Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk z rejestratora podpięty pod XP

24 Paź 2011 02:31 2815 6
  • Poziom 9  
    Witam
    Dysk z rejestratora podpięty pod Win XP - wyskoczyło okienko z prośbą o zainicjowanie dysku (niestety potwierdziłem). Po tej operacji poczytałem sobie i zonk, można stracić wszystkie nagrania po ponownym włożeniu dysku do rejestratora. Dysk to Seagate 500MB SATA, rejestrator to AV-Tech AVC790.
    Mam drugi kompatybilny prawie taki sam dysk "czysty" (ale był wcześniej w XP, poszło low level format ) - po włożeniu go do rejestratora zapisuje nowy sektor 0 ale w info jest ze dysk jest pełny. Próba oczyszczania nie daje efektu.
    Ma ktoś może pierwsze sektory żeby wgrać na dysk?
    Może inne rozwiązanie problemu?
    Zastanawiam się jeszcze nad resetem urządzenia, ale nie wiem czy pomoże.
    Na razie robię klona, kurcze mądry Polak po szkodzie :(.
    Jak się skończy wgram ten pierwszy sektor co to sobie zrobił na na tym drugim dysku i do rejestratora, może załapie.
    Tak czy inaczej, będę wdzięczny za pomoc.

Pzdr.
    Grzesiek.
  • Poziom 9  
    Screeny poniżej. Dziękuję za pomoc, widzę że kolega sporo pisze :), również i na innych forach.
    Co dalej mam robić?
    Z tego co wyczytałem to niby macowy system plików ale jak się do tego zabrać, to nie wiem.
    Na screenach jest porównanie bo skanowałem i dysk sklonowany i oryginał. Ciekawi mnie czemu są minimalne różnice skoro kopia była sektor w sektor by DMHD.
    Tak czy inaczej czekam na wskazówki.
  • Poziom 9  
    szkoda że nie wrzuciłem ostatniego screena,
    mówi ze nie może wykonać odzyskiwania i zapisać nowych tablic, nie pamiętam dlaczego i czy było to podane, jak zrobię kolejny skan to wrzucę screeny.
    Chyba że ja robię błąd i zamiast Enter powinienem wcisnąć T, aby zmienić i zapisać zamiany pewnie tak jest. Zrobię to na klonie pewnie wieczorkiem. Dam znać potem co i jak.

Edit: 2011-11-08
    Po zapisaniu tablic i tak partycje nie dają się czytać. Ani pod linuxem ani pod makiem ani pod windą. :(