nie będzie można blokować o określonej godzinie to nie ta klasa routera, cos mieszasz dałbyś na deny i dal tylko ten który ma byc blokowany
  • Poziom 11  
    Jak dałem DENY to nie miało znaczenia jakie MAC wpisałem i tak wszystko co jest po WiFi było blokowane :(
  • Poziom 39  
    Wiec soft może mieć tzw. buga
  • Poziom 26  
    Sprawdzałeś ustawienie filtrowania MAC w obu GUI? Ten soft jest byle jak sklejony z dwóch, czyli masz GUI SagemCom i GUI OpenRT (w nowszej wersji jest to nazwane Ustawienia zaawansowane chyba).
    W starszej wersji filtrowanie MAC było zwalone. Musisz wejść do drugiego GUI/ustawień zaawansowanych i tam poustawiać (wchodzisz do drugiego GUI i tam na schemacie klikasz ikonkę któregoś urządzenia bezprzewodowego).
    Jeżeli masz jakiś wcześniejszy soft to koniecznie go zaktualizuj, bo GUI zostało nieco uporządkowane.