Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryczny nadumywalkowy podgrzewacz wody.

24 Paź 2011 09:45 2168 3
  • Poziom 9  
    Witam. Mam takie pytanko. Przed remontem używałem podgrzewacza wody nadumywalkowego. Teraz w kuchni mam nową baterię i chciałbym dalej używać tego podgrzewacza tylko dla estetyki chciałbym go umieścić pod umywalką. Można jakoś połączyć taki podgrzewacz z baterią??
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Niema najmniejszego problemu,tylko będziesz musiał zrobic podłaczenie od podgrzewacza do baterii ciągnąc przewody wodne od dołu do góry.Teraz w sklepach można kupic takie przewody giętkie są proste w montażu,musisz dopasowac rozmiar otworów w baterii z przewodami najczęsciej są to 1/2 cala ewentualnie 3/8 cala.Podgrzewacz w dolnej częsci umywalki będzie tak samo funkcjonował jak na górze, niewiem jak z przyłączem elektrycznym ale to też nie problem bo chyba gdzies masz je blisko umywalki.Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Raczej bym uważał. Nie wiem jaki model masz tego ogrzewacza, ale prawie każdy producent takich urządzeń dzieli je na ogrzewacze ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Ty masz urządzenie bezciśnieniowe (podczas normalnej pracy nigdy nie znajdzie się pod wpływem pełnego ciśnienia wodociągowego, przez co jego wykonanie jest delikatniejsze), natomiast do montażu pod umywalką/zlewem, przy założeniu że ta nowa bateria nie jest trójdrogowa, potrzebujesz ogrzewacza ciśnieniowego (cały czas znajduje się pod wysokim ciśnieniem - jego konstrukcja jest solidniejsza). Twój ogrzewacz może pracować normalnie, ale jest niestety duże ryzyko pęknięcia korpusu i zalania chałupy. Pozdro.
  • Poziom 9  
    Udało mi się przerobić. Wszystko jest ok :)