Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica w mocy wyjscściowej w TS440S

23 Paź 2011 12:43 1827 20
  • Poziom 10  
    Witam

Od niedawna jestem posiadaczem TS440S. Zauważyłem różnice w poziomie mocy pokazanym we wskaźniku w radiu a zewnętrznym miernikiem mocy. Wbudowany nigdy nie przekracza 50W a na zewnętrznym: na 80m,40m pokazuje 15W, na pasmach 20m,15m,11m,10m pokazuje 100W. Co może być powodem takich różnic we wskazaniach mierników? Przy zestrojonej antenie na 80m też nie oddaje pełnej mocy. Wiem że sprzęt nowy nie jest, ale pracował u osoby od której kupiłem dobrze. Jedyna informacje jaką uzyskałem od sprzedawcy jest ta, że radio miało chimery i raz pracowało z mocą 50W a raz 100W. Nie mam aż takiej wiedzy technicznej żeby dokonać sam diagnozy, liczę na pomoc osób, które to TS440S znają na wskroś. Nie mogę znaleźć przez google żadnych informacji o takim problemie z tym radiem. Moje podejrzenia kieruje na jakąś wadę w układzie ALC. Bardzo prosze o sugestie i informacje.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 35  
    michal8312 napisał:
    ...Wbudowany nigdy nie przekracza 50W a na zewnętrznym: na 80m,40m pokazuje 15W, na pasmach 20m,15m,11m,10m pokazuje 100W......
    Jeżeli miernik wewnętrzny pokazuje coś innego niż miernik zewnętrzny to należy zacząć od sprawdzenia samych mierników. I nie rób tego na antenie tylko na sztucznym obciążeniu.
  • Poziom 10  
    Zewnętrzny jest jest sprawny. Co mogło się wtedy stać z wewnętrznym ?
  • Poziom 35  
    michal8312 napisał:
    ....Zewnętrzny jest jest sprawny....
    A skąd ta pewność ?
    michal8312 napisał:
    ....Co mogło się wtedy stać z wewnętrznym ?
    To pytanie należy skierować do wróżki. Dopóki czegokolwiek nie pomierzysz to nikt na to pytanie nie odpowie. Ściągnij sobie serwisówkę i do boju.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 10  
    Ponieważ zewnętrzny już sprawdziłem u kolegi, poza tym na innym urządzeniu wskazania się pokrywają wewnętrzny=zewnętrzny.

Co do serwisówki jest szansa na pobranie jej w języku polskim? Szukać jej na stronie producenta? Czy na forach?
  • Poziom 35  
    michal8312 napisał:
    .....zewnętrzny już sprawdziłem u kolegi, poza tym na innym urządzeniu wskazania się pokrywają wewnętrzny=zewnętrzny....
    To OK.
    michal8312 napisał:
    .....Co do serwisówki jest szansa na pobranie jej w języku polskim?....
    Nie spotkałem się z taką.
    michal8312 napisał:
    ..... Szukać jej na stronie producenta? Czy na forach?
    A słyszałeś o TYM :?:
  • Poziom 10  
    Gdybym w google znalazł to co mnie interesuje nie pisałbym tutaj. W google jedyne co znalazłem to instrukcja obsługi. Myślałem raczej , że ten odnośnik jest tu do forum z tematem serwisówki. Widziałem sporo tematów o TS440S.

Chciałbym jeszcze wiedzieć co może powodować wahania mocy jeśli wskaźnik w radiu działa prawidłowo?

Dziękuje za pomoc.

Tematu nie zamykam, ponieważ chciałbym poznać opinie o możliwych usterkach i ich usuwaniu przy TS440S.
  • Poziom 10  
    Widziałem też opis modyfikacji mocy przez wyjęcie diody d49 na płycie, czy to bezpieczne robił już ktoś takie przeróbki? I pytanie drugie czy driver lub uszkodzona końcówka mocy mogą dawać takie objawy? Pytam bo zaplecze techniczne do wykonania pomiarów mam marne i nie mogłem jeszcze dokonać pomiarów na sztucznym obciążeniu.
  • Poziom 35  
    michal8312 napisał:
    Widziałem też opis modyfikacji mocy przez wyjęcie diody d49 na płycie, czy to bezpieczne robił już ktoś takie przeróbki? I pytanie drugie czy driver lub uszkodzona końcówka mocy mogą dawać takie objawy? Pytam bo zaplecze techniczne do wykonania pomiarów mam marne i nie mogłem jeszcze dokonać pomiarów na sztucznym obciążeniu.

Jeśli nie masz odpowiedniego zaplecza techniczno-pomiarowego oddaj radio do serwisu .
  • Poziom 10  
    a ile diagnoza kosztuje?
  • Poziom 35  
    Zapytaj w najbliższym serwisie .
  • Poziom 10  
    Najbliżej Bydgoszczy gdzie znajdę serwis Kenwooda? Chce radio powierzyć dobrym fachowcom, mogę liczyć na podpowiedź co do porządnego serwisu? Pomijam szukanie w google, ponieważ chciałbym skorzystać ze sprawdzonego serwisu.
  • Poziom 10  
    Udało mi się zrobić pomiar mocy na sztucznym obciążeniu z pomiaru wynika dokładnie ,że na wszystkich pasmach jest ok 55W mocy. Nie chce dojść do 100W.
  • Poziom 35  
    A w TS440 nie ma przypadkiem przełącznika 50/100W ? W jakiej modulacji sprawdzasz moc ?
  • Poziom 10  
    Na LSB i USB. Co do przełącznika to nic o tym nie wiem. Pierwsze tu od kolegi słyszę.Gdzie miałby być ten przełącznik?

Dodano po 5 [minuty]:

Tutaj na obudowie nic nie widzę ,żadnego opisanego przełącznika.
  • Poziom 35  
    W wielu trasceiverach występuje przełącznik ograniczający moc ze 100W na 50W . Znajduje się on wewnątrz radia . Nie wiem czy w TS440S takowy występuje . Zapytałem tak tylko bo nie mam manuala przed oczami :) .
  • Poziom 35  
    Powinien być w manualu .
  • Poziom 10  
    A opis tego jest w manualu czy serwisówce ?

Dodano po 1 [minuty]:

Gdzie powinien, w jakim układzie powinien się znajdować taki przełącznik?

Dodano po 18 [minuty]:

Znalazłem info o tym jest taki przełącznik w końcówce mocy 10W/100W.

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

znalazłem jest w pozycji 100W. Po załączeniu 10W jest w całym zakresie radia. A na pozycji 100W tylko 50W

Dodano po 2 [godziny] 52 [minuty]:

Zapraszam osoby, które usuwały usterki w TS440S do dodawania informacji

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

Poszukuje osoby,która podjęłaby się uruchomić w pełni to radio i jest z okolic Bydgoszczy
  • Poziom 10  
    Radio udało się uruchomić. Ktoś wymienił przewody sygnału w.cz. na przewody m.cz. . Było też wyłamane gniazdo na płycie. Temat zamykam dziękuję wszystkim za pomoc.