Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SCANIA 3 Ogrzewanie webasto.

Rico8one 23 Paź 2011 19:13 14452 20
  • #1 23 Paź 2011 19:13
    Rico8one
    Poziom 1  

Na pilocie sterującym wyświetla się błąd grzejnika nie można w ogóle uruchomić ogrzewania.

Interesuje mnie odpowiedz co można zrobić (naprawić) żeby działało jak należy.

Z góry dzięki

0 20
  • #2 23 Paź 2011 21:41
    adam.1.1
    Poziom 17  

Najpierw Kolego , to znajdź to ogrzewanko,
    i podaj jego model i producenta . Później opisz jego zachowanie co się dzieje , co się z nim działo w ostatnim czasie .Na Eberspächer - a , ludzie też mówią Webasto .

0
  • #3 24 Paź 2011 19:09
    l3l0
    Poziom 16  

scania ma ebera .... d1lc lub d1lc compact .... jaki blad ci wyskakuje ? E ..... ??

1
  • #4 30 Paź 2011 19:20
    apollo229
    Poziom 21  

Podejrzewam, że u kolegi może "siedzieć" Airtronic D2. Co znaczy ogrzewanie nie da się uruchomić. Wentylator kręci, pompka podaje paliwo, a nie chce odpalić?
    Podaj więcej informacji

1
  • #5 30 Paź 2011 21:01
    jannaszek
    Poziom 39  

Airtronic D2, jeśli wyświetla error na pilocie, to brak jakich kolwiek objawów.
    Nie żyje.
    Trzeba sprawdzić wszystkie peryferia- świeca, pompka, silnik, czujniki.
    Pilot nie wyświetla kodów, można sobie podłączyć tester, lub programator 7 dniowy, jak się ma..
    Nie ma tu odpowiedzi szybkiej i jednej, nawet gdy podasz ten typ pieca.

0
  • #6 31 Paź 2011 00:26
    szaman108
    Poziom 29  

witam panowie to co wykopalem to wikingowie montowali w scanii serii 3 DBW46,DBW2010 oraz air to air D1LC jak cos posiadam od tego orginalna dokumentacje serwisowa scania tylko ze po angielsku tlumaczen na jezyk polski zaczeto dokonywac od roku 1996

0
  • #7 01 Lis 2011 10:01
    miler80
    Poziom 34  

jannaszek napisał:
    Airtronic D2, jeśli wyświetla error na pilocie, to brak jakich kolwiek objawów.
    Nie żyje.
    Trzeba sprawdzić wszystkie peryferia- świeca, pompka, silnik, czujniki.
    Pilot nie wyświetla kodów, można sobie podłączyć tester, lub programator 7 dniowy, jak się ma..
    Nie ma tu odpowiedzi szybkiej i jednej, nawet gdy podasz ten typ pieca.

Możesz kolego wyjaśnić jak diagnozujesz airtronica w scani testerem zegarowym?

0
  • #8 01 Lis 2011 10:06
    jannaszek
    Poziom 39  

Trzeba mieć adapter wiązki i po prostu wpiąć się do wtyczki diagnostycznej.
    Lub podłączyć na "piechotę" wykorzystuje się 4 przewody.
    Przydatny jest schemat- dostępny na stronie ebera.
    Podana jest też procedura.

0
  • #9 01 Lis 2011 10:45
    miler80
    Poziom 34  

A to ciekawe. Przecież z kasety nie wychodzi bialo- niebieski przewód diagnozy. Piec chodzi po CANie. Myślałem że tylko testerem VCI można.

1
  • #10 01 Lis 2011 14:08
    jannaszek
    Poziom 39  

Wychodzi niebiesko biały .
    Diagnozer potrzebuje: żółty, czerwony+, brązowy masa i wspomniany niebieski/biały.
    Ten piec nie ma kasety, wszystko w zalanym module, wewnątrz obudowy.
    Istotnie, do wiązki samochodowej biegnie też skrętka CAN, właśnie wczoraj grzebałem.
    Jesień- piece, wiosna klima. :D

0
  • #11 01 Lis 2011 14:48
    miler80
    Poziom 34  

Chyba muszę się doszkolić, tyle tego robiłem... a tu bach dowiaduję się Scanię testerem można zrobić.

