Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

matiz odpala za drugim razem i poźno załąncza sie LPG

zgredzik008 22 Oct 2011 15:04 3640 4
 • #1
  zgredzik008
  Level 10  
  Witam
  problem z moim matizem polega na tym iż zawsze bez względu czy to jest godzina 7, 15, czy 20 odpala za drugim razem. Za pierwszym odpali na ok 5 sekund i od razu gaśnie. Za drugim razem odpala bez problemu i tak zawsze jest teraz. Czasami tez gdy juz odpali to jadąc na benzynie tak jakby nie chciał jechać. Około 2 miesiące temu wymieniałem filtr powietrza filtr gazu i paliwa. Wymieniane tez były przewody do świec i świece. Pompka podaje paliwo.

  Drugie moje pytanie.
  Co zrobić żeby mój matiz szybciej przełączał sie na LPG?. Poprzedniej zimy na lpg załączał sie dopiero po około 11/12 km, teraz gdy jest rano około 7stopni to po 3km załącza sie. Byłem podpiąć sie pod komputer gazu i te wszystkie parametry i stopnie złączania gazu sa OK.
 • #2
  tzok
  Moderator of Cars
  Zapewne masz uszkodzony zawór w parowniku (na postoju gromadzi Ci się gaz w kolektorze) jak i sam parownik (membrany - nie trzyma ciśnienia). Do tego pewnie zapowietrzony układ chłodzenia lub nieprawidłowo włączony parownik w obwód chłodzenia.

  ...abstrahuję już od sensowności zakładania LPG do Matiza.
 • #3
  franek14
  Level 10  
  Wydaje mi się, że masz zapchany filtr paliwa. nawet po takim krótkim czasie. a termostat na pewno jest już lekko otwarty ze starości i długo się nagrzewa silnik. ja mam przejechane 136 tys i od dłuższego czasu widzę ,że się długo nagrzewa .Jak masz lpg 2 gen. to zdejmij blokadę przełączania i będziesz mógł sam przełączać :D
 • #4
  zgredzik008
  Level 10  
  termostat tez wymieniałem w tym roku, matiza kupiłem juz z instalacja gazowa, mam go 4 lata --wcześniej nie było problemu
 • #5
  rafaxdenver
  Level 11  
  masz LPG z czujnikiem temperatury na parowniku?