Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabel LPT-USB 3.0, drukarka

Nostradami 23 Oct 2011 10:59 5659 6
    Nostradami
    Level 9  
    Cześć. Wybaczcie, że w nieodpowiednim forum, ale to pilna sprawa. Potrzebuje używać drukarki, jednak kabelek USB nie działa chyba. Po podłączeniu drukarki (HP Laserjet 1200 series), komputer wykrywa nieznane urządzenie. I tyle. Instalacja sterowników, zmiana kabla, zmiana gniazda czy nawet wyłączenie oszczędzania prądu (czy coś takiego) w portach nic nie daje. Sterowników na początku nawet komputer nie chciał przyjąć (XP SP3), gdyż twierdził, że w plikach nie ma danych o urządzeniu. Moje pytanie brzmi czy znajdzie się kabel: końcówka LPT drukarki - końcówka USB 3.0? Znalazłem takie kable, ale pod USB 2.0 i USB 1.1, ale wątpię, że będą działać, bo ww. kabel USB do drukarki też jest 2.0 i nie działa. Pomóżcie!
    dt1
    Admin of Computers group
    USB 3.0 jest zgodne ze wstecznymi standardami, tak więc podłączenie urządzenia USB2.0 do portu USB3.0 zadziała. Do jakiego komputera to jest podłączane? Są konwertery USB->LPT, ale lepiej, skoro drukarka ma port USB, korzystać z podłączenia USB. Jakiej długości kablem jest podłączana drukarka?
    Nostradami
    Level 9  
    Kable USB, które sprawdzałem były długości 1.5m i 3m, żaden nie działa. A kabel LPT ma 1.5m, ale moja płyta główna Gigabyte 970A-UD3 nie posiada wejścia LPT.
    dt1
    Admin of Computers group
    Wszystkie porty USB na tylnym panelu tej płyty poza dwoma są portami USB 2.0. Porty USB 3.0 są niebieskie, USB 2.0 są czerwone na tej płycie. Czy problem występuje i w niebieskich, i w czerwonych?

Zamiast konwertera USB-LPT zamontowałbym na Twoim miejscu kontroler LPT PCI albo PCIe (chociaż te pierwsze są tańsze, a Twoja płyta posiada PCI). Kosztują 25-35zł na aukcjach (poszukaj na aukcjach wyrażenia kontroler lpt pci jeśli chcesz je sobie obejrzeć).

Czy masz możliwość podłączenia drukarki do innego komputera (może laptopa)? Jeśli wykryje nieznane urządzenie to oznacza problem po stronie kabla lub drukarki (kable sprawdzone dwa, więc bardziej drukarki).
    Nostradami
    Level 9  
    Ad. 1: W niektórych portach wykrywa jako nieznane urządzenie, a w niektórych w ogóle nie widzi urządzenia.

Ad. 2: No właśnie zapomniałem o tym. Podłączyłem pod usb drukarkę z laptopem ojca (Vista). Niestety system wykrył nieznane urządzenie i na tym skończył...
    dt1
    Admin of Computers group
    Może interfejs USB jest uszkodzony w drukarce (ale sprawdziłbym i tak trzeci kabel jeszcze pewnie). Kontroler, który polecałem jest lepszym rozwiązaniem niż przejściówka USB-LPT, ale jeśli się na niego skusisz upewnij się, że są sterowniki dla Twojego systemu.
    randburg
    Level 11  
    Z kablami usb na lpt mialem i mam problemy. Kilka lat temu kupilem za 5 zl przez popularny serwis internetowy i dziala wysmienicie, kupilem z wygladu taki sam w tym roku i nie dziala. We wlasciwosciach inna wersja, widac tez ze tak jest, zdjecie.
    Na zdjeciu ten stary, zielony PCB i nowy, nie dzialajacy. Uzywam drukarem Star LC15, LC20, Epson LX-400.
    Oczywiscie port virtualny jest i nie z tym problemow, to samo ze sterownikami drukarek. Mam zamiar kupic teraz kabel AK72. Kabel LPT-USB 3.0, drukarka Kabel LPT-USB 3.0, drukarka