Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sygnał z notebooka do wzm( duze szumy i słychać prace wentylatora w głosniku

damianel86 23 Paź 2011 14:34 1552 12
  • #1 23 Paź 2011 14:34
    damianel86
    Poziom 12  

Witam

Nie wiem czy prawidłowo umieściłem post ale nie wiedziałem do jakiego działu przypisać mój problem wiec jeśli to nie ten to prosił bym o przeniesienie.

Do rzeczy. Od ok roku posiadam wzm podlaczony pod kolumny ( nie wiem czy ma to znaczenie jaki wzm i kolumny wiec nie chce zaśmiecać).

Sygnał jest podawany z notebooka. Na samym początku było ok. Od ok 4-5 mcy po imprezie na dworze i ponownym zmontowaniu wszystkiego w domu, okazało się ze szum w głośnikach ziewkszył sie znacznie oraz ( i to jest dziwne ) w jednym z kanałów słychać w tle prace wentylatora wzm ( domyślam się ze wzm bo posiada on dwa wentylatory).

Odłączyłem sygnał od wzm i wszystko jest ok minimalne szumy tak jak powinno być i cisza (zero wentylatora ;/) jednak po podłączenie sygnału znów to sam.

Myślę ze przyczyna może być podłączenie źródła sygnału ze wzm do jednej listwy zasilającej lub przewód sygnałowy.
    Dodam ze wzm jest uziemiony a notebook nie wiec teraz jestem w kropce bo nie wiem skąd sie to wzięło i jak to zniwelować.
    Proszę o pomoc

0 12
  • #2 23 Paź 2011 14:56
    Fazi87
    Poziom 24  

Spróbuj podłączyć inne źródło muzyki i zobacz czy dzieje się to samo, jeśli nie to wina leży po stronie laptopa, może coś się na niego wylało?

0
  • #3 24 Paź 2011 23:19
    damianel86
    Poziom 12  

nie wylało żadne piwko ani inne soczki :). ćhoc raz byłem zmuszony do rozłożenia obudowy zasilacza ( jako e obudowa sklejana w ruch poszedł nóż a teraz jak poruszam zasilaczem komputerek potrafi sie wyłączyć) ale nie zmieniałem nic środku. drobna pomyłka bo ten dzwięk wentylatorów słychać w obu kanałach.

Ostatnio podłączyłem sygnał z discmana ( pod zasilaczem ) efekt ten sam aczkolwiek był słabszy szum i wentylator w tle.
    Myśle że moga to być zakłócenia wyłapywane z sieci choc nie wiem czemu jeśli laptop nie jest uziemiony a wzm tak.
    wzm jest fabrycznie nowy i obowiązuje go jeszcze gwarancja tak wiec raczej nie w nim wina tak jak zresztą pisałem wyżej bez sygnału minimalny szum mało słyszalny.
    Naprawdę nie wiem co już wymyślić. Gdzieś znalazłem filtr sieciowy i mam zamiar go zrobić ( choc znajac mój brak czasu i lenistwo pewnie kupie gotowy) może to coś da.
    Ale dalej czekam na jakieś pomysły i sugestie.

0
  • #4 24 Paź 2011 23:56
    komarl
    Poziom 12  

A czy discman lub laptop podłączony do wzmacniacza i pracujący na baterii również generuje takie zakłócenia?

Pozdrawiam i powodzenia

http://

Moderowany przez przemo-lukas:

Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.

0
  • #5 25 Paź 2011 07:43
    damianel86
    Poziom 12  

też o tym myślałem dzis kupie baterie i sprawdze bo może faktycznie to z sieci.
    Sprawdził bym też wcześniej na baterii notebooka ale sie zablokowała dawno temu i już jej nie ma.
    Sprawdze dziś jeśli znajde czas i napisze

0
  • Pomocny post
    #6 26 Paź 2011 22:01
    dudek246
    Poziom 10  

Mam podobny problem.
    Po odłączeniu zasilacza wszystko działa ok-brak jakichkolwiek zakłóceń.

0
  • Pomocny post
    #8 26 Paź 2011 22:11
    komarl
    Poziom 12  

Czy zasilacz posiada uziemienie? Jeśli tak, to spróbuj go podłączyć do gniazda bez bolca i sprawdź czy problem znikł.

Pozdrawiam i powodzenia
    http://

Moderowany przez przemo-lukas:

Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.

0
  • #9 26 Paź 2011 23:24
    damianel86
    Poziom 12  

Dzieki wielkie za odpowiedzi jeszcze nie sprawdzę bez zasilacza bo nie mam dobrej baterii ale podączę inne źródło sygnału nie zasilane z sieci i wszystko wyjdzie.

