Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po wymianie przełącznika krzywkowego 11HE (Mastercook) nie działa iskrownik

22 Paź 2011 23:01 7652 5
  • Poziom 8  
    Witam,
    Może ktoś pomóc?wymieniłem przełącznik krzywkowy do kuchenki gazowo- elektrycznej mastercook. Typ przełącznika to 11HE-005. Po wymianie wszystko super działa oprócz iskrownika:( Czy mogłem przy wymianie zrobić zwarcie poprzez złe podłączenie i załączenie do prądu (co mogło uszkodzić iskrownik). Jak sprawdzić czy iskrownik jest dobry. I najważniejsze czy ktoś mógłby podpowiedzieć na które męskie zaciski wpiąć kabelki od iskrownika. Z tego co zauważyłem jest to jedyna wsuwka z białym plastikiem oraz wsuwka z dwoma niebieskimi kabelkami . Tych dwóch wsuwek nie wiem gdzie wpiąć (były gdzieś na tyle listwy z prawj strony)
  • Poziom 8  
    Typ kuchenki to Mastercook 3400 . Na pewno były na końcu (od pokrętła) listwy z prawej strony. Ale prawdopodobnie może nie jest to problem podłączenia na przełączniku, tylko wypięcia wsuwki z iskrownika jak napisałem niżej.
  • Poziom 8  
    Hej,
    odkręciłem ponownie płytę czołową, żeby jeszcze popróbować. Poświeciłem wgłąb kuchenki za przełącznik i na izolacji znalazłem kabelek z wsuwką. Jest pod pradem, wychodzi z zegara - z tego podłączenia na zegarze wychodzą dwa kabelki jeden na przełącznik krzywkowy z fazą i ten drugi z luźną wsuwką. Może włąsnie on wypiął się z iskrownika przy odkręcaniu płyty czołowej. A na przełączniku wszystko jest ok?
    Czy może ktoś potwierdzić?? Oczywiście sprawdziłbym to odkręcając płytę podpalnikową i nie zawracał kapeluszy, ale u mnie to demontaż połowy kuchni ze zlewozmywakiem i blatami. Bo rozumie, że jeśli są dwa wkręty przez płytę z boku kuchenki od przodu (do tych bym się jeszcze dobrał), to są też dwa takie z boku w tyle przy ścianie ??? tych nie widze bo są dosunięte zlewozmywak i blaty.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Vincentom napisał:
    Może włąsnie on wypiął się z iskrownika przy odkręcaniu płyty czołowej. A na przełączniku wszystko jest ok?

Jest to bardzo, bardzo możliwe. Jesli to kuchenka z osobnym guzikiem zapalarki, to jeden przewód idzie na generator bezpośrednio ze wtyczki sieciowej, a drugi jest jakby za przyciskiem, czyli z polskiego na nasze: guzik przerywa dojście prądu z sieci na generator.
    Vincentom napisał:
    Bo rozumie, że jeśli są dwa wkręty przez płytę z boku kuchenki od przodu (do tych bym się jeszcze dobrał), to są też dwa takie z boku w tyle przy ścianie ???

W istocie. Jak nie ma możliwości wysunięcia kuchenki, to trzeba demontować blaty i zlew, po to, by dostać się do generatora.
    I tak poza tematem:
    Generator to to, co wytwarza wysokie napięcie, a iskrownik, to ten biały słupek, co strzela wesoło iskrą w palnik :)
  • Poziom 8  
    Rzeczywiście wsuwka była od generatora. Niestety kabelek dali krótki i po opuszczeniu płyty czołowej był niemal na styk, wysunął się i wpadł między izolacje a boczną ściankę kuchenki. Stąd cały problem. Przy wymianie przełacznika warto o tym pamietać. W mojej (z instr. mastercooc 3400), Cechy charakterystyczne:
    Zegar z 4 przyciskami + 1 pokrętłem do ustawiania
    przełącznik funkcji piekarnika z dwoma diodami żółtą i czerwoną
    4 pokrętła z iskrownikami

generator jest na tylnej ścianie kuchenki, na górze z lewej strony. Wsuwkę po kilkuminutowej gimnastyce udało się włożyć bez odkręcania płyty podpalnikowej od czoła. Dziękuję za pomoc
    Zamykam wątek -jako rozwiązany.