Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko-zamrażarka ARDO CO 3012A-1 - kontrolka ostrzegawcza, termostat

impatiens 23 Paź 2011 11:44 2383 0
  • #1 23 Paź 2011 11:44
    impatiens
    Poziom 1  

W wyniku uszkodzenia kapilary termostatu zamrażarki, zmuszony byłem wymienić termostat. Po wymianie na taki sam typ, wszystko jest niby w porządku, ale cały czas świeci kontrolka ostrzegawcza podwyższonej temperatury zamrażarki. Przewody termostatu zostały podłączone prawidłowo. Agregat włącza sie i wyłącza. Po włączeniu przycisku stałej pracy agregatu temperatura schodzi od minus 30 stopni. Po jego wyłaczeniu temperatura utrzymuje się na poziomie minus 15-20 stopni - przy ustawieniu pokrętła termostatu na maksymalne chłodzenie.
    Troche problemu miałem ze znalezieniem miejsca umieszczenia końcówki kapilary. Starą wyciągnąłem nie przyglądając się jak była ułożona w parowniku i dokąd dochodziła. Odizolowaną końcówkę kapilary zawinąłem w rowku plastikowej płytki i wcisnąłem plastikowe obejmy tej płytki na grubą rurkę parownika w części centralnej najwyższej szuflady. Czy zrobiłem dobrze? Dlaczego ta kontrolka nie gaśnie? Czy to kwestia regulacji termostatu? Termostat kupiłem nowy i nie chciałbym kręcić tymi śrubkami, aby nie pogorszyc sytuacji.
    Czy osiągane temperatury (minus 15-20 stopni) to własciwa temperatura na maksymalnym nastawie pokrętła? Zamrażarka jest w tej chwili jeszcze pusta, więc może to ma znaczenie?

4 0