Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugot partner 1.9d moduł pompy

21 Paź 2011 19:27 10412 13
  • Poziom 34  
    Trafiło do mnie auto na ogólny przegląd przed zimą, ze świecącą na liczniku kontrolką silnika. Po podpięciu pod tester TEXA wyskakuje błąd 1687 moduł kontroli pompy. Samochód można normalnie zapalić i użytkować. To co do tej pory sprawdziłem to instalacja od sterownika do pompy i jest cała. Jedynie co zauważyłem to to że niesprawny jest potencjometr znajdujący się na pompie. Czy z jego winy może wyświetlać taki błąd? Pompa to zwykły LUKAS.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 34  
    Szukałem trochę po necie odnośnie tego błędu. Prawie wszystkie tematy pozostały bez odpowiedzi. Po odpięciu potencjometru nie zgłasza innego błędu, cały czas pozostaje 1687. Napisze jak uda mi się go zdobyć i założyć czy coś się zmieniło. Mam jeszcze takie pytanie czy ktoś wie gdzie można najszybciej zdobyć taki potencjometr?
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 34  
    Trochę tak dziwnie prowadzić monolog:D. Problem jest dalej nie rozwiązany gdyż u mnie w mieście za nowy potencjometr zażyczyli sobie 1000 zł więc klient stwierdził, że samochód i tak chodzi dobrze więc po co w niego inwestować tyle. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Co to za Partner? Stary czy już ze skrzynką BSM na silniku i modułem COM przy kierownicy?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    COM nie będzie miało. Dziwny ten błąd jak zajedzie to kopnij go Lexią albo chociaż CDIF/2.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    2004 już z comem
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Sprawdź bezpiecznik F2 na BSM.
  • Poziom 34  
    Gdzieś już czytałem o tym bezpieczniku i sprawdzałem. Kiedyś zrobiłem coś takiego wyciągnąłem pastylkę immo z kluczyka i próbowałem go odpalić zapalił bez problemu. Zamknąłem drzwi i otworzyłem kluczyk w stacyjkę już nie zapalił. Pastylkę w kluczyk samochód zapalił błędu nie było i dało rade skasować. I wszystko było ok do momentu ponownego zamknięcia drzwi na kluczyk. Jeśli nie były zamykane mógł stać i kilka dni błąd nie powrócił.
  • Poziom 39  
    I co znalazłeś na tym bezpieczniku? Jest cały?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    No to już wiesz czemu się kontrolka świeci. Wywal bezpiecznik, wykasuj błędy, uśpij BSI na 6 minut - defekt zniknie i nie powróci. Ten bezpiecznik jest od pompy paliwa w zbiorniku, której nie ma w DW8 i to powoduje usterkę.
  • Poziom 34  
    Ok jak będę miał chwilkę wolną to zadzwonię żeby podprowadził samochód a na razie dzięki za pomoc. Szkoda że wcześniej temat gdzieś umknął w dal. Jak da radę zgasić kontrolkę to opisze.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    dołącze się do tematu.
    trzeba wyjąć z skrzynki bezpieczników w komorze silnika bezpiecznik F2, nie może go tam być. Następnie- odłączamy akumulator na 3-5min. , podłączamy spowrotem wykasujemy błąd i już powinien się problem zlikwidować. Pozdro.

Dodano po 1 [minuty]:

peugeot partner błąd P1687 moduł pompy nie przypisany- to jeżeli chodzi o ten błąd