Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw Elfon(Eltcrac) Z1 + otwieranie zaczepu poprzez pastylki iButton

bryli 23 Oct 2011 21:50 3454 7
    bryli
    Level 11  
    Witam.
    Skonstruowałem prototyp "systemu" który po przyłożeniu pastylki ibutton do czytnika zamontowanego na słupku ogrodzeniowym włączy elektrozamek. Prototyp ten wykonałem na attiny2313 i działa. Pozostała mi kwestia przyłączenia go do zestawu Elfon Z1 i dokonania w związku z tym drobnych przeróbek
    http://eltcrac.sote.pl/b1-u1132-zestaw-domofonowy.html
    I zastanawiam się jak to najlepiej zrobić. Pierwotnie mam zrobione na przekaźnik którego styki są przyłączone równolegle do przewodów prowadzących do elektrozaczepu.
    Jednak po wybraniu zestawu domofonowego, wyczytałem że zasilacz EWD10
    Zestaw Elfon(Eltcrac) Z1 + otwieranie zaczepu poprzez pastylki iButton
    ma możliwość sterowania elektrozaczepem poprzez zewnętrzne urządzenie. Jednakże nie wiem w jaki sposób, jakie styki i jakimi sygnaąłami mogę nim sterować.
  • Helpful post
    333mario
    Level 17  
    Zacisk KE i masy jest odpowiedzialny za wyzwalanie elektrozaczepu. Podając krótki impuls z zacisku masy na KE triak podaje i podtrzymuje ok 5 s zasilanie elektrozaczepu.
    bryli
    Level 11  
    czyli dając 0 z któregoś portu uP na zacisk KE właczy się elektrozaczep?
  • Helpful post
    333mario
    Level 17  
    Wykorzystaj obecnie założony przekaźnik do zwierania masy do KE, moim zdaniem musi to być masa z zasilacza EWD 10, nie znam się na mikroprocesorach dlatego ten sposób wydaje mi się sensowny.
  • Helpful post
    karl102
    Level 27  
    bryli wrote:
    czyli dając 0 z któregoś portu uP na zacisk KE właczy się elektrozaczep?

Jeżeli masa domofonu i przystawki będzie wspólna to tak.
    bryli
    Level 11  
    no to fajnie, to już wiem. jest jeszcze problem zasilania tej mojej przystawki, pobiera ona 40mA a w momencie załączenia tego przekźnika 110mA, myślałem o tym żeby zasilić ją z zasilacza EWD10 ale nie wiem czy da radę
    karl102
    Level 27  
    bryli wrote:
    no to fajnie, to już wiem. jest jeszcze problem zasilania tej mojej przystawki, pobiera ona 40mA a w momencie załączenia tego przekźnika 110mA, myślałem o tym żeby zasilić ją z zasilacza EWD10 ale nie wiem czy da radę

40 mA wytrzyma na pewno.
    Zamiast przekaźnika można zastosować sterowanie 1 z portu wyjściowego i tranzystor zwierający KE do masy.
    viertnik
    Level 16  
    Z zacisku + EWD10 max 150mA