Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie na pendrive

7000d 24 Paź 2011 15:09 1476 6
  • #1 24 Paź 2011 15:09
    7000d
    Poziom 2  

Witam,

zwracam się z pytaniem, chciałbym na pendrive wymusić wpisywanie liter bądź cyfr, może postaram się powiedzieć o co dokładnie mi chodzi na przykładzie.

Załóżmy chciałbym zalogować się na pocztę, wchodzę na stronę, przechodzę do okienka ID i w tym momencie wkładam pendrive i wtedy automatycznie zostaje wpisany mój ID oraz hasło, wyciągam pendrive.

1. Czy da się tak zrobić?
    2.W jakim języku napisać program?

Ewentualnie mogę prosić o jakąkolwiek pomoc.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

0 6
  • #2 24 Paź 2011 15:23
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Da się to zrobić, jeżeli tylko twój system dopuszcza użycie autostart-u z pendrive-a.
    Język właściwie dowolny. Byle obsługiwał WinAPI. Np. w Delphi, można to napisać w kilku liniach.

0
  • #3 24 Paź 2011 15:29
    beluosus
    Poziom 25  

W AutoIt (można "kompilować" do exe):

Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Pozostaje kwestia bezpieczeństwa, bo każdy plik można odszyfrować.

0
  • #4 24 Paź 2011 15:43
    7000d
    Poziom 2  

Dzięki chyba już będę wiedział jak to zrobić.

Kwestię bezpieczeństwa rzucam na razie na drugi plan.

Jutro postaram się wrzucić moje rozwiązanie.

0
  • #5 24 Paź 2011 18:38
    MirekCz
    Poziom 35  

Jak nie musi to być stricte pendrive ze sklepu to można to zrobić lepiej - robisz mały układ w obudowie pendrive, który tak naprawdę jest klawiaturą USB. Wystarczy poczekać na rozpoznanie przez system (obecnie praktycznie każdy system ma driver do standardowej klawiatury USB) i przesłać odpowiednie klawisze.
    Nie potrzeba mieć włączonego autostart, nie jest to ograniczone do windowsa itd.
    Gdybyś potrzebował takie urządzenia to daj znać - mogę zrobić.

0
  • #6 24 Paź 2011 21:19
    7000d
    Poziom 2  

Z auto startem miałem chyba największy problem, win7 ma ogólnie problemy z auto uruchamianiem procesów z pamięci masowych. Użyłem do tego darmowego oprogramowania USB Autorun. Ustawiamy który nośnik ma się uruchamiać i jaka aplikacja, banał.

@MirekCz, tak oczywiście byłbym zainteresowany, opisz mi mniej więcej jak by to wyglądało, bo chciałbym uniknąć problemu ww.

0
  • #7 25 Paź 2011 19:53
    MirekCz
    Poziom 35  

Pozwoliłem sobie napisać prywatną wiadomość żeby nie zaśmiecać forum.
    Proszę sprawdzić w skrzynce wiadomości, a w razie problemów napisać na email.

0