Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup samochodu ok. 10k PLN - Audi A3? VW Golf? Opel Astra?

23 Paź 2011 22:08 11906 48
  • #1 23 Paź 2011 22:08
    646472
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #2 24 Paź 2011 00:03
    Kubaandcom
    Poziom 17  

Uwaga ode mnie: Ople ogólnie (czyli mówie o wszelkich modelach szczególnie starszych) 'lubią' gnić.

0
  • Pomocny post
    #3 24 Paź 2011 08:57
    tzok
    Moderator Samochody

Skoda Fabia kombi 1.9SDI... tanie, ekonomiczne, proste w ew. naprawie i w miarę "świeże". Na pewno nie do "lansu", ale do 10k PLN można kupić krajowy, poleasingowy egzemplarz w przyzwoitym stanie - znasz przynajmniej historię serwisową i prawdziwy przebieg (egzemplarze w tej cenie mają po ok 300tys. km). Jak na te 64KM to nawet jeździ nadspodziewanie żwawo.

A3 = Golf, Ibiza = Polo, a "półka" (Audi, VW, Seat, Skoda) jest ta sama, tylko wyposażenie "w standardzie" inne i w niektórych przypadkach w tym samym roczniku generacja wstecz.

0
  • Pomocny post
    #4 24 Paź 2011 17:24
    chojinka
    Poziom 27  

w tej cenie szukał bym auta zadbanego i z pewnej ręki. szukaj coś w dobrym stanie bo zachwalane golfy czy audi mogą dać po kieszeni jak źle trafisz.
    z VW czy audi szukaj diesla 90KM albo benzyne 1.6 105KM - idealne silniki do gazu
    najtańszym autem w esploatacji bedzie fiat stilo - najtańsze części, ekonomiczny i trwały diesel, nie są tak awaryjne jak sie mówi.

0
  • #5 24 Paź 2011 19:49
    646472
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 24 Paź 2011 21:21
    jonas
    Poziom 19  

Ja po samochód jechałem 300 km, a znam ludzi, którzy jeździli dwa razy dalej - wszystko w kraju. Jak egzemplarz wydaje się być naprawdę wart zainteresowania, to nigdzie nie jest za daleko.

0
  • #7 24 Paź 2011 21:27
    tzok
    Moderator Samochody

Stilo w chwili wejścia na rynek było nafaszerowane wszelkimi możliwymi nowinkami technologicznymi, to był taki "demo car" FIATa (coś jak obecnie Alfa MiTo). Okazał się klapą, bo jako nowe auto był bardzo drogi (jak na FIATa) ale to na prawdę dobrze wykonane i świetnie wyposażone auto, mogące konkurować pod tym względem z A3. Ceny na rynku wtórnym są bardzo atrakcyjne.

0
  • #8 24 Paź 2011 21:56
    c18nz
    Poziom 10  

Napisz jeszcze, jakiej klasy auta jesteś w stanie zaakceptować. Zamiast nowszych hatchback-ów można sobie zafundować porządną, starszą limuzynę.

0
  • #9 24 Paź 2011 22:01
    jonas
    Poziom 19  

Samochód ma być ekonomiczny i średniej wielkości. "Porządna starsza limuzyna" nie spełnia żadnego z tych warunków. Poza tym nie każdy chce jeździć pięciometrową kolumbryną, wożąc powietrze.

0
  • #10 24 Paź 2011 22:07
    646472
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 24 Paź 2011 22:15
    c18nz
    Poziom 10  

Myślałem np. o Mercedesie w124 z rocznika 93-95. W tamtych czasach była to limuzyna a w dzisiejszych jej gabaryty są równe dzisiejszej klasie średniej.

Koszty eksploatacji Lpg- przynajmniej jeden przegląd rocznie i ewentualna regulacja u gazownika, w zależności od rodzaju instalacji i gazownika, średnio 50zł + chyba 80zł więcej na corocznym przeglądzie tech.

-1
  • Pomocny post
    #12 25 Paź 2011 00:28
    jonas
    Poziom 19  

c18nz napisał:
    Myślałem np. o Mercedesie w124 z rocznika 93-95. W tamtych czasach była to limuzyna a w dzisiejszych jej gabaryty są równe dzisiejszej klasie średniej.

Niegłupie, poczeka parę lat i będzie mógł startować po żółte blachy.

Nie każdemu musi się podobać czy odpowiadać to, co nam. Ekonomiczne z pewnością jest Seicento, wiem bo mam - ceny części śmieszne, spalanie małe, no bajerancko. Tyle że autor tematu wyraźnie szuka czegoś zupełnie innego niż czterokołowy karton po butach, dlatego nie wyrywam się z takimi pomysłami.

Kolego Iwan_Wojtek, jeśli przedkładasz ekonomię nad osiągi, 1.6 + LPG albo najsłabsze 1.9 TDI powinno ci wystarczyć. Wyprzedzać dynamicznie tym się za bardzo nie da, A3 jest dość ciężkie, ale przy spokojnej jeździe nie powinno palić jakoś wyjątkowo dużo, benzyna nie przekroczy raczej 10 litrów na sto. Przygotuj się na długie poszukiwania, znaleźć używane auto w sensownym stanie to praco- i czasochłonne zajęcie.

