Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Biscotti BIS100 - kamera Wi-Fi dla telewizorów HD z dostępem do internetu

piokrza 22 Paź 2011 23:58 1114 0
  • Biscotti BIS100 - kamera Wi-Fi dla telewizorów HD z dostępem do internetuKamery internetowe z pewnością przyczyniły się do lepszej komunikacji pomiędzy osobami znacznie od siebie oddalonymi, zmniejszając w ten sposób dzielący je dystans. Rozmowy sieciowe przy użyciu laptopów i wbudowanych w nie kamer mogą dla wielu nie być komfortowym doświadczeniem. Jeśli chodzi zaś o telewizory z dostępem do internetu, to do tej pory wiele z nich nie posiada wbudowanych kamer.

    Firma Biscotti wyszła naprzeciw potrzebie i już niedługo będzie mieć w swojej ofercie kamerę sieciową BIS100, przeznaczoną dla telewizorów z dostępem do internetu. Przemieszczające się obiekty (ludzie) na dużym ekranie mają być bardziej komfortowo odbierane dzięki telewizorowi HD wyposażonemu w kamerę BIS100. Małe czarne pudełko pozwoli wyświetlić na największym, dostępnym w domu ekranie wysokiej jakości rozmowę i obraz. W obudowie mieści się kamera, mikrofon i moduł Wi-Fi 802.11b/g/n.

    Wystarczy podłączyć urządzenie do telewizora i natychmiast można przystąpić do wykonywania rozmów z rodziną i znajomymi bez miesięcznych opłat. Dwa porty HDMI pozwolą urządzeniu utworzyć mostek pomiędzy telewizorem i skrzynką z okablowaniem, więc użytkownicy mający ograniczoną łączność nie będą musieli wybierać pomiędzy dwoma oddzielnymi wideorozmowami. Biscotti będzie też współpracować z komputerami, tabletami i smartfonami wykorzystując dostosowany odtwarzacz. W ten sposób zaoferuje prawdziwy czat wideo dla wielu użytkowników.

    Nie ma na razie informacji dotyczących ceny czy daty wprowadzenia produktu do sprzedaży. Co ciekawe - FCC (Federalna Komisja Łączności) nadal sprawdza zgodność urządzenia z obowiązującymi standardami komunikacji radiowej, więc urządzenie najwyraźniej nie jest jeszcze gotowe do wejścia na rynek.

    Źródło: http://www.engadget.com/2011/10/21/biscotti-tv-dunked-in-the-fccs-latte-still-a-bit-hard/