Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Biscotti BIS100 - kamera Wi-Fi dla telewizorów HD z dostępem do internetu

piokrza 22 Oct 2011 23:58 1234 0
 • Biscotti BIS100 - kamera Wi-Fi dla telewizorów HD z dostępem do internetuKamery internetowe z pewnością przyczyniły się do lepszej komunikacji pomiędzy osobami znacznie od siebie oddalonymi, zmniejszając w ten sposób dzielący je dystans. Rozmowy sieciowe przy użyciu laptopów i wbudowanych w nie kamer mogą dla wielu nie być komfortowym doświadczeniem. Jeśli chodzi zaś o telewizory z dostępem do internetu, to do tej pory wiele z nich nie posiada wbudowanych kamer.

  Firma Biscotti wyszła naprzeciw potrzebie i już niedługo będzie mieć w swojej ofercie kamerę sieciową BIS100, przeznaczoną dla telewizorów z dostępem do internetu. Przemieszczające się obiekty (ludzie) na dużym ekranie mają być bardziej komfortowo odbierane dzięki telewizorowi HD wyposażonemu w kamerę BIS100. Małe czarne pudełko pozwoli wyświetlić na największym, dostępnym w domu ekranie wysokiej jakości rozmowę i obraz. W obudowie mieści się kamera, mikrofon i moduł Wi-Fi 802.11b/g/n.  Wystarczy podłączyć urządzenie do telewizora i natychmiast można przystąpić do wykonywania rozmów z rodziną i znajomymi bez miesięcznych opłat. Dwa porty HDMI pozwolą urządzeniu utworzyć mostek pomiędzy telewizorem i skrzynką z okablowaniem, więc użytkownicy mający ograniczoną łączność nie będą musieli wybierać pomiędzy dwoma oddzielnymi wideorozmowami. Biscotti będzie też współpracować z komputerami, tabletami i smartfonami wykorzystując dostosowany odtwarzacz. W ten sposób zaoferuje prawdziwy czat wideo dla wielu użytkowników.

  Nie ma na razie informacji dotyczących ceny czy daty wprowadzenia produktu do sprzedaży. Co ciekawe - FCC (Federalna Komisja Łączności) nadal sprawdza zgodność urządzenia z obowiązującymi standardami komunikacji radiowej, więc urządzenie najwyraźniej nie jest jeszcze gotowe do wejścia na rynek.

  Źródło: http://www.engadget.com/2011/10/21/biscotti-tv-dunked-in-the-fccs-latte-still-a-bit-hard/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  piokrza
  Level 27  
  Offline 
  piokrza wrote 1472 posts with rating 159, helped 4 times. Been with us since 2007 year.