0
  • #13 25 Paź 2011 11:07
    Tomacho
    Poziom 9  

Kolego jeśli ma być tanio i ekonomicznie to ja polecam Audi 80B4.Jeśli znajdziesz zadbane 1.9Tdi-90kM.będziesz na pewno zadowolony.
    A3 jest ładne,ale czy będzie tańsze w eksploatacji?

0
  • #14 25 Paź 2011 18:12
    646472
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 25 Paź 2011 18:52
    tzok
    Moderator Samochody

Mit bezawaryjności samochodów grupy VAG robi swoje... na rynku jest cała masa zajeżdżonych trupów, które idą jak świeże bułeczki, a egzemplarze w dobrym stanie schodzą "na pniu" i na prawdę "ze świecą ich szukać".

0
  • #16 25 Paź 2011 19:43
    jonas
    Poziom 19  

Jeśli te A3 za 12-13k były wyeksploatowane, to co znajdziesz za 10k? Ja za E46 z 2004 roku dałem 28k, gdzie średnia to 22-25k, ale warto było.

Może faktycznie szukać czegoś niedużego i ekonomicznego, a niekoniecznie VAGa? Clio II, Punto II, Stilo?

0
  • #17 26 Paź 2011 20:26
    646472
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 26 Paź 2011 20:44
    marjoy
    Poziom 10  

Fiat Panda jest nie do zdarcia!
    kwota ok 10tys to już raczej wiekowe auta więc pomyśl, że zaczną rdzewieć więc lepiej poszukać czegoś w ocynku przynajmniej z karoserią będzie spokój
    fiaty ocynk mają :)

0
  • #19 27 Paź 2011 00:10
    jonas
    Poziom 19  

Jeśli teraz musisz pożyczać, to co będzie później? Pożyczysz na ubezpieczenie, na przeglądy, na naprawy albo nowe opony? Moim nieskromnym zdaniem tak się robić nie powinno - nie mam, szukam tańszego lub czekam aż zgromadzę.

Szkoda się zapożyczać i kupować auto, które potem będzie stało smutne pod domem, bo nie ma na paliwo albo mechanika, no nie?

0
  • #20 27 Paź 2011 06:32
    646472
    Użytkownik usunął konto  
  • #21 27 Paź 2011 12:10
    supramaster
    Poziom 10  

Tomacho napisał:
    Kolego jeśli ma być tanio i ekonomicznie to ja polecam Audi 80B4.Jeśli znajdziesz zadbane 1.9Tdi-90kM.będziesz na pewno zadowolony.
    A3 jest ładne,ale czy będzie tańsze w eksploatacji?

Zgadzam się z kolegą, B4 to lepsze auta niż A3, wersja coupe 2,3 z gazem to też ekonomiczne rozwiązanie i jak niektórzy twierdzą jest ładniejsze (ja na pewno), a na pewno rzadziej spotykane niż A3 które jest strasznie oklepanym autem

0
  • #22 27 Paź 2011 13:54
    pimark
    Poziom 11  

supramaster napisał:
    Zgadzam się z kolegą, B4 to lepsze auta niż A3, wersja coupe 2,3 z gazem to też ekonomiczne rozwiązanie i jak niektórzy twierdzą jest ładniejsze (ja na pewno), a na pewno rzadziej spotykane niż A3 które jest strasznie oklepanym autem

niby tak, ale znalezienie b4 w dobrym stanie graniczy z cudem. Ja takiego na pewno bym nie sprzedał ;)
    A 2,3 to najgorszy silnik do gazu z całej gamy silników do b4. Mechaniczny wtrysk, trudny do regulacji, 5 cylindrów i tendencja do wybuchów w kolektorze. Spalanie rzędu 14l/100

0
  • #23 27 Paź 2011 14:17
    jerry1960
    Poziom 33  

Pomyśl o Fiat Punto ,pomimo że masz do Fiata awersję . Blacha ocynk ,części tanie.

0
  • #24 27 Paź 2011 14:44
    tzok
    Moderator Samochody

Punto jest jednak o klasę niższym samochodem niż szuka autor, podobnie zresztą jak Clio. Niemniej za 10k zł auto tej klasy można kupić na prawdę "świeże" i w dobrym stanie, jak dobrze poszukać to znalazłoby się pewnie jakieś Punto IIFL z silnikiem 1.3MJ. Super ekonomiczny silnik to może nie jest bo przy mocy 69KM w trasie spali te 4-4.5l/100km, co jest do osiągnięcia 1.9TDI PD w Golfie ale za to jakie niskie OC, poza tym mamy auto 6'cio letnie a nie 12'sto i części zamienne nowe mamy w cenie kupionych na szrocie do VW.

