Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon Bios Editor ustawienie obrotow wentylatora w hd 6950

Daroo777 24 Paź 2011 14:22 2262 3
  • #1 24 Paź 2011 14:22
    Daroo777
    Poziom 2  

Mam problem a mianowicie kupilem do mojej karty graficznej nowe chlodzenie Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus. Chlodzenie jest bardzo ciche i stosunkowo wydajne. Problem polega na tym ze nie moge podniesc wiekszych obrotow wentylatora przy wiekszej temperaturze za pomoca RBE. Probowalem juz wielu ustawien i roznice sa nieznaczne. Chcialbym ustawic wentylatory karty graficznej tak aby w czasie bez stresowym pracowaly na okolo 30% a w czasie stresowym na okolo 70% przy karty graficznej 75 c Chlodzenie jest bardzo ciche wiec przy 70% obrotow jest ledwo slyszalna a pomoglo by mi to w tym ze recznie nie musial bym co chwile przestawiac w CCC. Uzywalem tagze programu Sapphire TRIXX jest ok ale wolal bym miec na stale ustawione w biosie karty gdzie w 100% ufam ustawieniom. Prosze tagze o wyjasnienia co oznacza dokladnie:
    -Hysteresis (%)
    -Spin up cycle (%)
    -T min hysteresis (c)
    -Spin up time (internal time units)
    -PWM ramp
    oraz
    -Duty cycle min (%)

Prosze o wyjasnienie w czym robie blad i jak to ustawic za co z gory dziekuje!

Radeon Bios Editor ustawienie obrotow wentylatora w hd 6950

0 3
  • #2 01 Lut 2012 17:42
    wl.przemek
    Poziom 14  

Hey.
    Nie wiem jakiej firmy masz kartę ale możesz sobie ściągnąć oprogramowanie MSI Afterburner jest proste w obsłudze i ma spore możliwości....

0
  • #3 03 Lut 2012 15:46
    dark_death
    Poziom 9  

Kontrolować prędkości wentylatorów możesz w programie "SpeedFan" (link poniżej).
    Zajmie ci to max 5min, ustawiasz sobie, że jeżeli temp. przekroczy np 60 stopni wentylatorki mają chodzić ci na te xx%, jeżeli temp jest mniejsza, wentylatorki ci kręcą ci się wolniej. Polecam ten programik:
    http://www.dobreprogramy.pl/SpeedFan,Program,Windows,13166.html

0
  • #4 03 Lut 2012 17:24
    Karaczan
    Poziom 39  

Wklep wartosci temperatury i predkosci w Look up Table. Ja tak zrobilem na swoim 4850 i dziala to elegancko.
    Spin up cycle to predkosc wentylatora przy uruchamianiu karty, mozna sobie zmniejszyc by nie halasowala przy starcie.
    A Spin up time to czas pracy wentylatora przy uruchomieniu na danych obrotach.
    Znaczenia reszty opcji nie znam ;)

A SpeedFan tu nie zadziala, on steruje wentylatorami plyty glownej, a nie karty graficznej ;)

0