Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kłopoty z drugim tv podłączonym do anteny siatkowej

emos82 24 Oct 2011 09:27 2842 9
    emos82
    Level 9  
    witam

otóż :

mając antenę siatkową i dwa tv i rozgałęźnik (1 IN i 2 OUT power pass) - podłączyłem tak:

kabel z anteny do wejścia rozgałęźnika - wyjściem na 1 TV z zasilaczem (jest OK)
    problem pojawia się gdy do wyjścia drugiego podłączam 2TV gdyż jeśli już "złapie" jakiś program to są problemy z dźwiękiem-trzeszczy.

Dodam że są dwa różne kable tzn ten z anteny jest bez tej taśmy oplatającej a na 2TV przychodzi już inny czyli z taśma wokoło ekranu.

proszę o pomoc fachowców

dziękuje

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy?
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]
    LeDy
    Level 43  
    emos82 wrote:
    witam

otóż :

mając antenę siatkową i dwa tv i rozgałęźnik (1 IN i 2 OUT power pass) - podłączyłem tak:

kabel z anteny do wejścia rozgałęźnika - wyjściem na 1 TV z zasilaczem (jest OK)
    problem pojawia się gdy do wyjścia drugiego podłączam 2TV gdyż jeśli już "złapie" jakiś program to są problemy z dźwiękiem-trzeszczy.

Dodam że są dwa różne kable tzn ten z anteny jest bez tej taśmy oplatającej a na 2TV przychodzi już inny czyli z taśma wokoło ekranu.

proszę o pomoc fachowców

dziękuje
    Opisywane wielokrotnie. Funkcja Szukaj .
    emos82
    Level 9  
    no ok tylko proszę o wyjaśnienie mi

są dwa warianty podłączenia :

1. antena--> zasilacz z separatorem-->(wtyk F) wejście IN w rozgałęźniku --> no i dwa wyjścia OUT na dwa tv - jaki tu rozgałęźnik należy zastosować ? pasywny - z 1 IN i 2 OUT (jeśli jedno wyjście ma kondensator podpięty to do którego tv to wyjście podłączyć?) no chyba że w ogóle ma nie być kondensatora ?

2. wariant : antena--> rozgałęźnik 1 IN i 2 OUT --> z jednego OUT lecimy na 1 TV podpinając zasilacz z separatorem---> do 2 OUT podpinamy drugi TV.
    ( jaki wtedy zastosować rozgałęźnik ? z 1 IN i 2 OUT i jakie mają to być wyjścia? z kondensatorem jedno ? wtedy podłączyć to wyjście z kondensatorem z tym TV co ma podpięty zasilacz czy tym TV bez zasilacza?)

Ps. czy ma znaczenie że kabel wychodzący z anteny do rozgałęźnika i do 1 TV jest bez tej folii wokoło ekranu a wychodzący z rozgałęźnika do drugiego TV jest z folią ?

Ps.2 czy zastąpienie płytki wzmacniacza z puszki anteny symetryzatorem może dać rezultaty ?
    User removed account
    Level 1  
    emos82
    Level 9  
    _cheetah_ wrote:
    emos82 wrote:

są dwa warianty podłączenia :

można i tak, i tak, wybiera się wariant, który można łatwiej zrealizować.

Quote:
    1. antena--> zasilacz z separatorem-->(wtyk F) wejście IN w rozgałęźniku --> no i dwa wyjścia OUT na dwa tv - jaki tu rozgałęźnik należy zastosować ? pasywny - z 1 IN i 2 OUT (jeśli jedno wyjście ma kondensator podpięty to do którego tv to wyjście podłączyć?) no chyba że w ogóle ma nie być kondensatora ?

W takim przypadku zastosować można dowolny rozdzielacz pasywny, zarówno klasyczny telewizyjny bez przenoszenia zasilania (np.: Link), jak i telewizyjny z przenoszeniem zasilania (np.:Link), jak i satelitarny z przenoszeniem zasilania (np.: Link).

Jednakże, powinno jest stosować taki bez przenoszenia zasilania, gdyż mają one mniejsze straty sygnału od tych z przenoszeniem zasilania.

