Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford mondeo mk3 2.0 TDCi 2004 rok błąd P1632

SGNS 23 Paź 2011 17:49 8645 7
  • #1 23 Paź 2011 17:49
    SGNS
    Poziom 9  

Witam !

Mam pytanie, wskazanie WDS -a wskazało błąd p1632 tj. obwód wyjściowy inteligentnego alternatora.Jest to jedyny błąd jaki wskazał WDS.Czy ten błąd może mieć wpływ na to, że po przekręceniu stacyjki i odpalaniu silnika przez 5 sekund mam obroty ok 55o-600 , a po tym czasie wskakują na normalne,nadmieniam że auto jest po wymianie alternatora,przed wymianą wszystko było ok,auto ma moc ,nie dymi,nie pali się sprężynka. Nie mogę sobie w ogóle poradzić z tym błędem i powyższymi objawami.

Bardzo proszę o pomoc !

0 7
  • #2 23 Paź 2011 18:30
    decybel91
    Poziom 39  

Chiński alternator i ten problem, ale do obrotów nie powinno miec wpływu.

0
  • #3 23 Paź 2011 18:34
    wojciechjanusz
    Poziom 26  

Spróbuj, czy kiedy przytrzymasz kluczyk podczas startu dłużej, silnik od razu wejdzie na prawidłowe obroty.
    W tdci możesz trzymać kluczyk w pozycji start dowolnie długo - i tak po odpaleniu ECU wyłącza rozrusznik automatycznie. Już kilka razy spotkałem się z podobnym problemem jak twój (ale połączony z brakiem reakcji na pedał gazu) - dłuższe przytrzymanie rozrusznika likwidowało problem.
    Pierwotna przyczyna to zbyt wolne kręcenie silnika lub spadek napięcia (słaby akumulator - słabe ładowanie lub zbyt duże opory mechaniczne na rozruszniku, wieńcu koła itp).
    Sprawdzałeś stan akumulatora (minimum 12,6V po wyłączeniu silnika) i napięcie w instalacji (ma być 14,4V przy 2.000 obrotach i włączonych światłach)?

1
  • #4 23 Paź 2011 19:35
    SGNS
    Poziom 9  

Wiesz co Kolego sprawdziłem wszystko... Alternator mam z Valeo więc nie jest chiński. Co do ładowania aku wszystko jest okey. Akumulator jest w bardzo dobrej kondycji. Komputer nie wskazywał żadnych innych błędów poza właśnie jednym, mianowicie z tym alternatorem. Zastanawiałem się również czy gdzieś, jakieś końcówki nie stykają się dobrze bo zaśniedziały bądź jakiś kabelek nie jest urwany lub przegryziony. Ale żeby to sprawdzić musiałbym całe auto "rozbebeszyć" a to już jest ostatecznością :) dlatego wolałem się upewnić na forum :)

0
  • #5 23 Paź 2011 20:27
    decybel91
    Poziom 39  

Visteon powinien tu być na 3 przewody.

0
  • #6 24 Paź 2011 14:33
    SGNS
    Poziom 9  

Nikt nie ma aktualnie żadnych pomysłów odnośnie powyższego problemu ?

0
  • #7 01 Maj 2013 14:01
    Chlebosch
    Poziom 10  

Witam, kolego czy udało Ci się rozwiązać problem ? Mam dokładnie tak samo jak ty, po wymianie alternatora ok 5 sek niskie obroty i brak reakcji na pedał gazu. Zimą kiedy silnik jest odpalany po dłuższym postoju tzn włącza "ssanie" wchodzi na obroty natychmiast i gaśnie kontrolka ładowania kiedy jest ciepły dopiero po ok 5 sekundach.

0
  • #8 07 Lip 2014 19:39
    mellach
    Poziom 9  

Witam.
    Czy znalazł ktoś rozwiązanie tego problemu? Miałem wyjęty alternator - sprawdzony OK. Wymieniony został regulator napięcia (bo oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz migało). Po tych zabiegach i długim odpięciu akumulatora musiałem mu robić na kompie adaptację i kodować wtryski. Auto po odpaleniu trzyma ok 500 obrotów (świeci się ładowanie i check), nie reaguje na pedał gazu, dopiero po jakiś 5 sekundach zaczyna żyć. Nie kopci, ma moc, nic nie szarpie itd. W następny poniedziałek jadę robić próbę przelewową (nie wiem właśnie czy jest sens wydawać kasę). Ratujcie bo qrwicy już dostaję, a każdy pseudo mechanik i fachowiec mówi co innego.
    Ford Mondeo Mk3 2,2 TDCi

Dodano po 2 [minuty]:

Chlebosch Witam. Znalazłeś może rozwiązanie problemu z odpalaniem?

1
  Szukaj w 5mln produktów