Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo fh 12 chińczyk. Zapis błędów tachografu.

21 Oct 2011 23:32 3739 5
  • Level 2  
    witam !!! mam taki mały problem czy błędy tachografu zostaną zapisane w sterowniku silnika chodzi mi konkretnie o pśtryka
  • Level 15  
    Nie kombinuj, na pewno zostaną zapisane w pamięci sterownika hamulców.
  • User removed account  
  • Level 26  
    werbuś1977 wrote:
    witam !!! mam taki mały problem czy błędy tachografu zostaną zapisane w sterowniku silnika chodzi mi konkretnie o pśtryka

Pstryka można było robić w starych ciężarówkach, w których tacho nie miało połączenia z kompem, w nowszych nie przejdzie.A jazda na 2 tacha to nie to.
  • Level 14  
    kolego ja troche inaczej myśle jeżeli autko nie jest w automacie i ma zwykłe tacho to czemu nie ]

Dodano po 1 [minuty]:

a po za tym zawsze pozostaje magnesik
  • Level 16  
    W tym sęk, że nowsze volva od bodajże 2007r rejestrują błędy według porównania danych z impulsatora, oraz abs-u. Błędy zapisują się na 400dni bez możliwości ich usunięcia nawet przez serwis; po upływie 400dni kasują się same. Generalnie jest tak, że kiedy impulsator padnie, należy go wymienić, zalegalizować tacho, a cyfrowe tacho zawiera informację kiedy i kto je legalizował. Trudno będzie udowodnić, że impulsator padł i ponownie ożył jeśli ktoś uprze się i będzie dociekał. Póki co służby kontrolujące nie dysponują oprogramowaniem do ciężarówek, ale kto wie... Gdy auto jest na gwarancji serwis na podstawie tych danych może odmówić napraw układów powiązanych z wszelakimi czujnikami prędkości, a zwłaszcza automatycznych skrzyń biegów, które na danych ABS-u i impulsatora bazują.
    Pzdr