Można też użyć rozdzielacza - zwrotnicy zasilania, np: Link

Quote:
    2. wariant : antena--> rozgałęźnik 1 IN i 2 OUT --> z jednego OUT lecimy na 1 TV podpinając zasilacz z separatorem---> do 2 OUT podpinamy drugi TV.
    ( jaki wtedy zastosować rozgałęźnik ? z 1 IN i 2 OUT i jakie mają to być wyjścia? z kondensatorem jedno ? wtedy podłączyć to wyjście z kondensatorem z tym TV co ma podpięty zasilacz czy tym TV bez zasilacza?)

wtedy stosujemy rozgałęźnik TV z przenoszeniem zasilania (np.:Link) lub rozgałęźnik satelitarny z przenoszeniem zasilania (np.: Link).
    Telewizor, przy którym jest zasilacz, łączymy do wyjścia rozdzielacza, tam gdzie jest przenoszone zasilanie - czyli tam, gdzie nie ma oznaczenia kondensatora.

Quote:
    Ps. czy ma znaczenie że kabel wychodzący z anteny do rozgałęźnika i do 1 TV jest bez tej folii wokoło ekranu a wychodzący z rozgałęźnika do drugiego TV jest z folią ?

a to w ogóle jest kabel antenowy 75Ω?

Starsze typy kabli antenowych, a zwłaszcza z oplotem miedzianym, mogły nie posiadać foli ekranującej. Takie kable miały z reguły nie za rewelacyjne parametry, i nie specjalnie nadają się do obecnych instalacji, zwłaszcza do odbioru DVB-T. Jeśli kabel antenowy ma średnicę ~5mm, zdecydowanie wymienić.

Quote:
    Ps.2 czy zastąpienie płytki wzmacniacza z puszki anteny symetryzatorem może dać rezultaty ?

chodzi ci o zakłócenia dźwięku? A masz jakieś zakłócenia na obrazie na drugim TV, czy to tylko problem z dźwiękiem? Odbierasz analog czy analog i cyfrę?

no tak antenowy lecz bez tej folii i nie wiem czy nie ma przez to zakłóceń na tym drugim tv - tak rozumuje po prostu :D już szukam problemu w takich szczegółach :D

Analog. właśnie problemy na tym drugim tv to : jeśli już wyłapał program to dźwięk trzeszczy albo w ogóle tvn nie ma choć polsat ładnie odbiera. nie wiem od czego tak być może.

jeden z moderatorów pisał że jeśli jest duże zaludnienie sygnałów radiowych np na osiedlach to wzmacniacz może wariować stąd moje pytanie odnośnie symetryzatora.
    User removed account
    Level 1  
    emos82
    Level 9  
    [/quote]
    na Polsacie dźwięk też trzeszczy czy tylko na TVN? A inne kanały?

polsat i tv puls jest ok tvn trzeszczy bardzo no i tvp 1 i 2 tak samo

może spróbować bezpośrednio z anteny do tego drugiego tv podłączyć bez rozgałęźnika i zobaczymy co będzie?
    bo jeśli się okaże że jest ok to wina będzie leżeć po stronie rozgałęźnika prawda?
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    emos82
    Level 9  
    [/quote]jeśli tak możesz zrobić, to zrób. Pamiętaj tylko, że wzmacniacz musi być zasilany, więc jeśli zasilacz jest przy 1 TV, to musisz go przenieść do 2. TV. Ewentualnie, przenieść drugi do pierwszego i tam go podłączyć.

To mi bardziej wygląda na jakieś problemy z poziomem sygnału z anteny albo na problem z telewizorem.

Ten problem z dźwiękiem to się stało jakoś nagle?[/quote]

chyba też tak myślę,że to od anteny a czemu? bo na pierwszym tv zaraz po podłączeniu były na poszczególnych kanałach programy już a na drugim należało włączyć automatyczne szukanie- jeśli już znalazł program to tv nie mógł sobie poradzić ze słabszym sygnałem i stąd obraz - OK a dźwięk trzeszczy. Sprawdzę jutro tę opcję z tym drugim tv bez rozgałęźnika i dam znać.

póki co dzięki za zainteresowanie się tematem... ;)
    emos82
    Level 9  
    co się okazało...(prawdopodobnie) będą u gościa co serwisuje sprzęt rtv - iż fonia mogła pójść w tym drugim tv i stąd trzeszczenie na kanałach,ale żeby tylko na kilku a innych już nie? dziwne :D

dzięki za zainteresowaniem się tematem. punkt leci ...

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy (o to prosiłem wyżej)?
    Nie pisz posta pod postem!
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]