Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję oprogramowania do Samsung HDD160JJ

konradka 23 Paź 2011 20:08 4941 8
  • #1 23 Paź 2011 20:08
    konradka
    Poziom 8  

Witem serdecznie mam otóż problem z dyskiem 160JJ mianowicie nie mogę żadnym sposobem włączyć smarta za pomocą vtools próbowałem zgrać i zgrałem M/C natomiast hutill wykrył uszkodzenie jakieś na M/C dysk posiadał bad sektory udało się je wprawdzie usunąć ale poprzez uszkodzenie firmware pracuje bardzo niestabilnie wiesza się, czasem ma problemy z odpaleniem jeśli ktoś by posiadał owy dysk i był wstanie zgrać firmware za pomocą vtools i zamieszczenie go będę bardzo wdzięczny SAMSUNG HDD160JJ ZM100-41 revB

0 8
  • #2 25 Paź 2011 16:23
    konradka
    Poziom 8  

Test Loop Number :1/1
    >>READ DMA :Testing...Pass!
    >>HEAD TEST :Testing...
    Head 0 ==>> Pass!
    Head 1 ==>> Pass!
    Head 2 ==>> Pass!
    Head 3 ==>> Pass!
    >>PES TEST :Testing...Pass!
    >>CHECK M.C :Testing...:
    Service code =>AJ48:M/C Error.
    >>CHECK S.M.A.R.T :Testing
    Service Code => AJ26:Smart Error
    >>WRITE VERIFY :Testing Pass!
    >>READ SURPACE SCAN :Testing Pass!
    >>Defect ANALYSIS :Testing Pass!
    >>LOGICAL TEST :Testing Pass!
    Oto wynik testu za pomocą Hutil. Moje pytanie brzmi następująco czy można w jakikolwiek sposób to naprawić? :?:

0
  • #3 25 Paź 2011 18:31
    Tomeksup
    Poziom 16  

Witam

Mój dysk to
    HD160JJ (160Gb, 7200 rpm, 8MB)
    LBA 312,581,808 160,0GB P80SD

Chętnie pomogę.
    Problem tkwi w tym, że spaliła mi się pewna część w elektronice. Możę spróbuję zgrać moje firmware ? Tylko nie wiem jak, proszę o instrukcję.

0
  • #4 25 Paź 2011 21:02
    konradka
    Poziom 8  

No super właśnie mam identyczny napisz jeszcze czy masz coś takiego na nim jak REV.B spali tzn przybliż bliżej co się dzieje może damy coś razem wykombinować.

Dodano po 28 [minuty]:

Tu masz coś takiego jak VTOOLV32T505A.RAR musisz sprawdzić czy uda ci się zgrać tym czymś firmware pierw musisz mieć pena oczywiście wielkość nie robi różnicy robisz go botowalnym wrzuciłem paczkę z HPUSB oraz WIN98 to programy dzięki którym zrobisz pena botowalnego gdy masz już pena działającego zgrywasz zawartość VTOOL i odpalasz podczas uruchamiania komputera oczywiście twój martwy dysk musi być podłączony dla bezpieczeństwa odłączył bym pozostałe sprawne dyski zostaw ten spalony wpisujesz po odpaleniu pena V32T505A i mamy po paru sekundach odpalonego vtool oczywiście zapewne nie wykryje twojego dysku w moim przypadku tak jest przynajmniej, aczkolwiek możesz się pokusić o zgranie softu wchodzisz w M/C Layout i tam masz Copy M/C from dysk to file, lub inaczej ale to mi nie ruszylo VIEW/EDIT DISK SAVE M\C.

0
  • #5 27 Paź 2011 18:13
    Tomeksup
    Poziom 16  

tu jest opis
    Link
    rev. B jest.
    Zaraz spróbuję zastosować Twoje rady.

Niestety mój dysk nie jest wykrywalny w biosie. Nie startuje. Z tego co czytałem to można wylutować uszkodzoną część w moim dysku.

0
  • #7 08 Lis 2011 18:47
    konradka
    Poziom 8  

Czy ktoś jest w posiadaniu może takich o to plików lub wie skąd je pobrać
    Flash : ZJ35F20.DN
    Ht : ZJ35F20C.DN3
    Main : ZJ47E20M.BIN

0
  • #8 08 Lis 2011 21:05
    Tomeksup
    Poziom 16  

Wylutowanie spalonych elementów i zalutowanie ścieżki nie pomaga.

0
  • #9 17 Lis 2011 23:54
    konradka
    Poziom 8  

Po długich i żmudnych poszukiwaniach oto i on sofcik do mojego dysku dodam go dla potomnych może jeszcze się komuś przyda czas poszukiwania go to około 1 miesiąca maile do Samsunga i różnych znanych i nieznanych serwisów i nic a podziękować muszę Kolegom za wschodniej granicy ciekawe czy gra będzie warta świeczki szkoda że mało chętnych było również na forum :(

0