0
  • #12 01 Lis 2011 18:06
    jannaszek
    Poziom 39  

Nie wiem czy Scanię, ale na pewno ten piec Eberspächer D2.
    Szkolenia nigdy dość.SCANIA 3 Ogrzewanie webasto.
    SCANIA 3 Ogrzewanie webasto.
    Wtyczka 6.1
    Może nie warto snuć dalej dyskusji, zanim nie odpowie autor postu?.

0
  • #13 01 Lis 2011 20:04
    apollo229
    Poziom 21  

Zgodzę się, że D2 da się zdiagnozować testerem, ale tak jak wspomniał miler80-o Scanii też pierwsze słyszę żeby była taka możliwość

0
  • #14 02 Lis 2011 14:21
    ARTUR_STANCZUK
    Poziom 19  

kasety d2 scani nie da sie zdiagnozować. zegarem!!!

0
  • #15 02 Lis 2011 15:37
    jannaszek
    Poziom 39  

Zatem ja musiałem mieć zmieniony piec .
    Kolory odpowiadają tym na schemacie- jest niebiesko biały.
    Zaś przewody CAN nie są podłączone do wtyczki. Piec dał się uruchomić na stole.
    Potwierdzę przy robocie z innym autem.

0
  • #16 03 Lis 2011 09:29
    ARTUR_STANCZUK
    Poziom 19  

ogrzewanie scani da sie uruchomic na stole, ale nie da sie zdjagnozować zegarem.

0
  • #17 06 Lis 2011 07:32
    GRISZA14
    Poziom 16  

oczywiście że można zdiagnozować zegarem są montowane d2 w starszych erkach i mają przy wtyczce wyprowadzony przewód diagnozy /niebiesko-biały/ robiłem wczoraj diagnozę w roczniku 2008,a chodzące po kanie tylko komputer

0
  • #18 06 Lis 2011 09:52
    l3l0
    Poziom 16  

zalezy czy ogrzewanie wychodzilo z podwojna diagnoza czy nie .... wszystko chodzi o kase i umowy :) sa ogrzewania fabryczne gdzie mozecie trafic na 2 diagnozy czyli ebera i np scanii a sa takie gdzie tylko scanii ... nie ma reguly trzeba probowac... z reguly np daf kabel niebiesko-bialy odpowiada za diagnoze ( to prawda bo fabryczna diagnoza) ale podepnijcie sie pod niebiesko-zółty i jest diagnoza ebera :) i tutaj jest bez zasad bez regul .... trzeba probowac . Apropo scanii toprzeciez jest zegar ktory pokazuje blad tylko inaczej kody sa opisane wiec w czym problem ? no chyba ze na stol wam poloza ogrzewanie....

0
  • #19 06 Lis 2011 10:24
    jannaszek
    Poziom 39  

Nie mniej wszystko można zrobić i sprawdzić, mając dane napięć, prądów, rezystancji- ileż tam w końcu tego jest? Ten kto robi z tym, potrzebuje 15 min.
    pomijam sterownik (który się praktycznie nie uszkadza) i blokadę.

0
  • #20 06 Lis 2011 12:33
    l3l0
    Poziom 16  

Zgadza sie mozna wszystko sprawdzic na krotko. Natomiast blokade ciezko usunac. Czasami sie da poprzez KD2000 lub niestety pozostaje EDith lub jezeli fabryka to komputer konkretnej marki .

0
  • #21 30 Sty 2017 06:49
    immocar
    Poziom 12  

Witam.
    Temat trochę stary ale znany to się przyłączę ponieważ mam problem z podłączeniem właśnie takiego ogrzewania.
    Posiadam ogrzewanie takie jak pokazuje to jannaszek na zdjęciu.
    A podłączam do scanii gdzie do wtyczki dochodzi can ( biały i zielony przewód )
    Ogrzewanie odpaliło ale nie wiem jak podłączyć przewody aby była regulacja temperatury i diagnoza przez komputer.
    Scania ma sterownik " słuchawkę który steruje dodatkowo radiem.
    Czy ktoś mógłby mi podać jakiś schemat podłączenia ?
    Pozd....

0