Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV-13VM20. Zmiana systemu NTSC na PAL. Wsad EPROMU, schemat.

Piotrjar 04 Gru 2004 16:55 1140 2
  • #1 04 Gru 2004 16:55
    Piotrjar
    Poziom 11  

Dostałem telewizor z magnetowidem Sony KV-13VM20 , który został przywieziony ze stanów.Po chwili radości okazoło się, że posiada tylko system NTSC.
    Problem z zasilaniem rozwiązałem przez zastosowanie transformatora 100Watowego obniżającego napięcie.
    1. Czy jest jakiś wmiarę prosty sposób zmiany systemu z NTSC na PAL. {Kolega mówił, że może się udać przez przeprogramowanie eeproma {jest w nim 24c02)}.
    2. Szukałem ale nigdzie nie znalazłem opisu przerobienia,wsadu eepromu oraz schematów tego TV.
    3. Proszę olinki związane z tym tematem

Dane z obudowy:
    Sony
    KV-13-VM20
    TRINITRON KOLOR VIDEO TV
    SER.NO.5049078
    7-35 KITASHINAGAWA 6-CHOME
    SHINAGAWA-KU TOKKYO 141 Japan
    MANUFAKTURED GX SCC-HI6A-A
    August 1995
    ASEMLED in MEXICO

Dane z płyty:

RUGSEP-2112
    CAPTION/OSD
    VT-233M MAIN 6870R0050B3 od strony elementów
    VT-233M MAIN 6970R0050B3 od strony druku
    95.05.18
    FOR 13 SYSCON
    MA SERVO

Głowica:
    ENV-568L6G3
    5302
    ASSEMBLED IN MEXICO

Pozdrawiam

0 2
  • #2 04 Gru 2004 23:24
    wmak
    Poziom 27  

Piotrjar napisał:

1. Czy jest jakiś wmiarę prosty sposób zmiany systemu z NTSC na PAL. {Kolega mówił, że może się udać przez przeprogramowanie eeproma {jest w nim 24c02)}.
    2. Szukałem ale nigdzie nie znalazłem opisu przerobienia,wsadu eepromu oraz schematów tego TV.
    3. Proszę olinki związane z tym tematem

1. Można zmienić sygnał ("po niskiej") PAL na NTSC - Urządzenie, które to robi nazywa się Transkoder - w wersji amatorskiej kosztuje 100-300 dolarów a więc wielokrotnie więcej niż Twoje używane Combo.
    Magnetowidy, potrafiące transkodować, kosztują u nas ok 900 zł - marne szanse kupić używany, bo mało popularne.
    Poczytaj mój tekst tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic201333.html
    albo tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic195481.html
    2. Telewizor i video to nie komputer - cyfrówki w tym niewiele, za to dużo analogu - wzmacniacze, filtry, dekoder, układy obróbki koloru, serwo magnetowidu itp - wykonane na zupełnie inne częstotliwości, inny standard.
    To jest wyprodukowane na amerykański rynek (specjalizowane elementy, bo każdy cent się liczy) - nikomu nie przyszło do głowy przerabiać, więc opisu nie znajdziesz.
    Było na tej grupie kilka wątków NTSC/PAL ale jakoś nikt nie pochwalił się (i na 99.99% nie pochwali się), jak mu wyszła przeróbka.
    3.Schemat można w Stanach kupić - wpisz nazwę telewizora w Google - znajdziesz.

Wmak

0
  • #3 05 Gru 2004 17:19
    Piotrjar
    Poziom 11  

Dzięki za zainteresowanie.
    Szkoda, że to takie skomplikowane bo koszt oglądania (transkodera} na tym telewizorze jest zbyt wysoki na moją kieszeń, a po kineskopie widać, że nie był długo używany bo szyjka kineskopu jest jasna i brak kurzu.
    Pozdrawiam

0