Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mała głowa basowa max 200W

bezi18 22 Oct 2011 23:42 1434 3
    bezi18
    Level 9  
    Witam.
    Chciałbym zbudować małą głowę wzmacniacza do gitary basowej (mikrusa) o mocy minimum 100W, max 200W, bo nie mam ochoty wywalać na to pieniędzy, których nie mam. Może być to konstrukcja lampowa. Wzmacniacz ma miec kolumnę która ogarnie granie w salce, na scenie i w domu.(ma być mały, gdyż zrobię do niego 3 takie same kolumny i postawię w wymienionych miejscach. Wcisnę go do plecaka , wyjmę , i po sprawie)
    Lubię pytać ludzi doświadczonych i mądrzejszych ode mnie niż tylko opierać się na swojej wiedzy ;) Dlatego pytam - Co polecacie? Liczy się dosłownie wszystko - Schematy, porady, deski/paździerz/płyta na kolumny, głośniki, jaki korektor parametryczny, czy warto wciskać w to lampę,jaki zasilacz - DOSŁOWNIE WSZYSTKO. Na tej podstawie chciałbym złożyć prosty do wykonania acz skuteczny wzmacniacz, opracować poradnik i pomóc basistom takim jak ja, borykającym się z problemami z graniem w wielu miejscach :D Jeśli idzie o moje zdolności jestem niebieski (więcej niż zielony ) :D Chciałbym, aby cena głowy z jedną kolumną nie przekroczyła 500 zł.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    flubber.trip
    Level 27  
    No to tak, ma być prosty, czyli jako końcówka mostek TDA7294, albo jakiś mocniejszy STK. Przedwzmacniacz poszukać na necie z jakiejś innej konstrukcji. Ma być mały i lekki, żeby wszedł do plecaka, czyli zasilacz impulsowy https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1287723.html. Obudowa ze sklejki. Lamp na pewno nie warto w to wciskać, bo przy tych mocach są duże ciężkie i nie takie proste w budowie, a jego cena na pewno by była duża.
    User removed account
    User removed account  
    bezi18
    Level 9  
    Ok, skoro tak to przedstawiacie...napisałem pobierznie, ale proszę.
    Jestem basistą metalowym. od 3 lat gram aktywnie na próbach koncertach i w domu. O ile umiejętności mam dość wysokie, o tyle zarobki już nie. Jeśli wzmacniacz zmieści się w kosztach możecie poradzić mi WSZYSTKO. Najbardziej marzy mi się brzmienie Taurus Qube 450W, jeśli idzie o micrusy, ale dorwać schemat jest równie cieżko jak Labogi - czyli wcale, po za tym to droga inwestycja.
    Wzmaczniacz który chcę zbudować ma być ,,plecakowy" bo mam kilka salek, dom i koncerty na których nie mam sprzętu. Budując 2/3 kolumny mógłbym postawić jedną w domu, jedną na salce, druga na salce, jedną ładnie obić i zrobić szpanersko na koncerty. Kilka kolumien, jeden wzmak. Nie musi to być super mega konstrukcja (cóż...pieniądze często nas ograniczają) , chodzi tylko o to, by ogarniała Ciężki, bardzo Ciężki bas oraz wysokie tony (może być bez szklanki, będę płakał ale trudno) , a najlepiej niech zachowa podstawowe elementy wzmacniaczy tego typu. CENA jest tutaj najwazniejsza. Jest wielu basitów borykających się z tym problemem i choć wiem,że było setki postów o tym chcę to zrobić w ten sposób - zbieram kupę informacji. Buduję prosty wzmak na już, bo go potrzebuję. Potem z czasem robię lepszy, droższy. I dalej. i dalej. A to zaś będę wrzucał do internetu dla takich jak ja - co nie mają kasy.