Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz używany do 800zł + DIY kolumny do 1500zł

sensatio0n 22 Paź 2011 10:03 4542 32
  • #1 22 Paź 2011 10:03
    sensatio0n
    Poziom 11  

Witam!

Tak jak w temacie szukam wzmacniacza używanego do 800zł. Pomieszczenie w którym będzie się on znajdował ma ok 15m2 (4,2x3,5). Zależy mi bardzo na jakości dźwięku. Przeczytałem przez ostatnie kilka dni multum postów odnośnie sprzętu i dalej nie mogę zdecydować się na coś konkretnego.

Wzmacniacz będzie podpięty do jakiś kolumn obecnie z braku laku do kolumienek po wieży. Gdy sprzedam swoje logitechy z5500 dokupię automatycznie kolumny. Jako, że już mnie łeb boli od tych pierdzików, jakim są z5500 (bez urazy nie dla mnie budżetowy dźwięk 5.1) chciałbym coś naprawdę godnego polecenia. Coś co jest niepodważalnie najlepszym wyborem w podanym zakresie finansowym.

Rodzaj muzyki, którą słucham jest bardzo szeroki. W zależności od nastroju zdarza się muzyka poważna, rock, R'N'B po jakieś hiciory klubowe.

Moim odnośnikiem do dźwięku stereo jest AKAI AM 37. Bardzo dawno temu posiadałem ten wzmacniacz jeszcze przed zabawą z dzwiękiem przestrzennym i zadowalał mnie wtedy, aczkolwiek chciałbym teraz kupić coś zdecydowanie lepszego.

Co myślicie o Creek 4330? Podobno dobre brzmienie ja się nie znam. Wy mi pomóżcie. ;]

Temat będę śledził non stop, więc na pytania jeśli o czymś zapomniałem odpowiem jak najszybciej.

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 22 Paź 2011 10:27
    LysyOsw
    Poziom 26  

Czy w gre wchodzi DIY?
    Jeżeli nie, za te pieniądze kupiłbym Pioneer A-717 lub A-818. Cos tej klasy, ważą one po 20kg, naprawdę kawał dobrego sprzętu.
    Z kolumn proponowałbym np. Tonsil Maestro II 180. Ja mam takie kolumny w nieco mniejszym pokoju, i do tego A-676. Myślę, że zadowoliłoby Cie to połączenie. W nieco większym metrażu (ja mam 12 metrow) i mocniejszym wzmacniaczu byłoby naprawdę ciekawie. Kolumny są uniwersalne, ja słucham na nich czasem rocka, czasem popu, czasem hh i czasem coś klubowego, praktycznie wszystko. Pod dobrym wzmacniaczem pokazują pazurki. Potrafią zejść bardzo nisko, wszystkie dźwięki instrumentów są bardzo wyraźnie słyszane, wysokie tony są delikatne.
    Do tego koniecznie dobra karta dźwiękowa (jeżeli słuchasz z komputera).
    Chociaż ktoś może polecić co innego, ja polecam to :)

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 22 Paź 2011 12:10
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Ja bym Ci polecił Denon PMA 860. Bardzo dobry sprzęt. Brzmienie zrównoważone, lekko zarysowany, konturowy dźwięk. Jakość na prawdę dobra.

LysyOsw napisał:
    Z kolumn proponowałbym np. Tonsil Maestro II 180
    Bardzo fajne kolumny, ale w 15 metrach, mogą niestety mieć problemy z basem i z poprawną sceną.
    Autor pyta się o wzmacniacz. Z kolumnami zaczekajmy, aż Autor powie czego oczekuje i ile ma pieniędzy. Przypominam że cena Maestro II 180 to 1600zł.

0
  • #4 22 Paź 2011 17:26
    sensatio0n
    Poziom 11  

DIY raczej nie. Nie chce mi się bawić w składanie itp. Wolę kupić gotowe, przemyślane przez inżynierów konstrukcje niż samemu później coś przerabiać i kombinować.

