Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie świeci się kontrolka ciśnienia oleju Vw passat 1.9 tdi 130Km 2001 rok

24 Paź 2011 10:18 9158 12
  • Poziom 9  
    Witam czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie znajduje się kontrolka Ciśnienia oleju w silniku . Po włączeniu stacyjki oprócz kontrolki ciśnienia wszystko się świeci i po odpaleniu auta gaśnie oczywiście oprócz kontrolki oleju na licznikach jest kontrolka od akumulatora ale nie widzę kontrolki oleju . według ksiązek serwisowych powinna byc na wyświetlaczu FIs ale nic się nie wyswietla . sorki za laiczne pytanie ale proszę o pomoc samochód to Vw passat 1.9 combi z pełnym wyposażeniem
  • Poziom 37  
    W silniku znajduje się czujnik ciśnienia oleju. Skoro się nie świeci kontrolka to albo jest uszkodzony czujnik albo przewód... No i w ciekawszym przypadku coś w elektronice.
  • Poziom 14  
    ewentualnie do sprawdzenia zegary a najlepiej podjechac na VAG'a i bedzie po klopocie
  • Poziom 9  
    Ok dziękuje czujnik znalazłem jest zamontowany na spodzie miski . gdy wypnę kostkę z czujnika to Świeci na żółto duża oliwiarka a gdy wepnę to gaśnie czyli co uszkodzony czujnik i jest zwarty na stałe

Dodano po 6 [minuty]:

może ktoś podpowie czy to jest ten czujnik czy też czujnik w misce olejowej jest tylko od poziomu oleju a od ciśnienia jest gdzie indziej jeśli tak to gdzie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Szukaj w okolicach filtra oleju
  • Poziom 9  
    dziekuję znalazłem oba czujniki ten w misce gdy sie wypina lampka swieci na zółto ten poniżej filtra gdy sie wypnie nadal nie świeci kontrolka zostaje podpiecie pod waga ale tu znowu problem dawno go nie urzywałem i zmieniłem kompa i na viście nie chce się zainstalować ale dziekuję za pomoc jak opanuję problem napiszę co było
  • Poziom 39  
    doma36 szukasz dziury w całym.
  • Poziom 9  
    nie dziury tylko kontrolka się nie świeci w momencie przekręcenia kluczyka
  • Poziom 9  
    wychodzi na to że to czujnik poniżej filtra oleju jutro kupię wymienię i napiszę na razie kończę na dzis z samochodem czas zainstalować waga DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC
  • Poziom 14  
    Wypnij czujnik przy filtrze i uruchom silnik ,po przekroczeniu 1800 obrotów silnika się zaświeci.
    I tak ma być bez kontrolki ciśnienia po włączeniu zapłonu.Troche inaczej niż FSO
  • Poziom 9  
    Dziękuję Już kończę ten temat W sumie to dziękuję za wszystkie rady .