Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DGP, płaszcz wodny a CWU?

24 Paź 2011 09:59 1879 2
  • Poziom 9  
    Mam dylemat odnośnie instalacji CO, buduję dom. Etap - stan surowy otwarty, trzeba zacząć myśleć, jak go ogrzeję. Sytuacja wygląda następująco: jakieś 100m od budowy biegnie nitka gazu ziemnego. Z przyłączem nie będzie problemu, ale koszty są chyba dość wysoki,e a w ogóle ceny gazu mnie przerażają. Jestem zdecydowany na kocioł na paliwo stałe, węgiel, drewno czy coś innego. Ekogroszek odpada - cena za tonę podskoczyła w ciągu dwóch lat chyba 200%. Mam kominek w salonie i chciałbym go wykorzystać - czy wystarczy z DGP? Ale co wtedy z CWU? Będę musiał w CO, palić żeby zagrzać wodę. Nie ukrywam, że cena (ogólnie instalacja plus cena paliwa) ma decydujące znaczenie.
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 18  
    Kominek jest bez płaszcza wodnego?Można zrobić wężownice miedzianą,oplatającą rurę odprowadzającą gorące spaliny do komina.Podłączyć pod zasobnik,zamontować pompkę i sterownik z czujnikiem.Który by kontrolował pracę pompy.
    Nie jestem specem w tej dziedzinie więc jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
  • Poziom 9  
    Co myślicie o takim rozwiązaniu: CO na paliwo stałe do tego CWU z pompy ciepła( powietrze - woda) z duzym zasobnikiem powiedzmy 300l (4-5 osobowa rodzina) z dwiema wężownicami dla PC i dla CO gdy PC nie da rady. PC bedzie grzała wodę w okresie letnim a w okresie zimowym dodatkowo bedzie wspomagana z CO . Fajnie gdyby do zasobnika można było podpiąć kominek żeby w okresie przejściowym dogrzewać dom a przy okazji zagrzać wode w zasobniku