Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG Flatron 795FT Plus. Ciemny obraz.

erikses 04 Dec 2004 18:06 3899 9
lampy.pl
 • #1
  erikses
  Level 18  
  Witam trafił mi się taki model do zrobienia i mam problem :) na wstępie poszedł do wymiany tranzystor na wysokim 2SC5589 ze względu na cene i dostępność wsadziłem 2SC5446 i teraz ciekawa zecz , lampa świeci , nap na kolektorze tranzystora lini około 140 V po podłączeniu kabla sygnałowego bez niego około 70 i co dziwne obraz ciemny.
 • lampy.pl
 • #2
  Connor MacLeod
  Monitors specialist
  A wysokie wchodzi? Jakie masz napięcia na kineskopie - żarzenie, G1, G2, R, G, B? Czy są przebiegi na wzmacniaczu RGB? Jak widzisz wiele jest do zrobienia.
 • lampy.pl
 • #3
  erikses
  Level 18  
  niestety wysokie sie nie załacza
 • #4
  Connor MacLeod
  Monitors specialist
  Czyli jest całkiem możliwe, że trafopowielacz dokonał żywota. Zatem trzeba to sprawdzić ajk również elementy dookoła - w tym klucz.
 • #5
  erikses
  Level 18  
  probowalem podmienic trafo z modelu 2 lata młodszego okazało się ze to konstrukcja daleko odbiegająca od tej uszkodzonej , co do klucza jak to najłatwiej domowym sposobem sprawdzić , bez oscyloskopu
  acha mam jeszcze jeden problem bo jesli to trafo to nie moge go nigdzie bynajmniej na necie znaleść model y268201 HFL1127RD
 • #6
  Connor MacLeod
  Monitors specialist
  Trafopowielacz możesz sprawdzić za pomocą megaomomierza (najprościej). Wybierasz zakres 20MΩ i sprawdzasz przejście miedzy "smoczkiem" a wszystkimi nogami trafopowielacza - wszędzie ma być nieskończoność. Nie daje to 100% pewności czy jest uszkodzone. A klucz - to tranzystor sterujący trafopowielaczem. Najczęściej będzie to FET typu N (2sk2847). Dodatkowo trzeba sprawdzić regulator napięcia zasilającego (B+) - też FET tyle, że typu P (2sj306). Najczęściej kolejność jest taka: regulator, trafopowielacz, klucz. A i przed regulatorem bardzo często jest rezystor bezpiecznikowy.
  Nie piszę dokładnie w odniesieniu do Twojego modelu, gdyż schematy które mam nie koniecznie pasują do Twojej wersji monitora i nr elementów mogą nie pasować.
 • #8
  erikses
  Level 18  
  Impulsy H prawidłowe acha jeden jeden rezystorek się strassznie grzeje to trafko Y268201 HFL1127RD zna ktoś może lub zamiennik ?
 • #9
  erikses
  Level 18  
  trafo wymienione , ale i tak nie załącza się wysokie :( i nap na kolektorze tranzystora lini około 85V, nap wg serwisówki na 4 nodze trafa powinno byc 30V jest 0
 • #10
  gracus7
  Level 26  
  witam
  mam problem z tym samym monitorem! został zalany przez kobietę przy podlewaniu kwiatka. podobno tylko kilka kropel się do niego dostało!

  pierwszą rzeczą jaką znalazłem to uszkodzony tranzystor 2sc5589 podstawiłem chwilowo buh1015 i dał się włączyć napięcia z zasilacza się zgadzają ale nie wchodzi wysokie! sprawdzałem miernikiem trafo i nie ma nigdzie przejscia,ale według schematu na 4 nóżce trafa powinno być napięcie 30V a jest 0V wygłąda jakby nie startowało trafo.
  120V na 2 nóżkę dochodzi i daje z 1szej na 2sk2847 ale nie wiem jak go sprawdzić?

  tak więc utknąłem w rejonie klucza i układu ic705 KA3843 nim sterującego, czy może mi ktoś podpowie jak to sprawdzić?

  pozdrawiam