Teraz priorytetem jest zakupienie porządnej bazy do zabawy jaką jest wzmacniacz. Na głośniki również pieniądze się znajdą, ponieważ mam troszkę oszczędności na ten cel aczkolwiek chwilowo wolę o nich nie myśleć a skupić się na fajnym wzmacniaczyku. A z tych trzech czyli pionków i denona co było by lepszym wyborem. Czy różnica jest już tylko w smaczkach?

Ps o maestro myślałem właśnie :D

0
  • Pomocny post
    #5 22 Paź 2011 17:32
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

sensatio0n napisał:
    A z tych trzech czyli pionków i denona co było by lepszym wyborem. Czy różnica jest już tylko w smaczkach?
    W zasadzie w smaczkach. Mogę Ci powiedzieć, że Denon PMA 860, to na prawdę bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
    sensatio0n napisał:
    Ps o maestro myślałem właśnie :D
    Maestro, mają niestety problemy w pomieszczeniach 15 metrowych. Musiałbyś wypróbować dużo ustawień aby uzyskać odpowiedni dźwięk. Niewykluczone że konieczne byłoby mocne przemeblowanie.

0
  • #6 22 Paź 2011 17:47
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

DENON PMA-980R lub wspomniany już DENON PMA-860, oba to świetne wzmacniacze, bardzo dynamiczne brzmienie, bez względu na to jakie podłączysz kolumny napewno będziesz zadowolony, a cena jest bardzo niska jak za taki sprzęt, można je dostać za nieco ponad 500zł w stanie bardzo dobrym.

0
  • #7 22 Paź 2011 19:06
    LysyOsw
    Poziom 26  

Różnica jest też taka, że Pioneer waży prawie tyle co dwa denony :)
    PMA-860 waży 8kg,
    PMA-980R waży 10kg
    a pioneer np. A-757 to już 20kg
    Nie twierdzę, że czym cięższy tym lepszy, ale chyba o czyms to świadczy.
    Chociaż Denona nie słyszałem, to wiem, że na Pioneerze się nie zawiedziesz

0
  • #8 22 Paź 2011 19:25
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Ten pionek to konstrukcja Dual-Mono stąd mi. ta waga.

0
  • #9 22 Paź 2011 19:58
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

LysyOsw napisał:
    a pioneer np. A-757 to już 20kg
    Z uwagi na konstrukcję dual-mono, są tam dwa transformatory, to musi ważyć.
    Waga nie ma wielkiego znaczenia, jeśli chodzi o jakość dźwięku.
    LysyOsw napisał:
    Nie twierdzę, że czym cięższy tym lepszy, ale chyba o czyms to świadczy.
    Świadczy to tylko i wyłącznie o innej konstrukcji.
    LysyOsw napisał:
    chociaż Denona nie słyszałem
    Ja nie słyszałem tego Pioneera, ale słyszałem oba Denony i z całego serca mogę Ci je polecić.

0
  • #10 22 Paź 2011 20:47
    sensatio0n
    Poziom 11  

Cytat:
    Ja nie słyszałem tego Pioneera, ale słyszałem oba Denony i z całego serca mogę Ci je polecić.

Skoro z całego serca to już biorę ten klocek mocno pod uwagę. Zresztą przez kilku użytkowników wymieniany, więc coś na rzeczy musi być. ;] A gdybym miał w podobnych pieniądzach model wyższy PMA 1060, opłaca się go wybrać kosztem PMA 860? (dwa 860 na aledrogo stoja po 580 i 600 a z 1060 licytacja)

Jakieś jeszcze propozycje? Przypominam, że kwota do 800zł, więc porównując do ww wzmaków jeszcze troszkę zapasu jest ;].

0
  • #11 22 Paź 2011 21:51
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Nie słyszałem tego modelu ale zapewne nie powinien być gorszy od 860.

0
  • #12 22 Paź 2011 21:57
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Uzytkowinik19 napisał:

Nie słyszałem tego modelu ale zapewne nie powinien być gorszy od 860.
    Sądząc po parametrach, jest to całkiem niezły wzmacniacz. Jeśli jest w cenie 860, opłaca się brać.
    Ze słuchanych przeze mnie wzmacniaczy, w tej cenie, są to najlepsze, jakie mogę zaproponować.