Komarl zasilacz posiada uziemienie ale też słyszałem już dawno to ze PE moze troszke tu paskudzić ale akurat w tym przypadku nie ma to znaczenia bo w listwie odciałem polec z gniazdka do notebooka.
    Jak by nie było postaram sie jak najszybciej sprawdzić inne opcje zasilania źródła sygnału mając na uwadze wasze podpowiedzi.
    jeśli nic sie nie zmieni bedę myślał dalej a jesli to sieć i oby tak było napisze tu wszystko. Dzięki wielkie za zainteresowanie postaram się szybo podzielić efektami moich wypocin

0
  • Pomocny post
    #10 28 Paź 2011 12:57
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak sobie myślę. Jeśli podłączyłeś wszystko w identyczny sposób, to może wina leży po stronie elementu, który najbardziej narażony jest na uszkodzenie. Czyli przewód połączeniowy (RCA/JACK czy jaki tam posiadasz.)

0
  • #11 31 Paź 2011 10:03
    damianel86
    Poziom 12  

RCA Jack jest od notebooka do przedwzmacniacza a następnie RCA speakon do wzm. Podłączałem z discmana no i niestety owszem szumy moze mniejsze ale dalej słychać wentylatorki :/. ( dla wyjaśnienia bo ktoś moze sugerować sie przedwzm. pominąłem go całkowicie i sygnał jest bezpośrednio z notebooka)
    tak myśle ze moęe spróbuje innego ułożenia przewodów bo nie ukrywam ze są troszke pogmatwane ale nie aż tak zeby miało to wpływ na sygnał choć mam nadzieje że sie mylę.

No i jeszcze jedno rozwiazanie jak kolega przemo-lukas zauważył moze faktycznie wina stoi po stronie przewodu sygnałowego za całę 8 zł. To tez postaram sie moze dzis sprawdzić.
    skoro sam wzm bez sygnału nie ma zakłuceń i sieć tez wyeliminowana to na zdrowy rozsadek tylko cos z przewodami i oby tak było.
    Po sprawdzeniu napisze czy cos pomogło

0
  • #12 03 Lis 2011 17:06
    damianel86
    Poziom 12  

No i tak, pożyczyłem od sąsiada przewód sygnałowy i teraz już wiem ale tak na 80% ze wina leży właśnie tu.
    Po podłączeniu na inny (troszke gorszy okazało sie ze różnica 3-4 zł robi swoje) brzęczenie (określane przeze mnie jako dzwiek wentylatorów) narosło i to dość.
    Po zmainie na pierwotny przewód zakłócenia wróciły do poprzedniego poziomu czyli cichszego.
    Teraz tylko muszę kupić dobry przewód. Oczywiście jestem zwolennikiem robienia samemu przewodów do głosników, sygnałowychitd itp tylko ze nie mam czasu sie z tym teraz bawic jednak moze sie pokusze i tu pytanko co myslicie o tym a konkretnie robiony czy kupywac no i czy wina moze faktycznie leżeć po stronie przewodu.

Jeszcze prosze o radę bo czytałem ze różne przewody róznie wpływają na dzwiek zn tłumia bas lub górkę czy uwydatniają średnice, czy tak jest ? czy ta różnica jest słyszalna w ogóle ? no i jeśli tak jest to jaki przewód byscie polecili aby lekko polepszyć bas jednocześnie zachowujać klarowność i sprawić aby górka nie była b ostra

0
  • #13 12 Lis 2011 06:25
    damianel86
    Poziom 12  

kupiłem na szybkiego kabelek taki jak mam obecnie i tragedia, dobrze że wstawiłęm zarówkę na drivery i choć się nie przepaliła do łądnie błysnęła ale driverki całe :).

Co myślicie o takim kabelku http://sklep.rms.pl/index.php?p5694,profigold-proi3401-kabel-jack-stereo-2xrca-1m lub http://sklep.rms.pl/index.php?p5633,kabel-jack-stereo-2xrca-proa3401-profigold-sky-1m . taką cenę mogę jeszcze zapłacic za ciszę w głośnikac

Moderowany przez forestx:

Temat był raportowany.
    Pomijając nikłą obecność języka polskiego:
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    oraz pisanie "samemu do siebie" (3 posty):
    3.1.16. (14) Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
    Kolego: zanieś ten wzmacniacz do serwisu - taniej cie to wyniesie, niż kupowanie kolejnych kabli.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo