Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przeniesienie modemu UPC i naprawa VOD

23 Paź 2011 16:57 2303 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam następujący problem - muszę przenieść modem UPC do drugiego pokoju oraz zarazem chciałbym naprawić niedziałające VOD. Zauważyłem, że jak podepnę mediabox do wyjścia gdzie obecnie jest podłączony modem - vod zaczyna działać. Prosiłbym o rade czego użyć w miejscu "?" żeby działał mi Internet oraz mediabox z vod. Próbowałem podłączyć zwykły spliter ale modem nie mógł wynegocjować połączenia (problem z upstreamem), a VOD nie działało. Jak wyrzuciłem spliter i podłączyłem kabel bezpośrednio do mediaboxa, vod zadziałało, jak podłączyłem modem, wynegocjował się w porządku. Z tego co czytałem na tym forum to rozumiem, że mam problem z sygnałem zwrotnym. Proszę o radę co wpiąć w miejsce "?", żeby Internet działał i najlepiej żeby działało też vod. Ciągnięcie osobnego kabla do pokoju nie wchodzi w moim przypadku w grę.
    Poniżej schematy: 1. stan obecny, 2. moja koncepcja po zmianach.

przeniesienie modemu UPC i naprawa VOD
  • Poziom 11  
    Witam,

Ja bym rozwiązał ten problem w następujący sposób tam gdzie jest Tris 218e dał mało stratny rozgałęziać np. Signal R-2 a Tris 218e przeniósł do pokoju gdzie ma stać modem i Mediabox.

Pozdrawiam GiGi 85
  • Poziom 9  
    OK, dziękuje.

Wiem, że może to wydawać się śmieszne ale dlaczego jak rozdzielam sygnał DATA rozgałęźnikiem 2u stronnym to tracę neta? Sam rozgałęźnik blokuje sygnał? Sprawdzałem dzieje się tak nawet jak jest podłączony tylko modem (bez mediaboxa). Wcześniej myślałem, że po prostu urządzenia się wzajemnie zakłócają... Jeszcze pytanie dotyczące rezystora obciążeniowego. Co on mi w takiej sytuacji daje? Jaka będzie różnica przy zastosowaniu rezystora i bez? Będzie mocniejszy sygnał czy może jego brak jest "niezdrowy" dla instalacji?
  • Poziom 37  
    artiwal napisał:
    Wiem, że może to wydawać się śmieszne ale dlaczego jak rozdzielam sygnał DATA rozgałęźnikiem 2u stronnym to tracę neta? Sam rozgałęźnik blokuje sygnał? Sprawdzałem dzieje się tak nawet jak jest podłączony tylko modem (bez mediaboxa).

dwie możliwości:

1. rozgałęziacz na dwa nie przepuszcza lub powoduje zakłócanie transmisji w kanale zwrotnym (zakres częstotliwości 5...65MHz). Nie wszystkie rozdzielacze TV pracują poprawnie w tym zakresie.

2. za duże tłumienie toru IP po włażeniu rozdzielacza. Rzadka sprawa.

Cytat:
    Jeszcze pytanie dotyczące rezystora obciążeniowego. Co on mi w takiej sytuacji daje? Jaka będzie różnica przy zastosowaniu rezystora i bez? Będzie mocniejszy sygnał czy może jego brak jest "niezdrowy" dla instalacji?

w pewnych przypadkach jego brak bywa "niezdrowy" (a nawet bardzo "niezdrowy") dla instalacji :D

Z zasady powinno się je zakręcać na nieużywanych wyjściach.
  • Poziom 9  
    dziękuje za wytłumaczenie!