0
  • #13 22 Paź 2011 22:07
    sensatio0n
    Poziom 11  

Dziękuję bardzo w takim razie wkrótce napiszę co udało mi się zakupić i wrócę do tematu aby wybrać sensowne głośniki.

0
  • #14 23 Paź 2011 20:50
    sensatio0n
    Poziom 11  

Witam ponownie!

Tak jak pisałem wyżej, udało mi się wylicytować może nie w tych samych pieniądzach co pma 860, ale w nieco większych tj. 650zł DENON PMA 1060. Teraz poczekam aż mi dojdzie ta zabaweczka, pobawię się nią na głośnikach od wieży i przejdziemy do wyboru kolumn pod ten piecyk. W zasadzie dyskusję już można zacząć.

Myślałem sporo o DIY. Sporo można zaoszczędzić i zyskać bawiąc się w taką konstrukcję? W domu mam cały potrzebny sprzęt do tego a także niezbędną elektrodę, bo przyznam się, że niektóre projekty są naprawdę fascynujące.

Niestety z drugiej strony proponujecie mi jakiś ciekawe głośniczki, ja je szukam, kupuję i po problemie.

Jeśli możecie doradźcie coś konkretnego pod ten wzmacniacz. Kwota to ok 1500zł.

0
  • #15 23 Paź 2011 20:55
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

sensatio0n napisał:
    Kwota to ok 1500zł.
    Wspomniane już Maestro.
    Jeśli chcesz się bawić w DIY, to przejrzyj ten temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1921110 i wybierz coś odpowiedniego dla Ciebie. Jeśli znajdziesz jakiś projekt, niedaleko Twojej miejscowości, myślę, że Autor projektu, nie będzie robił problemów z ewentualnym odsłuchem.
    sensatio0n napisał:
    Sporo można zaoszczędzić i zyskać bawiąc się w taką konstrukcję?
    Można zaoszczędzić, bo odpadają koszty projektu i marża. Aczkolwiek, nie każdy posiada sprzęt pomiarowy...

0
  • #16 25 Paź 2011 12:08
    sensatio0n
    Poziom 11  

Zdecydowałem się na konstrukcję DIY. Teraz pytanie jakie projekty możecie mi polecić w kwocie do 1500zł, aby pasował pod wzmacniacz i pomieszczenie? Preferuję podłogowe kolumny. Dobrze byłoby gdyby projekt był już przetestowany z gotowymi zwrotnicami do kupna.

0
  • #17 25 Paź 2011 13:17
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolego, podjedź do mnie, to posłuchasz HDS 180 z Vifa xt. Zabierz tylko swój wzmacniacz i płyty. 12.11.2011 odbędzie się Audio Show w Warszawie. Tam można w jednym miejscu posłuchać wielu konstrukcji i spotkać sporo osób związanych z DIY (z wielu for). Tak więc jesteś w tej chwili w dość komfortowej sytuacji.

0
  • Pomocny post
    #18 25 Paź 2011 13:57
    764275
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #20 25 Paź 2011 20:49
    benek161
    Poziom 21  

Moim zdaniem w tej cenie (1500zł) nie opłaca się bawić w STXy. Za te pieniądze można spokojnie złożyć zestaw DIY 2-drożny na seasach

0
  • #21 26 Paź 2011 12:06
    przemo-lukas

Można.
    Tylko zamiast popularnego TBFC/G pomyślał bym o TDFC. Moim zdaniem brzmi lepiej.

0
  • #22 26 Paź 2011 15:25
    sensatio0n
    Poziom 11  

przemo-lukas napisał:
    Kolego, podjedź do mnie, to posłuchasz HDS 180 z Vifa xt. Zabierz tylko swój wzmacniacz i płyty.

Podjechałbym gdyby wzmacniacz do mnie doszedł. Zamówiony w niedzielę miał być na wtorek, lecz są jakieś problemy i jak na razie nie mam go. Oczywiste jest, że nawet nie wiem jak on gra. ;-/ A odnośnie płyt muszę kompletować kolekcję na nowo. Brat z siostrą pozabierali wiekszość do swoich domów, przywłaszczając je podczas mojej nieobecności. ;p Zresztą troszkę zmienił mi się gust muzyczny.

Cieszę się, że padają wciąż nowe propozycje DIY. Na pewno coś z tego wybiorę, tylko pytanie czy wykorzystam wzmacniacz na zaproponowanych zestawach, czy może są zbyt dobre jak na Denon PMA 1060. Przypominam, że moja wiedza w audio home nie jest wysoka. Bawiłem się w car audio to w tamtej dziedzinie wiem co jak gra, niestety tutaj w zasadzie dopiero zaczynam przygodę. Dlatego zadaję tak dużo pytań, aby nie skonstruować sprzętu, który będzie mnie męczył jak np. Logitech Z-5500.

0
  • Pomocny post
    #23 26 Paź 2011 16:16
    przemo-lukas

To czy "zagra" to w zasadzie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. A w zasadzie tak powinno być. Nie sugeruj się tylko i wyłącznie opiniami. Część z nich to tylko powielane "anegdoty" - ktoś coś przeczytał, nie zacytował dokładnie, a później ktoś inny przeczytał i jest "znawcą". Inna sprawą jest ta, ze każdy ma jakieś preferencje. Dla tego napisałem, zabieraj "klocki" i zobaczysz czy Ci będzie odpowiadał dźwięk. Ja mam wzmacniacz, który nie eksponuje niskich częstotliwości, a przy tym jego dźwięk jest ocieplony. Tak więc też nie pozwoli Ci na pełną ocenę. ;)

0
  • #24 08 Gru 2011 01:28
    sensatio0n
    Poziom 11  

Moimi preferencjami jest dźwięk, w którym żadne pasmo nie wybija się na pierwszy plan i również lubię ciepły dźwięk. Poczekam na wzmacniacz, wtedy podjadę do Ciebie i będę dalej myślał co dalej. ;p

Scaliłem post z 26 paź 2011 15:22

Witam!

Od razu na wstępie napiszę, że założony budżet zdecydowanie się "wyciągnął". Do Denona zakupiłem odtwarzacz cd Cyrus Cd 7. Mogę o nim tylko powiedzieć, że gra rewelacyjnie i nie ma żadnego odniesienia do muzyki, którą oferowała mi karta dźwiękowa. Muzyka jest żywsza, bardziej szczegółowa i precyzyjna. Dodam, że wciąż słucham "badziewnych kolumienek po wieży co ma niebagatelne znaczenie.

Natomiast jeśli chodzi o kolumny w drodze są już ESA Meritum 2. Myślę, że dobrze będą produkować dźwięk, lecz z komentarzem wstrzymam się aż do ich odbioru i odsłuchu.

Tutaj pragnę zaznaczyć, że bardzo pomógł mi przemo-lukas. Wielokrotnie kontaktował się ze mną telefonicznie i służył pomocą 24h na dobę. ;p Okazał bardzo wielką cierpliwość i wyrozumiałość, więc serdecznie mu za to dziękuję. :D

W związku z tym, że kolumny dojdą lada dzień interesuje mnie na obecną chwilę kwestia kabli głośnikowych. Poprzednio korzystałem z kabli zakupionych w sklepie CarAudio 2.5mm. Mieszanka miedzi z jakimiś "dodatkami"- ok.6zł za metr. Teraz chciałbym kupić coś lepszego, lecz nie za kosmiczną kwotę. Nadmienię również, że potrzebuję kabla łączącego wzmacniacz z cd. Posiadam tutaj kabel marki Carrefour (nie miałem kabla a wszystkie sklepy były zamknięte ;p). Słuchając czuję, że ten kabel dusi potencjał cd. Przemęczę się z nim do stycznia natomiast w wymienionym miesiącu chciałbym zakupić coś konkretnego. Kwora max 250zł. Polecacie coś konkretnego i sprawdzonego?

Pozdrawiam Adam!