0
  • #25 27 Paź 2011 16:12
    supramaster
    Poziom 10  

tzok napisał:
    Punto jest jednak o klasę niższym samochodem niż szuka autor, podobnie zresztą jak Clio. Niemniej za 10k zł auto tej klasy można kupić na prawdę "świeże" i w dobrym stanie, jak dobrze poszukać to znalazłoby się pewnie jakieś Punto IIFL z silnikiem 1.3MJ. Super ekonomiczny silnik to może nie jest bo przy mocy 69KM w trasie spali te 4-4.5l/100km, co jest do osiągnięcia 1.9TDI PD w Golfie ale za to jakie niskie OC, poza tym mamy auto 6'cio letnie a nie 12'sto i części zamienne nowe mamy w cenie kupionych na szrocie do VW.

Kolego z całym szacunkiem ale tu się rozmowa kręci na temat,samochodów a nie fiatów punto.
    Jeździłem kilkoma egzemplarzami bo musiałem i powiem Ci szczerze że cieszę się że to czas przeszły.
    Niech sobie chłopak auto kupi a nie konserw na kółkach, ja sądzę że istotna jest na pewno kwestia niskiego spalania w fiacie, ale to nie jest chyba najistotniejsze.
    Pozatym te punciaki sie psują niewyobrażalnie, na polskich dziurach urywają się np. uszy od skrzyni biegów i t.p. awarie.
    Auto jest delikatne jak jak biszkopt.

1
  • #26 27 Paź 2011 16:34
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Juz wiele razy pisałem w podobnych tematach:
    Za 10 tys kupisz zadbanego peugeota 406 z LPG z rocznika 2000-2001. Buda w ocynku, auto mało awaryjne, dobrze wyposazone i jedno z ładniejszych z tamtych lat. I ten model ( żaden inny peugeot) jest bardziej niezawodny od wiekszości niemieckich , przereklamowanych wozów.
    Jesli chcesz ekonomicznie , to szukaj 1,8 16V 116 KM z gazem auto( dobrze zamontowana instalacja) pali 8-11 LPG (sedan), albo zadbane HDI.

0
  • #27 27 Paź 2011 16:38
    supramaster
    Poziom 10  

No 406 jest udaną konstrukcją czego nie można powiedzieć o następcy, ale te nowsze auta to we wszystkich markach są takie udane.
    Kolega poruszył bardzo bardzo dobre auto.

0
  • #28 27 Paź 2011 17:52
    tzok
    Moderator Samochody

supramaster napisał:
    Kolego z całym szacunkiem ale tu się rozmowa kręci na temat,samochodów a nie fiatów punto.
    Jeździłem kilkoma egzemplarzami bo musiałem i powiem Ci szczerze że cieszę się że to czas przeszły.
    Niech sobie chłopak auto kupi a nie konserw na kółkach, ja sądzę że istotna jest na pewno kwestia niskiego spalania w fiacie, ale to nie jest chyba najistotniejsze.
    Pozatym te punciaki sie psują niewyobrażalnie, na polskich dziurach urywają się np. uszy od skrzyni biegów i t.p. awarie.
    Auto jest delikatne jak jak biszkopt.
    Pięć lat jeździłem Puntem mk.1 (teraz mam Grande Punto - jak dla mnie jest za duże, chciałem IIFL) i jakoś nigdy mi się nic w nim nie urwało, po zakupie zrobiłem całe zawieszenie i przez te 5 lat nic więcej przy zawieszeniu nie robiłem. Nie wiem jak jeździsz, po czym ani jak skatowanymi egzemplarzami jeździłeś. Oczywiście nie jest to auto do jeżdżenia po bezdrożach i jeśli trzeba przejechać jakąś boczną, dziurawą drogą to trzeba przy tym uważać i jechać powoli.
    Są różne gusta, ale np. ja wolę jeździć swoim Puntem niż np. Astrą, w ogóle nie lubię dużych samochodów, mimo że 2 razy w tygodniu robię trasę po ok. 130km. Punto może nie ma wielkiego bagażnika ale w środku jest sporo miejsca i całkiem wygodnie się siedzi, do "puszki" mu daleko, nie polecam przecież Tico ani Seicento, choć osobiście po mieście to już wolałbym jeździć Seicentem niż Passatem czy Mondeo...

Tak już całkiem na marginesie to chce większe - niech szuka Bravo/a lub Stilo.

0
  • #29 27 Paź 2011 19:05
    646472
    Użytkownik usunął konto  
  • #30 28 Paź 2011 09:53
    supramaster
    Poziom 10  

Ja pisząc o felernych Punciakach miałem na myśli MK2, bo o "jedynce" mam dużo lepsze zdanie.
    Dwójka to naprawdę kiepskie auta.
    I te plastiki obrzydliwe.
    Ja naprawdę mam powody żeby tak o nich pisać, nie polecę nawet wrogowi.
    W żaden sposób nie można porównać go do A3 czy S2.
    Grandepunto to fajne auto wizualnie i w środku też jest gitara, poza tym co widziałem nie wiele mogę na jego temat powiedzieć, pozatym to ma być auto za 10000zł.
    Pozdrawiam kolegę tzok, nie chciałem Cię urazić.

0