0
  • #25 08 Gru 2011 11:03
    przemo-lukas

Adaś się rozkręca. ;)
    Na razie proponuję zaczekać z kabelkami. Przyjedzie zestaw głośnikowy, to będziesz kombinował. Jeśli chodzi o IC to zastanów się nad wykonaniem własnoręcznie. Jest kilku producentów dobrych przewodów (np. klotz, sommer cable). Jest kilka sposobów/szkół na wykonanie (z przewodu koncentrycznego instrumentalnego lub mikrofonowego). Do tego wtyczki neutrik czy nakamichi

0
  • #26 09 Gru 2011 23:11
    sensatio0n
    Poziom 11  

Jeśli chodzi o kable, które mi podałeś to do gustu przypadły mi Klotzy. Rozsądna cena, wyglądają na dobrze wykonane. Właśnie chcę zrobić jak napisałeś. Kolumny kurier dostarczy mi w poniedziałek, więc po kilku dniach odsłuchów będę wiedział mniej więcej w którą "stroną" podążać.

Jeśli chodzi o własnoręczne wykonanie... hmm. Raczej odpada. W domu będę tylko w święta i raczej nie będzie to czas na lutowanie itd, tylko spędzenie tych radosnych chwil z rodziną. ;p

Reasumując kable zakupię gotowe posklejane. ;p

0
  • #27 09 Gru 2011 23:15
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Przy sprzęcie tej klasy nie "usłyszysz" kabli, ba ja w ogóle jestem z tych którzy twierdzą że słucha się muzyki a nie kabli, wystarczą zwykłe IC w ekranie za 20zł, i głośnikowe 2.5mm2 beztlenowe.

0
  • #28 10 Gru 2011 00:27
    sensatio0n
    Poziom 11  

Uzytkowinik19 napisał:
    Przy sprzęcie tej klasy nie "usłyszysz" kabli, ba ja w ogóle jestem z tych którzy twierdzą że słucha się muzyki a nie kabli, wystarczą zwykłe IC w ekranie za 20zł, i głośnikowe 2.5mm2 beztlenowe.

Odnośnie sprzętu. Myślę, że kolumny i cd są niczego sobie jak na moje potrzeby. Jeśli chodzi o wzmacniacz prawdopodobnie ulegnie on zmianie.

Kwestia kabli- nie do końca się zgadzam z sformułowaniem, iż nie słucha się kabli a muzykę. Idąc tym tropem można postawić tezę, że nie słuchamy "całego sprzętu" a muzykę. Oczywiście jest to prawda, ale czy sprzęt nie ma wpływu na muzykę?

Na chwilę obecną zakupię kable tak jak proponujesz mi Ty i przemo-lukas. Wydaje się to najrozsądniejszą opcją.

0
  • #29 10 Gru 2011 01:03
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Jak dla mnie kable odgrywają najmniejszą rolę w całym torze audio, najwięcej kolumny/wzmacniacz (są bardziej lub mniej uniwersalne kolumni i wzmacniacze) następnie żródło dźwięku i oczywiście nagranie, na końcu dopiero kable i to jak już napisałem, bez szaleństw, solidne kable w oplocie wystarczą.

0
  • #30 10 Gru 2011 12:56
    sensatio0n
    Poziom 11  

Uzytkowinik19 napisał:
    Jak dla mnie kable odgrywają najmniejszą rolę w całym torze audio, najwięcej kolumny/wzmacniacz (są bardziej lub mniej uniwersalne kolumni i wzmacniacze) następnie żródło dźwięku i oczywiście nagranie, na końcu dopiero kable i to jak już napisałem, bez szaleństw, solidne kable w oplocie wystarczą.

Z tą wypowiedzią zgadzam się już w 100%. A jeśli chodzi o wzmacniacz pod Meritum 2 i cd Cyrus 2, macie jakiś propozycje? Szukać będę czegoś ustatkowanego, spokojnego, dokładnego i delikatnie ocieplonego, aby dało się tego słuchać godzinami. Jak dla mnie denon jest troszkę taki "dziki".

0